Слухати Радіо

10:00

Розарій

В ефірі

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

Важко на душі. "Причини тяжкості набагато глибші, а рішення завжди поруч", - отець Микола Орач

Про тяжкість на душі та способи досягнення спокою розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
Причиною важкості на душі може бути страх невідомості перед майбутнім. Якось розмовляв із психологом про Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) у військовослужбовців, які повертаються із зони бойових дій. Він повідомив, що сьогодні на ПТСР хворіє, якщо не всі то більшість людей в Україні.

Хтось вважає, що війна не торкнулася його. На мою ж думку, це вплинуло на кожного і ми всі переживаємо травму. Навіть за кордоном, люди далекі від бомбардувань, також переживають стрес дивлячись по телебаченню чи в соцмережах про війну.

Тому, причиною тяжкості на душі можуть бути медіа та соцмережі. В такому разі я рекомендую зробити собі певний піст, медійну дієту та на певний час перестати дивитися новини, соцмережі тощо.

Причини переживань, тяжкості на душі дуже глибокі. І сьогодні, в ефірі Радіо Марія, ми говоримо про навернення, щоб відвернутися від тих злочинів, які ми чинили в минулому і врешті-решт почати жити праведно та чесно. Мене дивує, як сьогодні, в умовах війни, люди беруть участь в корупційних оборудках обкрадаючи державу чи жертводавців.

Слово Боже - це самий дієвий інструмент, що допоможе відійти від важкості гріха. Це Слово дає надію та вказує на шлях, яким маю йти. Проте, це не позбавляє тривоги, адже важкість на душі має глибше коріння. 

В такому разі люди часто шукають розраду в алкоголі, іграх, тощо. Це дає тимчасовий ефект, але глибокий стан переживання можна вирішувати, в першу чергу, СЛОВОМ. Психологи стверджують, що можливість поговорити про своє переживання потішає, рятує та дає надію. А якщо ми звернемо увагу на СЛОВО БОЖЕ то наскільки більшу втіху можемо отримати?

Один психолог, який працював із людьми у скруті, рекомендував: "Прочитайте сьогодні завтрашню газету". Так ви усвідомите, що окрім ваших переживань світ має інші клопоти, життя продовжується, а ви не самотні бо у світі багато проблем. Цією "завтрашньою газетою" може бути сьогодні Слово Боже де є втіха, підтримка,

Я вірю, що Біблія дає здоров'я. Сам Христос каже що: "Я є правда і життя". Слово Боже мені пояснює ситуацію, адже набагато ефективніше про все знає Бог. Слово людське оманливе та тимчасове. Помічаю, що слово журналістів буває одним сьогодні, а завтра іншим... Інколи це корисно послухати, проте - це тимчасове. А от, фунтдаментальнм поясненням світу та життя є Слово Боже. Біблію читайте між рядками і знайдете більше пояснень, тлумачень та розуміння.

Чого тільки варта Історія Йосифа, якого брати продали в рабство. Там є прихована правда. Йосиф був меншим із братів, улюблений син батька у вишуканому вбранні Але був гордовитий, вродливий, вирощений в турботі батьків на відміну від братів, які тяжко працювали. В решті-решт його гординя лікувалася дуже тяжко: зрада, в'язниця, обмовлення, загроза смерті... Його гординя лікувалася таким чином і  в решті-решт він проявив милосердя та врятував цілий народ від голодної смерті.

Брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.

Парафія Преображення Господнього РКЦ  м. Бориспіль
ПОНЕДІЛОК Свята Меса – 18.00
ВІВТОРОК Свята Меса – 8.00
СЕРЕДА Свята Меса – 18.00
ЧЕТВЕР Свята Меса – 8.00
П’ЯТНИЦЯ Свята Меса – 18.00
СУБОТА Свята Меса – 9.00
НЕДІЛЯ Свята Меса – 10.00; Свята Меса – 18.00
Сповідь щоденно перед Євхаристією, є можливість домовитись індивідуально.
Слухати інші програми
Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.

2025-07-04 00:00:00
"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.

Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.

Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.

Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.

2025-07-03 00:00:00
Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Про першу в своєму житті Сповідь та Таїнство Причастя розповідає у програмі "У ваших намірах" волонтер Радіо Марія Дмитро Вєтров. 
2025-07-02 00:00:00
Що Церква  навчає про відпочинок? Як відпочивати, щоб не стати жертвою гріха?

Що Церква  навчає про відпочинок? Як відпочивати, щоб не стати жертвою гріха?

Програма "У Ваших намірах" з монахом-францисканцем Андрієм Немченком.
Цього разу священник розмірковує над темою відпочинку. Упродовж програми автор ділиться кількома практичними порадами, як відпочивати в дусі християнської поведінки.
На його думку, відпочинок легко може перерости у пусте марнування часу. Як не стати жертвою власної ліні, замаскованої під «відпочинок», — слухайте у тридцятихвилинній розмові.
2025-06-26 00:00:00
Місіонерство - це не волонтерство

Місіонерство - це не волонтерство

У програмі "У ваших намірах" про можливість стати місіонером на Місійній Школі, що знаходиться у м.Красилів Хмельницької обл. розповідає і запрошує до формації відповідальний за практичний супровід Школи Петро.
2025-06-25 00:00:00