Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Св.Літургія з парафії свв. Кирила і Методія Івано-Франківськ

В ефірі

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св. літургії м. Снятин

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Поділитись з друзями
Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
Багато людей вірять, що походять від мавп. Щоб знайти відповідь на запитання: "Хто я є?", потрібно дослідити хто мене створив. Звідки я пішов? У чому моя ціль? - Відповіді знайдемо запитавши хто створив світ та для чого? Наука стверджує, що це невідомо, а християни кажуть, що світ створив Бог.  Але для чого? Відповідь знаходиться в книзі Буття...

1 На початку Бог створив Небо та землю.

2 А земля була пуста та порожня, і темрява була над безоднею, і Дух Божий ширяв над поверхнею води. 3 І сказав Бог: Хай станеться світло! І сталося світло.

4 І побачив Бог світло, що добре воно, і Бог відділив світло від темряви. 5 І Бог назвав світло: День, а темряву назвав: Ніч. І був вечір, і був ранок, день перший. 6 І сказав Бог: Нехай станеться твердь посеред води, і нехай відділяє вона між водою й водою.

7 І Бог твердь учинив, і відділив воду, що під твердю вона, і воду, що над твердю вона. І сталося так. 8 І назвав Бог твердь Небо. І був вечір, і був ранок день другий. 9 І сказав Бог: Нехай збереться вода з-попід неба до місця одного, і нехай суходіл стане видний. І сталося так.

10 І назвав Бог суходіл: Земля, а місце зібрання води назвав: Море. І Бог побачив, що добре воно. 11 І сказав Бог: Нехай земля вродить траву, ярину, що насіння вона розсіває, дерево овочеве, що за родом своїм плід приносить, що в ньому насіння його на землі. І сталося так. 12 І земля траву видала, ярину, що насіння розсіває за родом її, і дерево, що приносить плід, що насіння його в нім за родом його. І Бог побачив, що добре воно. 13 І був вечір, і був ранок, день третій. 14 І сказав Бог: Нехай будуть світила на тверді небесній для відділення дня від ночі, і нехай вони стануть знаками, і часами умовленими, і днями, і роками.

15 І нехай вони стануть на тверді небесній світилами, щоб світити над землею. І сталося так. 16 І вчинив Бог обидва світила великі, світило велике, щоб воно керувало днем, і світило мале, щоб керувало ніччю, також зорі. 17 І Бог умістив їх на тверді небесній, щоб світили вони над землею, 18 і щоб керували днем та ніччю, і щоб відділювали світло від темряви. І Бог побачив, що це добре. 19 І був вечір, і був ранок, день четвертий. 20 І сказав Бог: Нехай вода вироїть дрібні істоти, душу живу, і птаство, що літає над землею під небесною твердю.

21 І створив Бог риби великі, і всяку душу живу плазуючу, що її вода вироїла за їх родом, і всяку пташину крилату за родом її. І Бог побачив, що добре воно. 22 І поблагословив їх Бог, кажучи: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте воду в морях, а птаство нехай розмножується на землі! 23 І був вечір, і був ранок, день п'ятий. 24 І сказав Бог: Нехай видасть земля живу душу за родом її, худобу й плазуюче, і земну звірину за родом її. І сталося так.

25 І вчинив Бог земну звірину за родом її, і худобу за родом її, і все земне плазуюче за родом його. І бачив Бог, що добре воно. 26 І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі.

27 І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх. 28 І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі! 29 І сказав Бог: Оце дав Я вам усю ярину, що розсіває насіння, що на всій землі, і кожне дерево, що на ньому плід деревний, що воно розсіває насіння, нехай буде на їжу це вам!

30 І земній усій звірині і всьому птаству небесному, і кожному, що плазує по землі, що душа в ньому жива, уся зелень яринна на їжу для них. І сталося так. 31 І побачив Бог усе, що вчинив. І ото, вельми добре воно! І був вечір, і був ранок, день шостий. Буття 1

Чому ж наприкінці 6-го дня Бог створив людину? Тут читаємо, що всі шість днів Бог творить ДЛЯ людини все. Катехизм католицької Церкви стверджує, що все створене Богом було створене для людини.

Ти не випадковість. Ти був ціленаправлено створений Творцем для того, щоб царювати. Людина - це не вид мавпи, як дехто вважає, а творіння на подобу свого Творця, щоб царювати та бути замісником Бога на Землі. Увесь всесвіт було створено для людини.

Хто ти є? Звідки прийшов? Куди йдеш? Яка ціль твого життя? Дехто міркує та відповідає так: піти на роботу, заробити гроші та відпочити, щоб знову потім піти на роботу... І так по колу. Але ж людина створена для більшої цілі, а не тільки для потреб: їсти, пити, розмножуватися. Ціль та призначення людини ми розкриваємо в книзі Буття. 

Я створений на образ і подобу Бога! В юності я намагався бути схожим на відому особу. Ми завжди порівнюємо себе з іншими бо вважаємо, що так будемо щасливими, як і вони, а ле це обман. ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Ти маєш побачити в плані Творця себе та для чого був створений. Подумайте про першу людину створену на образ і подобу Божу до гріхопадіння.

Подивіться на себе в дзеркало чи подумки. Такого як я ніколи не було і не буде! Дехто вважає, що це гордість, але таке бачення помилкове бо дух цього світу хоче, щоб усі були немов би під копірку. Але я гарантую, що такого, як ти ніколи не було та не буде. Бог не створює копій, а створює оригінал. Якщо ти оригінал то не намагайся бути схожим на когось, адже ти є образ і подоба Бога.

Для чого Бог творить людину? Для чого ж ми народжуємо дітей? Нормальне подружжя народжує дітей, щоб дбати про них, виховати та залишити їм здобуте. Для чого Бог створив нас? Щоб ти та я перебували в Його любові. Він хоче бути моїм\твоїм Татом. І якщо ми боїмося Бога то маємо проблему, адже Він усе створив із любові та для любові!

Людина створена з духа, душі та тіла. Тіло схоже на костюм, який апостол Павло називає наметом, що колись доведеться скласти. Дехто вважає, що є тілом, яке закопають і все на цьому закінчиться. Але ти душа безсмертна, яка вертається до Творця. Варто пам'ятати, що ми створені для вічності.

Бог створив нас щоб панувати. Тобто піклуватися та любити те, що Бог створив навколо. Людина була створена бути царем - богом (з малої букви) на землі.

Бог не сотворив нас рабами, щоб керувати. Богом ніхто не керує і Він не хоче ніким керувати. Він дарував нам вільну волю - це коли дається право вибору, але за вільну волю приходить і відповідальність за прийняті рішення.

Я бажаю вам, щоб ви полюбили себе. Прийміть себе, полюбіть своє лице, вигляд, голос,характер. І коли ви полюбите себе то почнете роботу над собою, а якщо не приймемо то будете завжди конкурувати, заздрити та сперечатися.

Священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.

Слухати інші програми

Відгуки

"80 Псалом - вчить довіряти Богу, особливо в час страждань!" - сестра Марта Пшивара (повний текст програми)

"80 Псалом - вчить довіряти Богу, особливо в час страждань!" - сестра Марта Пшивара (повний текст програми)

Сестра Марта Пшивара тлумачить 80 Псалом. Як зрозуміти, що саме Господь хоче сказати цим псалмом конкретно тобі?
НУДЬГА В ХРАМІ. "Інколи, священникам бракує підготовки", - брат Микола Орач

НУДЬГА В ХРАМІ. "Інколи, священникам бракує підготовки", - брат Микола Орач

Про причини нудьги під час проповіді, а також рекомендації, як її подолати розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

30-го листопада РКЦ відзначає урочистість святого Андрія Первозванного. 

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

В ранковій катехезі, отець Вальдемар Павелець SAC говорить про три види покликань людини: до духовного життя (чернецтва, священства), до життя в шлюбі (чоловік, дружина), та про покликання до самотності. Священник розкриває цю тему у світлі проблематики, якою є криза породжена секуляризацією суспільства
Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Хранитель Національного Санктуарію матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, під час своєї чергової катехези на Радіо Марія розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Увага катехита сконцентрована на стосунки святої Терези з її кровною сестрою, яка на той час була обрана настоятелькою спільноти. Які емоції переживає Тереза, та про те як бути в послусі рідній сестрі, слухайте в 40-хвилинному ефірі.