Слухати Радіо

Зараз в ефірі

07:00

Меса

В ефірі

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

Молитви в релігійних практиках юдеїв. "Псалми мають ритм згідно жертвоприношень в Єрусалимському храмі", - отець Володимир Кусьнєж

Поділитись з друзями
Про піст та молитву в релігійних практиках юдеїв розповідає теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.
Досліджуємо період формування підвалин юдаїзму. У попередніх програмах ми розглядали релігійні практики юдеїв, до яких апелював Ісус. Зокрема Він наголошував про правила подання милостині, піст та молитву, що свідчить про фундаментальність цих речей у свідомості юдеїв. Сьогодні ж ми розглянемо питання молитви.

Піст. Серед заповідей Тори не було наказів, щодо правил посту окрім свята Йом-Кіпур. А вже після Вавилонського полону, піст почали практикувати пізніше. Переважно євреї постили в намірах покути, або перед небезпекою, щоб відвернути Божу кару. Вже ближче християнської ери ми зустрічаємо людей, які постили - це фарисеї та учні Івана Хрестителя, які багато постили, або наприклад, пророчиця Анна... Ця практика, в період Нового Завіту, стала широко розповсюдженою вже не як засіб відвернути Божий гнів, а як аскетична практика для висловлення поваги та визнання авторитета Бога в житті.


Молитва. Автори Старого Завіту, коли описували різні життєві ситуації, вкладали в уста своїх героїв довгі молитви, які читаємо в Книзі Товит. Товія після шлюбу з дружиною довго молиться. Тут також читаємо молитву старого Товія наприкінці книги. Також у книзі Даниїла, написано, як троє юнаків у печі ходили посеред вогню та молилися.

Коли читаємо в книгах Старого Завіту про молитви то маємо розуміти, що автори мали мету показати ідеал віруючої людини, яка звертається у скрутні часи до Бога вказуючи, як ми маємо робити у своєму житті.

В старовину Ізраїль мав розвинену систему жертвоприношень. В книзі Левит ми читаємо в деталях правила жертви за гріхи. Тут було менше особистісного на рівні душі контакту з Господом. А вже з часом ми бачимо еволюцію одухотворення практики, де наголошується на важливості внутрішньої постави перед Богом.

Коли говоримо про молитву, то перше що приходить на думку - це Псалми. Фактично - це молитви про життєві випадки та про супровід різних жертовних ситуацій при храмі. Побожні люди формували молитви, щоб навчити учнів. Була традиція укладання молитов, які будуть підходити до до кожної людини.


Псалми подають нам певний ритм. Наприклад, Псалом 119 йдеться, що побожна людина 7 разів на день підносить свої молитви до Господа. Ритм молитви складав дві-три молитви, що йшли в парі з жертвами в Єрусалимському храмі. З часом Єрусалимський храм залишився єдиним де здійснювалися жертвоприношення, але по світу діяла мережа синагог де тривало навчання. І щоб залишатися в єдності з Єрусалимським храмом, в синагогах здійснювалися молитви у відповідний час: ранкова жертва та післяобідня. 

Теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.

Слухати інші програми

Відгуки

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року. 
Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

"Тут педагог знаходиться на рівні з дітьми. Він нічого не розповідає, він не передає знання". Про методику Монтессорі у навчально-виховному процесі розповідає заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.