Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:20

Катехиза

В ефірі

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

"Великий піст - це час покаяння. Час відмовитися слухати себе, щоб уважно слухати Бога", - отець Григорій Рассоленко

Поділитись з друзями
Що говорить катехизм Церкви про піст? "Церква є Святою, але одночасно потребує очищення", - настоятель парафії Святого Духа м. Боярка, отець Григорій Рассоленко. 
Перед початком Великого посту єпископи Римо-католицької Церкви закликали всіх вірних присвятити кожну середу та п'ятницю посту на хлібі та воді з проханнями до Бога про перемогу та захист Батькивщини від агресора, - отець Григорій Рассоленко.

Латинська церква вказує, що піст - це не зменшення кількості їжі, а більше невживання мясних та молочних страв. У словнику Української мови дізнаємося, що піст - це невживання скоромної їжі.

На жаль, у нас відсутня культура посту. Тому, заклик наших священників молитися та постувати на хлібі та воді - це заклик до стислого переживання цього часу. Зауважу, якщо людина має хвороби то не зобов'язана дотримуватися цього.

В момент Святого хрещення людина омивається від усіх гріхів. То навіщо ж нам потрібен час покаяння (кожна п'ятниця та Великий піст)? Чому Церква закликає нас переживати покуту у вигляді Великого посту?

Катехизм Католицької церкви, номер 1426, стверджує: "...тіло та кров Христа зробили нас Святими та бездоганними. Як і сама Церква Ісуса Христа є святою та непорочною...". Тут, у повному викладі, катехизм РКЦ наголошує, що у сповіді тобі пробачено гріхи, але у твоєму тілі залишаються пожадливість та хіть, що будуть схиляти до гріха. Христос фактично міг би знищити пожадливість, але залишив нам вибір для продовження спасіння.

Святий Іоан Богослов називає три елементи пожадливості: пожадливість тіла, пожадливість очей та гординя життя. Сучасна культура закликає нас робити що завгодно стверджуючи, мовляв, те, що тобі хочеться є добром. Церква ж стверджує протилежне - не все, що бажається, є добрим для людини.

Церква виділяє 7 важких пристастей, що ведуть до смерті. Це гординя, зарозумілість, заздрість, гнів, злість, хіть, зажерливість.

Як зрозуміти де почуття, що не потребують сповіді, а де гріховна пожадливість? Гріх - це коли я проявляю власну волю, щоб йти за ним. Тобто, роблю те, що хочу та вибираю грішити далі.

Пожадливість - це коли ми знаємо, що робимо зло, але не припиняємо це чинити. Саме тому потрібно дотримуватися посту, щоб опанувати свої пристрасті та підготувати своє серце для Свята Пасхи.

Піст - це не тільки відмова від чогось. Піст закликає нас у першу чергу до навернення, до усвідомлення своєї гріховності та покаяння. Способи покаяння традиція Церкви називає три: молитва, піст та милостиня. 

-Час покаяння - це відмова слухання себе для уважного слухання Бога.
-Ми не маємо культури посту, але маємо субкультуру постів.
-Нам потрібно каятися бо в гордині ми далеко відходимо від Бога.
-Вчинки покаяння мертві, якщо відсутнє внутрішнє покаяння.
-Внутрішнє покаяння - це глибока переоцінка життя, навернення всім серцем до Бога, припинення гріха та відвернення від зла.

Настоятель парафії Святого Духа м. Боярка, отець Григорій Рассоленко. 

Слухати інші програмиВідгуки

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

В інтернеті та засобах масової інформації можна зустріти багато заголовків на кшталт "Найсильніша молитва" або "Молитва, якою ти обовʼязково ти маєш молитися". Що говорить Святе Писання та Ісус Христос про молитву та як молитися, щоб твоє прохання було почуте Богом? На ці питання відповідає о. Олексій Самсонов.
Святий Бенедикт - покровитель Європи

Святий Бенедикт - покровитель Європи

"Благословляти все, що зустрічаємо та приймаємо у житті". Про Покровителя Європи - святого Бенедикта, з нагоди урочистості 11 липня, розповідає абатиса Клара Свідерська. Абатство сестер Бенедиктинок, м. Житомир.
Страх перед невідомим та мобілізація

Страх перед невідомим та мобілізація

Про мобілізацію та вплив інформаційної війни на суспільство дізнаємося у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - полковник Олег Домбровський, військовий експерт з питань морально-психологічної підтримки особового складу та інформаційної протидії.
"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

В ранковій катехезі з отцем Вальдемаром Павельцем ви почуєте про богословські підстави паломництва. 
"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

Гість програми "Люди Справи" - доброволець, військовослужбовець, парамедик та волонтер Радіо Марія, Артем Семенець. "Наша проблема - вузький погляд на події в країні, адже відбувається багато позитивних змін".