Слухати Радіо

Зараз в ефірі

10:00

Розарій

В ефірі

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Міхалом Бранкевичем

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Юрієм Зелінським

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

Свобода від нікотинової залежності. Визнання свого безсилля - початок одужання

Поділитись з друзями
Нікотинова залежність та свобода від неї. У програмі Люди Справи спілкуємося з представниками спільноти Анонімні Нікотинозалежні Євгеном та Мар'яною.
Пан Євген. Не палить більше 7 років.
До 24 лютого я служив у спільноті нікотинозалежних та працював на роботі, займався улюбленими справами та служінням. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення я був у Броварах де долучився до Тероборони. Потім із побратимами переїхали в Чернігів де тримали оборону міста. Спочатку відчувався страх. Ми брали участь в боях. Потім страх зник і з'явилося усвідомлення, що майбутнього просто немає, а залишився лише гнів на ворогів та відчуття несправедливості. Вже під кінець березня прийшло переконання, що в України є майбутнє і ми переможемо. Це відчувають і мої побратими.

Я не палю вже понад 7 років, видужував поступово допомагала мені в цьому система підтримки спільноти Нікотинозалежних. 25 лютого наша спільнота вийшла з загальної онлайн групи, куди входили також і представники росії. Ми обєдналися навколо всеукраїнської спільноти людей, які хочуть видужати від нікотинозалежності.

Нікотинова залежність - це хвороба від якої не позбутися. Звісно є невеликий відсоток тих, хто кидає самостійно, але в більшості після недовгого утримання від люди розпочинають знову. На наших спільнотах люди можуть вільно поділитися своїми переживаннями на шляху одужання і це є підтримкою для людини та шляхом до усвідомлення. Також ми практикуємо телефонну підтримку для тих хто видужує і в розмові обговорюємо почуття, які проходить людина на цьому етапі. Також велику роль відіграє наставник, який завжди може допомогти залежному. Важливою складовою на шляху видужання є служіння людини, яка видужує.

У наших спільнотах більшість жінки, хоча серед населення більше палять чоловіки. Наприклад зі 100 осіб в спільноті 70 жінок. Справа в в тому, що саме жінок частіше цікавить своє майбутнє життя. Поруч із нікотиновою залежністю можуть виникати залежність від кави, їжі, інтернету тощо. Ні в якому разі не рекомендовано примушувати залежного покинути шкідливу звичку. Адже така поведінка може викликати відразу чи агресію.


Пані Маряна. Не палить півроку.
Моя нікотинозалежність зявилася в підлітковому віці, але тоді я не бачила в цьому проблему. Коли готувалася до шлюбу то вийшло на деякий час покинути палити, але потім ця звичка повернулася з більшою кількістю цигарок. Конфлікти з близькими, які обвинувачували та картали мене, що я палю, тільки погіршували мою залежність. Я продовжувала палити, але вже потайки.

Одного разу в Ютубі я знайшла спільноту Анонімні Нікотинозалежні та долучилася до них. Ми збиралися онлайн та підтримували один одного. Так почалося моє одужання.

У нікотинозалежних є звичка закурювати почуття. Це можуть бути радість, гнів, образа, розпач тощо. Йдучи кроками одужання, коли зявляється бажання закурити я тепер заміняю його іншими корисними справами.

Ми рекомендуємо для одужання від залежності систему 12 кроків, яка довела свою ефективність протягом десятків років. Завдяки цій системі створилися групи: Анонімні Алкоголіки, Анонімні боржники, тощо.

Долучитися до спільноти може будь хто. Ви можете зайти на сайт Анонімні Нікотинозалежні та написати нам.Телефонуйте на гарячу лінію Анонімні Нікотинозалежні в Україні 0800330283 

Також ви можете долучитися до спільноти в Телеграмі та поставити своє запитання.


Молитва Третього Кроку Анонімних Нікотинозалежних

Звільни мене від замкнутості в собі.

Допоможи мені віддаватися Духові.

Спонукай мене творити хороше в цьому світі та проявляти доброту.

Допоможи мені сьогодні подолати та уникнути гніву, образи, ревнощів та будь-якого негативного мислення.

Допоможи мені допомогти тим, хто страждає.

Тримай мене напоготові та хоробрим, щоб я міг/могла зустрітися з життям і не відступати від нього, щоб не ізолювати себе від усякого болю, бо таким чином я відгороджуюся й від любові.

Звільни мене від марень та страху.

Надихай та керуй сьогодні моїми думками; нехай вони будуть відокремлені від жалю до себе, нечесності та корисливих мотивів.

Покажи мені шлях витривалості, толерантності, доброти й любові.

Я молюся за всіх тих, до кого я не був добрим, і прошу, щоб їм дарували той самий мир, якого я прагну.


Відгуки

Не маєте майбутнього, якщо не вирішите вибрати Бога. Про послання Богородиці до Українців

Не маєте майбутнього, якщо не вирішите вибрати Бога. Про послання Богородиці до Українців

25 листопада в Меджугор'є відбулося об'явлення Діви Марії. Традиційно, після цього, на італійському Радіо Марія в ефір виходять програми присвячені цій події. Падре Лівіо, директор радіо Марія, разом з візіонеркою Марією Павлович-Лунетті коментують це послання. Перекладом на українську мову цих роздумів займається українка, пані Оксана Дмитерко з якою ми спілкуємося в денній катехизі.
В Україні діти отримують безпечне навчання в католицьких школах

В Україні діти отримують безпечне навчання в католицьких школах

18-20 листопада у Львові (в Брюховичах) відбулася зустріч керівників і відповідальних за католицькі навчальні заклади, організована Комісією Душпастирства молоді. Сестра Наталія Вакулішина обговорила результати зустрічі з директоркою приватного салезіянського ліцею "Всесвіт", м. Житомир Марією Левченко та ученицею 11 класу, головою учнівського самоврядування Лізою Поліщук.
Климент Олександрійський. Християнин має жити так, щоб кожен міг долучитися до Церкви Божої

Климент Олександрійський. Християнин має жити так, щоб кожен міг долучитися до Церкви Божої

Язичник, який став християнином. Про життя та вчення Климента Олександрійського розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.
Як вберегти себе від обману? Страх краде надію та може призводити о депресії, - отець Міхал Бранкевич

Як вберегти себе від обману? Страх краде надію та може призводити о депресії, - отець Міхал Бранкевич

Стережіться, щоб вас ніхто не ввів в оману. Бо багато хто прийде під Моїм Ім'ям. Луки 21:5 Про те, як людину можуть ввести в оману розповідає отець Міхал Бранкевич.
Особа, яка живе за принципом "усе мені та для мене" ризикує стати соціопатом, - отець Міхал Бранкевич

Особа, яка живе за принципом "усе мені та для мене" ризикує стати соціопатом, - отець Міхал Бранкевич

Головні принципи життя згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes". "Подивися, яку любов ти отримав від близьких. Ця любов є прикладом та напрямком реалізації себе у світі", - отець Міхам Бранкевич.