Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:20

Святий дня

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Годинки

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

Я ніколи в житті так багато не молився, як на війні, - доброволець з Іспанії, Мануель Маркес

Поділитись з друзями
У програмі Люди Справи доброволець батальйону Карпатська Січ - Мануель Маркес та вікарій Парафії Успіння Пресв'ятої Діви Марії, отець Педро Зафна.
Мануель Маркес народився в місті Уельва, що на півдні Іспанії де займався фарбуванням будинків. У вільний час захоплювався подорожами та туризмом. Але у свої 25 років він покидає рідний дім, щоб стати пліч о пліч з численними добровольцями на захист України. В цьому інтерв'ю ви почуєте історію життя Мануеля Маркеса та висновки до яких він дійшов після участі в бойових діях проти російських окупантів. 

Про Україну я дізнався від подруги. Вона розповідала, що це красива країна і тут варто побувати. Сюди ж приїхав захищати свободу та незалежність України, - розповідає боєць Українського Добровольчого батальйону Карпатська Січ, Мануель Маркес.

Для нас нас, Іспанців, є честь бути тут. Ми шануємо подвиг Українців, які мужньо виборюють нашу спільну незалежність. Якщо Українці не захистять свою землю то російський шовінізм та комунізм може поширитися по всьому світу. 

Я не мав бойового досвіду. Про повномасштабне вторгнення росії в Україну дізнався із телебачення та відразу ж прийняв рішення поїхати в Польщу перевозити гуманітарну допомогу. Тоді я щодня перетинав кордон України з гуманітарним та медичним вантажем. 

Надзвичайно тяжко було бачити, як матері з дітьми прощаються на кордоні зі своїми чоловіками, як розділяються сім'ї. Моїм найбільшим враженням був страх від побаченого тут, адже російські окупанти вбивали багато простих людей. Закінчивши волонтерську діяльність я повернувся додому де прийняв рішення їхати в якості добровольця на війну. Це був внутрішній заклик прийти на допомогу. 

Зауважу, що більшість Іспанців бачили наслідки війни в Україні по телебаченню та від початку намагаються допомагати медикаментами, речами, прихистком для біженців тощо.

Коли їхав в Україну волонтером, то мої родичі, знайомі переймалися за мене бо це було небезпечно. А коли прийняв рішення йти в Українське військо то незабутнім для мене й досі є образ батька з яким прощався перед тим, як вирушити в дорогу. Ще в Польщі я познайомився з людьми, які мені допомогли потрапити в Україну.

В Україні мені запропонували вступити до Збройних Сил України, або Інтернаціональний Легіон. Іспанці, які служать в лавах ЗСУ порадили Добровольчий батальйон Карпатська Січ. Більшість моїх земляків, які воюють за Україну, не розуміли мене бо я приїхав на війну без бойового досвіду. Я був цивільною людиною і на мене дивилися з подивом. 

Українці до мене ставилися добре. Більшість були щиро вражені та емоційно реагували дізнавшись, що я з Іспанії. А дехто щиро запитував: "Що ти тут робиш?" Адаптація до Українського прохолодного клімату була важкою, але потім звик. Багато добровольців повернулися у свої країни через гіпотермію

Перший бій відбувся на Донбасі. Ми постійно переміщувалися виконуючи бойові завдання. На той час я мав базову підготовку, як вести себе зі зброєю і тактичні навички. А коли в бою загинув полковник мною було прийнято рішення повернутися додому. Було дуже страшно. 

Протягом цього часу в моїй свідомості відбулася глибока переоцінка цінностей та важливості життя. Зрозумів, що життя - це дорогоцінний дар від Бога. 

На війні я молився так багато, як не молився ніколи. Було дуже тяжко, але там я усвідомив, що життя не належить нам, а кожна людина - це мандрівник на Землі.

Дякую Богу, що сьогодні можу повернутися додому де поділюся з іншими пережитим досвідом. Я завжди буду нести в серці добрих людей, з якими познайомився в Україні.

Доброволець батальйону Карпатська Січ, ЗСУ, -  Мануель Маркес.

Переклад розмови - вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії, отець Педро Зафна.

Ведучий програми Люди Справи - Олександр Скрипченко

Слухати програми Люди Справи на Радіо Марія зараз

Відгуки

Наша сила в слабкості. "Потрібно бути як дитина та ні про що не турбуватися", - Свята Тереза з Лізьє

Наша сила в слабкості. "Потрібно бути як дитина та ні про що не турбуватися", - Свята Тереза з Лізьє

"Неміч людини проявляється у спокусах та повсякчасно потребує Бога. Наслідки первородного гріха чинять людину слабкою. Цінність в немочах можемо пізнати, коли визнаємо їх перед Богом у батьківській любові. Про силу, що об'являється в безсиллі розповідає отець Григорій Рогацький, згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ. Івано-Франківськ.
НУДЬГА В ХРАМІ. "Інколи, священникам бракує підготовки", - брат Микола Орач

НУДЬГА В ХРАМІ. "Інколи, священникам бракує підготовки", - брат Микола Орач

Про причини нудьги під час проповіді, а також рекомендації, як її подолати розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Про історію покликання та випробування протягом життя розповідає настоятель парафії Святого Вацлава, м. Житомир, отець Віктор Маковський.

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

Іспит сумління - частина 1. "Гріх буде нас постійно оскаржувати, осуджувати, адже сатана постійно займається цим перед Богом", - місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).
Де діти? "В сім'ї руйнується перше коло смертельного егоїзму", - Папа Франциск

Де діти? "В сім'ї руйнується перше коло смертельного егоїзму", - Папа Франциск

Про добре виховання дітей в 7-му розділі апостольського повчання «Amoris Laetitia» («Радість Любові») Папи Франциска.  Розповідає отець Тарас Фітьо, душпастир для Українців міста Клягенфурт, Австрія. Слухати попередню програму тут