Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

"Великий піст - це час покаяння. Час відмовитися слухати себе, щоб уважно слухати Бога", - отець Григорій Рассоленко

Поділитись з друзями
Що говорить катехизм Церкви про піст? "Церква є Святою, але одночасно потребує очищення", - настоятель парафії Святого Духа м. Боярка, отець Григорій Рассоленко. 
Перед початком Великого посту єпископи Римо-католицької Церкви закликали всіх вірних присвятити кожну середу та п'ятницю посту на хлібі та воді з проханнями до Бога про перемогу та захист Батькивщини від агресора, - отець Григорій Рассоленко.

Латинська церква вказує, що піст - це не зменшення кількості їжі, а більше невживання мясних та молочних страв. У словнику Української мови дізнаємося, що піст - це невживання скоромної їжі.

На жаль, у нас відсутня культура посту. Тому, заклик наших священників молитися та постувати на хлібі та воді - це заклик до стислого переживання цього часу. Зауважу, якщо людина має хвороби то не зобов'язана дотримуватися цього.

В момент Святого хрещення людина омивається від усіх гріхів. То навіщо ж нам потрібен час покаяння (кожна п'ятниця та Великий піст)? Чому Церква закликає нас переживати покуту у вигляді Великого посту?

Катехизм Католицької церкви, номер 1426, стверджує: "...тіло та кров Христа зробили нас Святими та бездоганними. Як і сама Церква Ісуса Христа є святою та непорочною...". Тут, у повному викладі, катехизм РКЦ наголошує, що у сповіді тобі пробачено гріхи, але у твоєму тілі залишаються пожадливість та хіть, що будуть схиляти до гріха. Христос фактично міг би знищити пожадливість, але залишив нам вибір для продовження спасіння.

Святий Іоан Богослов називає три елементи пожадливості: пожадливість тіла, пожадливість очей та гординя життя. Сучасна культура закликає нас робити що завгодно стверджуючи, мовляв, те, що тобі хочеться є добром. Церква ж стверджує протилежне - не все, що бажається, є добрим для людини.

Церква виділяє 7 важких пристастей, що ведуть до смерті. Це гординя, зарозумілість, заздрість, гнів, злість, хіть, зажерливість.

Як зрозуміти де почуття, що не потребують сповіді, а де гріховна пожадливість? Гріх - це коли я проявляю власну волю, щоб йти за ним. Тобто, роблю те, що хочу та вибираю грішити далі.

Пожадливість - це коли ми знаємо, що робимо зло, але не припиняємо це чинити. Саме тому потрібно дотримуватися посту, щоб опанувати свої пристрасті та підготувати своє серце для Свята Пасхи.

Піст - це не тільки відмова від чогось. Піст закликає нас у першу чергу до навернення, до усвідомлення своєї гріховності та покаяння. Способи покаяння традиція Церкви називає три: молитва, піст та милостиня. 

-Час покаяння - це відмова слухання себе для уважного слухання Бога.
-Ми не маємо культури посту, але маємо субкультуру постів.
-Нам потрібно каятися бо в гордині ми далеко відходимо від Бога.
-Вчинки покаяння мертві, якщо відсутнє внутрішнє покаяння.
-Внутрішнє покаяння - це глибока переоцінка життя, навернення всім серцем до Бога, припинення гріха та відвернення від зла.

Настоятель парафії Святого Духа м. Боярка, отець Григорій Рассоленко. 

Слухати інші програмиВідгуки

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року. 
Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

"Тут педагог знаходиться на рівні з дітьми. Він нічого не розповідає, він не передає знання". Про методику Монтессорі у навчально-виховному процесі розповідає заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.