Слухати Радіо

05:00

Молитва

В ефірі

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

Свобода від нікотинової залежності. Визнання свого безсилля - початок одужання

Нікотинова залежність та свобода від неї. У програмі Люди Справи спілкуємося з представниками спільноти Анонімні Нікотинозалежні Євгеном та Мар'яною.
Пан Євген. Не палить більше 7 років.
До 24 лютого я служив у спільноті нікотинозалежних та працював на роботі, займався улюбленими справами та служінням. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення я був у Броварах де долучився до Тероборони. Потім із побратимами переїхали в Чернігів де тримали оборону міста. Спочатку відчувався страх. Ми брали участь в боях. Потім страх зник і з'явилося усвідомлення, що майбутнього просто немає, а залишився лише гнів на ворогів та відчуття несправедливості. Вже під кінець березня прийшло переконання, що в України є майбутнє і ми переможемо. Це відчувають і мої побратими.

Я не палю вже понад 7 років, видужував поступово допомагала мені в цьому система підтримки спільноти Нікотинозалежних. 25 лютого наша спільнота вийшла з загальної онлайн групи, куди входили також і представники росії. Ми обєдналися навколо всеукраїнської спільноти людей, які хочуть видужати від нікотинозалежності.

Нікотинова залежність - це хвороба від якої не позбутися. Звісно є невеликий відсоток тих, хто кидає самостійно, але в більшості після недовгого утримання від люди розпочинають знову. На наших спільнотах люди можуть вільно поділитися своїми переживаннями на шляху одужання і це є підтримкою для людини та шляхом до усвідомлення. Також ми практикуємо телефонну підтримку для тих хто видужує і в розмові обговорюємо почуття, які проходить людина на цьому етапі. Також велику роль відіграє наставник, який завжди може допомогти залежному. Важливою складовою на шляху видужання є служіння людини, яка видужує.

У наших спільнотах більшість жінки, хоча серед населення більше палять чоловіки. Наприклад зі 100 осіб в спільноті 70 жінок. Справа в в тому, що саме жінок частіше цікавить своє майбутнє життя. Поруч із нікотиновою залежністю можуть виникати залежність від кави, їжі, інтернету тощо. Ні в якому разі не рекомендовано примушувати залежного покинути шкідливу звичку. Адже така поведінка може викликати відразу чи агресію.


Пані Маряна. Не палить півроку.
Моя нікотинозалежність зявилася в підлітковому віці, але тоді я не бачила в цьому проблему. Коли готувалася до шлюбу то вийшло на деякий час покинути палити, але потім ця звичка повернулася з більшою кількістю цигарок. Конфлікти з близькими, які обвинувачували та картали мене, що я палю, тільки погіршували мою залежність. Я продовжувала палити, але вже потайки.

Одного разу в Ютубі я знайшла спільноту Анонімні Нікотинозалежні та долучилася до них. Ми збиралися онлайн та підтримували один одного. Так почалося моє одужання.

У нікотинозалежних є звичка закурювати почуття. Це можуть бути радість, гнів, образа, розпач тощо. Йдучи кроками одужання, коли зявляється бажання закурити я тепер заміняю його іншими корисними справами.

Ми рекомендуємо для одужання від залежності систему 12 кроків, яка довела свою ефективність протягом десятків років. Завдяки цій системі створилися групи: Анонімні Алкоголіки, Анонімні боржники, тощо.

Долучитися до спільноти може будь хто. Ви можете зайти на сайт Анонімні Нікотинозалежні та написати нам.Телефонуйте на гарячу лінію Анонімні Нікотинозалежні в Україні 0800330283 

Також ви можете долучитися до спільноти в Телеграмі та поставити своє запитання.


Молитва Третього Кроку Анонімних Нікотинозалежних

Звільни мене від замкнутості в собі.

Допоможи мені віддаватися Духові.

Спонукай мене творити хороше в цьому світі та проявляти доброту.

Допоможи мені сьогодні подолати та уникнути гніву, образи, ревнощів та будь-якого негативного мислення.

Допоможи мені допомогти тим, хто страждає.

Тримай мене напоготові та хоробрим, щоб я міг/могла зустрітися з життям і не відступати від нього, щоб не ізолювати себе від усякого болю, бо таким чином я відгороджуюся й від любові.

Звільни мене від марень та страху.

Надихай та керуй сьогодні моїми думками; нехай вони будуть відокремлені від жалю до себе, нечесності та корисливих мотивів.

Покажи мені шлях витривалості, толерантності, доброти й любові.

Я молюся за всіх тих, до кого я не був добрим, і прошу, щоб їм дарували той самий мир, якого я прагну.


"Господь хоче діяти через нас сьогодні. Піднімайтеся та рухайтеся з довірою до Бога", - о. Григорій Рогацький

"Господь хоче діяти через нас сьогодні. Піднімайтеся та рухайтеся з довірою до Бога", - о. Григорій Рогацький

"Не бійтеся помилятися, а бійтеся повторювати помилки", - Теодор Рузвельт. Про витривалість у доброму до кінця розповідає отець Григорій Рогацький (згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, м. Івано-Франківськ). 

2025-06-24 00:00:00
25 років Молодіжному Центру Дон Боско в Одесі

25 років Молодіжному Центру Дон Боско в Одесі

«25 років Молодіжному центру Дон Боско в Одесі. Історія та сьогодення» - розповідає салезіянка, співпрацівниця та вихователька ораторію Олена Пономаренко. Програма Комісії душпастирства молоді «Виховання - справа серця».

2025-06-24 00:00:00
«Карітас-Спес Україна» - живе свідчення Божого милосердя

«Карітас-Спес Україна» - живе свідчення Божого милосердя

"Для мене ця історія дуже близька, адже я був дитиною-чорнобильцем. У той час прислуговував біля вівтаря в парафії святої Софії в Житомирі й отримував допомогу від «Карітас-Спес». Сьогодні ж, коли розповідаю про локалізацію благодійності, то кажу: я був бенефіціаром, а став виконавчим директором. Це не просто шлях - це доказ того, що Церква справді служить, зростає і веде", - отець-паллотин В’ячеслав Гриневич, виконавчий директор "Карітас-Спес Україна".

2025-06-23 00:00:00
Псалми плачу: як Боже Слово допомагає пережити втрату

Псалми плачу: як Боже Слово допомагає пережити втрату

Про емоційні стани людини як реакцію на горе в книзі Псалмів розповідає психолог, психотерапевт, військовий капелан Львівської архидієцезії отець Олег Саламон. 

2025-06-23 00:00:00
"Заздалегідь плануйте час Служби Божої та спокійно приходьте завчасно", - о. Станіслав Свурка

"Заздалегідь плануйте час Служби Божої та спокійно приходьте завчасно", - о. Станіслав Свурка

Про молитовне очікування Євхаристії розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (смт Томашпіль), модератор Руху Назаретських Родин, отець Станіслав Свурка.
2025-06-19 00:00:00