Слухати Радіо

Зараз в ефірі

09:00

Молитовна лінія

В ефірі

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

Важко на душі. "Причини тяжкості набагато глибші, а рішення завжди поруч", - отець Микола Орач

Поділитись з друзями
Про тяжкість на душі та способи досягнення спокою розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
Причиною важкості на душі може бути страх невідомості перед майбутнім. Якось розмовляв із психологом про Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) у військовослужбовців, які повертаються із зони бойових дій. Він повідомив, що сьогодні на ПТСР хворіє, якщо не всі то більшість людей в Україні.

Хтось вважає, що війна не торкнулася його. На мою ж думку, це вплинуло на кожного і ми всі переживаємо травму. Навіть за кордоном, люди далекі від бомбардувань, також переживають стрес дивлячись по телебаченню чи в соцмережах про війну.

Тому, причиною тяжкості на душі можуть бути медіа та соцмережі. В такому разі я рекомендую зробити собі певний піст, медійну дієту та на певний час перестати дивитися новини, соцмережі тощо.

Причини переживань, тяжкості на душі дуже глибокі. І сьогодні, в ефірі Радіо Марія, ми говоримо про навернення, щоб відвернутися від тих злочинів, які ми чинили в минулому і врешті-решт почати жити праведно та чесно. Мене дивує, як сьогодні, в умовах війни, люди беруть участь в корупційних оборудках обкрадаючи державу чи жертводавців.

Слово Боже - це самий дієвий інструмент, що допоможе відійти від важкості гріха. Це Слово дає надію та вказує на шлях, яким маю йти. Проте, це не позбавляє тривоги, адже важкість на душі має глибше коріння. 

В такому разі люди часто шукають розраду в алкоголі, іграх, тощо. Це дає тимчасовий ефект, але глибокий стан переживання можна вирішувати, в першу чергу, СЛОВОМ. Психологи стверджують, що можливість поговорити про своє переживання потішає, рятує та дає надію. А якщо ми звернемо увагу на СЛОВО БОЖЕ то наскільки більшу втіху можемо отримати?

Один психолог, який працював із людьми у скруті, рекомендував: "Прочитайте сьогодні завтрашню газету". Так ви усвідомите, що окрім ваших переживань світ має інші клопоти, життя продовжується, а ви не самотні бо у світі багато проблем. Цією "завтрашньою газетою" може бути сьогодні Слово Боже де є втіха, підтримка,

Я вірю, що Біблія дає здоров'я. Сам Христос каже що: "Я є правда і життя". Слово Боже мені пояснює ситуацію, адже набагато ефективніше про все знає Бог. Слово людське оманливе та тимчасове. Помічаю, що слово журналістів буває одним сьогодні, а завтра іншим... Інколи це корисно послухати, проте - це тимчасове. А от, фунтдаментальнм поясненням світу та життя є Слово Боже. Біблію читайте між рядками і знайдете більше пояснень, тлумачень та розуміння.

Чого тільки варта Історія Йосифа, якого брати продали в рабство. Там є прихована правда. Йосиф був меншим із братів, улюблений син батька у вишуканому вбранні Але був гордовитий, вродливий, вирощений в турботі батьків на відміну від братів, які тяжко працювали. В решті-решт його гординя лікувалася дуже тяжко: зрада, в'язниця, обмовлення, загроза смерті... Його гординя лікувалася таким чином і  в решті-решт він проявив милосердя та врятував цілий народ від голодної смерті.

Брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.

Парафія Преображення Господнього РКЦ  м. Бориспіль
ПОНЕДІЛОК Свята Меса – 18.00
ВІВТОРОК Свята Меса – 8.00
СЕРЕДА Свята Меса – 18.00
ЧЕТВЕР Свята Меса – 8.00
П’ЯТНИЦЯ Свята Меса – 18.00
СУБОТА Свята Меса – 9.00
НЕДІЛЯ Свята Меса – 10.00; Свята Меса – 18.00
Сповідь щоденно перед Євхаристією, є можливість домовитись індивідуально.
Слухати інші програми

Відгуки

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Про навчання дітей під час війни та створення безпечного середовища у навчальному закладі розповідає Анна Омельчук - вчителька англійської мови та аніматор ораторію в салезіянському ліцеї "Всесвіт", м. Житомир.

Як спілкуватися з духовними особами?

Як спілкуватися з духовними особами?

Часто від світських людей можна почути, що вони не знають, з чого розпочати розмову з духовною особою, і взагалі, як з нею вести діалог. Сестра Наталя Вакулішина в програмі "У Ваших намірах" розвінчує стереотипи, пов'язані з представниками духовного світу, і радить просто бути собою.
Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Про об'явлення Діви Марії в Руанді, розповідає Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко.Дар надприродного зцілення

Дар надприродного зцілення

Розпочинаємо серію катехиз про дари сили. У цій програмі дізнаємося про дар надприродного зцілення. Гість ефіру - душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
Ми не відчуваємо спеки, лише радість!

Ми не відчуваємо спеки, лише радість!

Група паломників на чолі з отцем Збігнєвом Савчуком ділиться переживанням від прощі до Бердичівської Божої Матері.