Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:40

Житія святих

В ефірі

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

Як почути Святого Духа? Частина 2

Поділитись з друзями
В школі слухання Слова Божого ми формуємо характер християнина. Це друга програма отця Юрія Зелінського про те, як почути Святого Духа

Немає стосунків з Богом, коли я Його не чую. 
Брехня сатани зосереджена на тому, що не можна почути Бога. Дух Святий зосереджує людину на переході в духовний світ. Тобто Його роль надважлива, а істинні християни мають максимально зосередитися на Ньому.

До нас можуть звучати три голоси: 
1. Від Бога; 2. Грішного світу та плоті; 3. Темні сили можуть говорити та  атакувати наш розум.

Першозадачею для нас є не тільки чути, а розпізнавати ці голоси, адже стосунки зі Святим Духом - це перше завдання. Нам надважливо шукати Духа та намагатися не грішити, жити без смертного гріха.
Умови для того, щоб почути голос Духа Святого.

1. Тиша. Це відсутність подразників. Приберіть усе, що може відволікти чи потурбувати вас у час молитви чи медитації. Спокій - це умиротворення всього, що турбує думки, внутрішнього хаосу. Коли приходить спокій - можна почути Божий Голос. Це перша умова для слухання.

2. Слово Боже. Тут йдеться про використання Біблії, як джерела Його слів. Записане Слово Бога в Біблії знайомить нас із голосом Святого Духа. Це Слово дає нам впевненність, що Бог до нас говорить. В Євангелії Івана 14:26 Ісус говорить, що: "Утішитель же, Дух Святий, що Його Отець пошле в Ім’я Моє, Той навчить вас усього, і пригадає вам усе, що Я вам говорив".

Він навчатиме тебе, щоб врятувати. Наприклад, коли ти шукаєш відповіді в Слові Божому, але не знаєш, що робити то шукай у Слові Божому та тиші. В різних ситуаціях Святий Дух буде підказувати, що тобі робити. Він дає нам свободу та хоче допомогти прийняти рішення.

Господь не керує нами, як рабами, але з радістю готовий допомагати нам у житті. Саме тому важливо навчитися слухати Його Голос. Повторюйте про себе ці слова з Біблії: "Навчу тебе і вкажу дорогу, якою маєш ходити. Дам тобі раду. На тобі моє око" Псалом 32:8.

Беріть Біблію, читайте, проголошуйте, щоб запам'ятати. Голос Святого Духа ніколи не буде суперечити написаному в Біблії саме тому нам потрібно добре знати записане в Біблії та не йти за різними ідолами.

3. Послух Божому Слову. "Надійся на Господа всім своїм серцем, а на розум свій не покладайся! Пізнавай ти Його на всіх дорогах своїх і Він випростає  твої стежки" Приповістки 3:5
Якщо наші рішення не відповідають Божому Слову то ми схибимо. Життя в непослусі дуже заважає нам чути Бога, адже "думати про Господа" - це виконати те, що Він каже.

Неслухняність - це ігнорування того, що Він каже. А слухняність - це визнати авторитет Божий у нашому житті. Якщо пізнаватимеш Бога на сторінках Біблії та ходитимеш Його путями то Дух Святий винагородить тебе за довіру Слову Божому.

Отже, якщо ви читаєте "не служи ідолам, не упивайся, не чини перелюбу..." то маєш роздумати, що Бог до цього закликає та прийняти рішення так не чинити. Або , коли читаєш, "живи в святості, йди та проповідуй, будь милосердним..." і робиш так то чиниш слухняність, що дуже довподоби Богу.  "Будьте виконавцями Слова, а не тільки слухачами", - закликає нас Христос.

Якось до мене звернулася людина: "Отче, я хочу щоб Бог зі мною говорив". Якщо відверто, то той, хто хоче чути Божий голос - шукає його. Він день і ніч буде шукати, читати Біблію, перебуватиме в молитві бо йому дійсно це цікаво.

Бог говорить до людини через Своє Слово написане в Біблії. Цим Словом є Христос. Через Духа Святого Творець хоче давати тобі особливе слово "Рема" до конкретної ситуації та людини. Саме тому Ісус дорікав фарисеям, садукеям, книжникам бо вони не чули Слова "рема". Отже ми маємо бути вразливі відкриваючи Біблію, щоб почути саме це Слово.

Шукайте Бога в Біблії заради самого Бога, а не заради вирішення своїх проблем. Адже ви не можете примусити Його щось зробити бо у Нього є конкретний план на тебе.

Отець Юрій Зелінський 

Слухати інші програми 

Відгуки

"Людина потребує очищення від спотвореного образу Божого", - отець Михайло Станчишин

"Людина потребує очищення від спотвореного образу Божого", - отець Михайло Станчишин

Які найбільші та найнебезпечніші хиби зустрічаємо в розумінні Бога? 
"Молитва - це діалог з Богом", - отець Віталій Храбатин

"Молитва - це діалог з Богом", - отець Віталій Храбатин

Отець Віталій Храбатин говорив про молитву в контексті чеснот Віри, Надії та Любові.
"Ми жертвуємо власною свободою, щоб захистити волю нашого народу", - отець Віталій Новак

"Ми жертвуємо власною свободою, щоб захистити волю нашого народу", - отець Віталій Новак

"Разом із іншими мобілізованими ми прибули до навчального центру, де розпочалася базова загальна військова підготовка. Вона триватиме 35 днів до розподілу у бойові частини". Про початок військової служби розповідає отець Віталій Новак.
Блаженний Марк з Авіано - духовний лікар Європи

Блаженний Марк з Авіано - духовний лікар Європи

Він закликав дбати про своє духовне життя, людяність і тіло та підкреслював християнську ідентичність Європи. Про життя та служіння святого Марка з Авіано розповідає брат-францисканець Віктор Дешук.

"Моя втіха - це не мати жодного втішення тут, на землі", - свята Тереза з Лізьє

"Моя втіха - це не мати жодного втішення тут, на землі", - свята Тереза з Лізьє

"Так пише людина, яка точно знає, що скоро зустрінеться з Господом". Про рукопис "М" сестри Терези з Лізьє де описуються її цінності розповідає настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві, отець Віталій Козак.