Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Літургія Східний обряд

В ефірі

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

"Великий піст - це час покаяння. Час відмовитися слухати себе, щоб уважно слухати Бога", - отець Григорій Рассоленко

Поділитись з друзями
Що говорить катехизм Церкви про піст? "Церква є Святою, але одночасно потребує очищення", - настоятель парафії Святого Духа м. Боярка, отець Григорій Рассоленко. 
Перед початком Великого посту єпископи Римо-католицької Церкви закликали всіх вірних присвятити кожну середу та п'ятницю посту на хлібі та воді з проханнями до Бога про перемогу та захист Батькивщини від агресора, - отець Григорій Рассоленко.

Латинська церква вказує, що піст - це не зменшення кількості їжі, а більше невживання мясних та молочних страв. У словнику Української мови дізнаємося, що піст - це невживання скоромної їжі.

На жаль, у нас відсутня культура посту. Тому, заклик наших священників молитися та постувати на хлібі та воді - це заклик до стислого переживання цього часу. Зауважу, якщо людина має хвороби то не зобов'язана дотримуватися цього.

В момент Святого хрещення людина омивається від усіх гріхів. То навіщо ж нам потрібен час покаяння (кожна п'ятниця та Великий піст)? Чому Церква закликає нас переживати покуту у вигляді Великого посту?

Катехизм Католицької церкви, номер 1426, стверджує: "...тіло та кров Христа зробили нас Святими та бездоганними. Як і сама Церква Ісуса Христа є святою та непорочною...". Тут, у повному викладі, катехизм РКЦ наголошує, що у сповіді тобі пробачено гріхи, але у твоєму тілі залишаються пожадливість та хіть, що будуть схиляти до гріха. Христос фактично міг би знищити пожадливість, але залишив нам вибір для продовження спасіння.

Святий Іоан Богослов називає три елементи пожадливості: пожадливість тіла, пожадливість очей та гординя життя. Сучасна культура закликає нас робити що завгодно стверджуючи, мовляв, те, що тобі хочеться є добром. Церква ж стверджує протилежне - не все, що бажається, є добрим для людини.

Церква виділяє 7 важких пристастей, що ведуть до смерті. Це гординя, зарозумілість, заздрість, гнів, злість, хіть, зажерливість.

Як зрозуміти де почуття, що не потребують сповіді, а де гріховна пожадливість? Гріх - це коли я проявляю власну волю, щоб йти за ним. Тобто, роблю те, що хочу та вибираю грішити далі.

Пожадливість - це коли ми знаємо, що робимо зло, але не припиняємо це чинити. Саме тому потрібно дотримуватися посту, щоб опанувати свої пристрасті та підготувати своє серце для Свята Пасхи.

Піст - це не тільки відмова від чогось. Піст закликає нас у першу чергу до навернення, до усвідомлення своєї гріховності та покаяння. Способи покаяння традиція Церкви називає три: молитва, піст та милостиня. 

-Час покаяння - це відмова слухання себе для уважного слухання Бога.
-Ми не маємо культури посту, але маємо субкультуру постів.
-Нам потрібно каятися бо в гордині ми далеко відходимо від Бога.
-Вчинки покаяння мертві, якщо відсутнє внутрішнє покаяння.
-Внутрішнє покаяння - це глибока переоцінка життя, навернення всім серцем до Бога, припинення гріха та відвернення від зла.

Настоятель парафії Святого Духа м. Боярка, отець Григорій Рассоленко. 

Слухати інші програми



Відгуки

"Не обіцяй собі, що доживеш до вечора", - отець Костянтин Морозов про християнську динаміку, транзітус та св. Франциска з Ассізи

"Не обіцяй собі, що доживеш до вечора", - отець Костянтин Морозов про християнську динаміку, транзітус та св. Франциска з Ассізи

Як пережити добру смерть? Християнин має готуватися до смерті і зустрічі із Небесним Отцем вже сьогодні.
Причаститися, щоб стати причастям для інших

Причаститися, щоб стати причастям для інших

В рамках циклу передач на тему “На шляху до зустрічі з Христом” о. Михайло Станчишин розпочав другу частину катехиз, розповідаючи про місця, де людина може зустрітися зі своїм Богом.
"Молитва споглядання є найбільш високою сходинкою духовного життя", - о.Віталій Козак

"Молитва споглядання є найбільш високою сходинкою духовного життя", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак у черговій катехезі знайомить слухачів Радіо Марія з духовністю святої Терези Авільської. У попередніх програмах ми дізналися про чотири труднощі, які свята Тереза переживала під час молитви. У цій програмі священник починає розповідь про чотири етапи містичної молитви. На першому етапі свята Тереза наголошує на важливості зосередженння та споглядання під час молитви.

Центр професійної освіти Боско: вчимось, віримо, перемагаємо!

Центр професійної освіти Боско: вчимось, віримо, перемагаємо!

"Для нас, салезіян, це училище особливе, адже святий Джованні Боско стверджував, що дитині потрібно дати фах. Тут, завдяки практичній педагогіці учень може протягом 2 років отримати улюблену професію", - директор салезіянського Центру професійної освіти святого Боско, отець Андрій Боднар.
"Ісус проявив свою любов у найбільш шокуючий спосіб", - о.Міхал Бранкевич

"Ісус проявив свою любов у найбільш шокуючий спосіб", - о.Міхал Бранкевич

Продовження циклу "Христологія", який на Радіо Марія веде отець Міхал Бранкевич. У цій серії йдеться про Воплочення Христа від Діви Марії. Священник занурює слухачів у Таємницю пришестя Бога на землю в людському тілі і пояснює, що Христос переймає фізіологічні риси від своєї Матері — Богородиці. Однак, догматика Церкви також вказує, що, прийнявши людське тіло від Марії, Ісус залишається повноцінним Богом.