Слухати Радіо

Зараз в ефірі

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Гіркі жалі

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Свобода від нікотинової залежності. Визнання свого безсилля - початок одужання

Поділитись з друзями
Нікотинова залежність та свобода від неї. У програмі Люди Справи спілкуємося з представниками спільноти Анонімні Нікотинозалежні Євгеном та Мар'яною.
Пан Євген. Не палить більше 7 років.
До 24 лютого я служив у спільноті нікотинозалежних та працював на роботі, займався улюбленими справами та служінням. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення я був у Броварах де долучився до Тероборони. Потім із побратимами переїхали в Чернігів де тримали оборону міста. Спочатку відчувався страх. Ми брали участь в боях. Потім страх зник і з'явилося усвідомлення, що майбутнього просто немає, а залишився лише гнів на ворогів та відчуття несправедливості. Вже під кінець березня прийшло переконання, що в України є майбутнє і ми переможемо. Це відчувають і мої побратими.

Я не палю вже понад 7 років, видужував поступово допомагала мені в цьому система підтримки спільноти Нікотинозалежних. 25 лютого наша спільнота вийшла з загальної онлайн групи, куди входили також і представники росії. Ми обєдналися навколо всеукраїнської спільноти людей, які хочуть видужати від нікотинозалежності.

Нікотинова залежність - це хвороба від якої не позбутися. Звісно є невеликий відсоток тих, хто кидає самостійно, але в більшості після недовгого утримання від люди розпочинають знову. На наших спільнотах люди можуть вільно поділитися своїми переживаннями на шляху одужання і це є підтримкою для людини та шляхом до усвідомлення. Також ми практикуємо телефонну підтримку для тих хто видужує і в розмові обговорюємо почуття, які проходить людина на цьому етапі. Також велику роль відіграє наставник, який завжди може допомогти залежному. Важливою складовою на шляху видужання є служіння людини, яка видужує.

У наших спільнотах більшість жінки, хоча серед населення більше палять чоловіки. Наприклад зі 100 осіб в спільноті 70 жінок. Справа в в тому, що саме жінок частіше цікавить своє майбутнє життя. Поруч із нікотиновою залежністю можуть виникати залежність від кави, їжі, інтернету тощо. Ні в якому разі не рекомендовано примушувати залежного покинути шкідливу звичку. Адже така поведінка може викликати відразу чи агресію.


Пані Маряна. Не палить півроку.
Моя нікотинозалежність зявилася в підлітковому віці, але тоді я не бачила в цьому проблему. Коли готувалася до шлюбу то вийшло на деякий час покинути палити, але потім ця звичка повернулася з більшою кількістю цигарок. Конфлікти з близькими, які обвинувачували та картали мене, що я палю, тільки погіршували мою залежність. Я продовжувала палити, але вже потайки.

Одного разу в Ютубі я знайшла спільноту Анонімні Нікотинозалежні та долучилася до них. Ми збиралися онлайн та підтримували один одного. Так почалося моє одужання.

У нікотинозалежних є звичка закурювати почуття. Це можуть бути радість, гнів, образа, розпач тощо. Йдучи кроками одужання, коли зявляється бажання закурити я тепер заміняю його іншими корисними справами.

Ми рекомендуємо для одужання від залежності систему 12 кроків, яка довела свою ефективність протягом десятків років. Завдяки цій системі створилися групи: Анонімні Алкоголіки, Анонімні боржники, тощо.

Долучитися до спільноти може будь хто. Ви можете зайти на сайт Анонімні Нікотинозалежні та написати нам.Телефонуйте на гарячу лінію Анонімні Нікотинозалежні в Україні 0800330283 

Також ви можете долучитися до спільноти в Телеграмі та поставити своє запитання.


Молитва Третього Кроку Анонімних Нікотинозалежних

Звільни мене від замкнутості в собі.

Допоможи мені віддаватися Духові.

Спонукай мене творити хороше в цьому світі та проявляти доброту.

Допоможи мені сьогодні подолати та уникнути гніву, образи, ревнощів та будь-якого негативного мислення.

Допоможи мені допомогти тим, хто страждає.

Тримай мене напоготові та хоробрим, щоб я міг/могла зустрітися з життям і не відступати від нього, щоб не ізолювати себе від усякого болю, бо таким чином я відгороджуюся й від любові.

Звільни мене від марень та страху.

Надихай та керуй сьогодні моїми думками; нехай вони будуть відокремлені від жалю до себе, нечесності та корисливих мотивів.

Покажи мені шлях витривалості, толерантності, доброти й любові.

Я молюся за всіх тих, до кого я не був добрим, і прошу, щоб їм дарували той самий мир, якого я прагну.


Відгуки

Церква закликає зберігати здоровий глузд під час Великого посту, - брат Микола Орач

Церква закликає зберігати здоровий глузд під час Великого посту, - брат Микола Орач

"Не жити, щоб їсти, а їсти щоб жити". Про Великий піст розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
Церква - моя найбільша любов, - брат Матвій Стибурський

Церква - моя найбільша любов, - брат Матвій Стибурський

Про покликання до священства та Божу допомогу в служінні розповідає у програмі "Люди Справи" брат-капуцин Матвій Стибурський,
Чому християни не вірять в реінкарнацію? - відповідь святого Іринея

Чому християни не вірять в реінкарнацію? - відповідь святого Іринея

Восьма катехиза із серії програм "Святий Іриней. Доказ апостольського проповідування". Роздумуємо над 11 -12-м пунктами Епідейксису: "Створення Адама та Єви в Раю". Автор програми, отець Енріке Лопес Імбернон.
Шукай мир Божий. Будь відважним!, - отець Сергій Кіппа

Шукай мир Божий. Будь відважним!, - отець Сергій Кіппа

Історія зустрічі з Богом та покликання до священства монаха капуцина Сергія Кіппи. "Шукайте шалом - мир в Бозі! Якщо Бог дає благодать, то це найпрекрасніше, що може бути".
Дар тлумачення мов

Дар тлумачення мов

Про дар тлумачення мов розповідає душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.