Друга програма із циклу розмов про участь мирян у житті Церкви. Цього разу ми повернемося до витоків де дізнаємося про фінансові стосунки у Старому та Новому Завітах. Дослідимо, що таке десятина в соціальному та в релігійному значеннях і як підтримували Церкву перші християни? Ведуча програми - Олеся Шніцер.
На запитання відповідає теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Авінського , автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.
Програма Modus Vivendi реалізовується спільно Християнською Службою Порятунку та Радіо марія.
В одній популярній книзі про управління фінансами написано: "У Біблії міститься лизько 500 віршів про молитву, бл. 500 віршів про віру та понад 2350 віршів де мова йде про гроші та майно. Господь так багато уваги приділив питанню фінансів, тому що хотів, щоб ми знали Його погляди на цю не просту сферу нашого життя". Отже, чи є Богу діло до грошей? Чи можемо ми сприймати вірші в Біблії про фінанси чи майно, як посібник з управління фінансами?
"Мені цікаво хто рахував та які критерії підрахунку цитат про молитву, віру та фінанси? Я не погоджуюся із таким твердженням, адже Ісус Христос не говорив багато про фінанси. Ба більше, на мою думку Біблія НЕ Є посібником з бізнесу, астрономії чи біології. Вона навіть не є підручником з морального богослов'я. Багатьом здається, що просто відкриєш книгу і вже знаєш як себе вести - ні. Не можна стверджувати, що Святе Письмо є підручником для управління будь якої сфери нашого життя. Така думка призводить до матеріалізму", - розповідає отець Володимир Кусьнєж.
- Ісус коли говорив про фінанси, то мав на увазі відношення людини до Царства Божого. У своїх притчах Він казав, що людині варто ставитися до Бога, як відповідальний робітник до суворого господаря. Ісус навіть стверджує, що легше верблюду перейти вушко голки, аніж багатому увійти в Царство Боже.
Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії
Володимира та
Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому
Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
"Бути невидимими продовженням рук священника. Ми не носимо хабіт, а працюємо в лікарнях, школах та інших закладах, де свідчимо про Бога та Церкву", - про Згромадження Сестри від Ангелів розповідає сестра Юлія Заводовська.
"В дієцезіях, де є активні душпастирі молоді, відбуваються численні зустрічі та паломництва - народжується більше покликань. Беручи участь у житті Церкви молоді люди залучаються до служіння і так з'являються нові ідеї, які передаються Комісії для реалізації та залучення", - єпископ-помічник Харківсько Запорізької дієцезії, Голова Комісії душпатсирства молоді, Ян Собіло.
Знати звичаї та свята Ізраїлю — означає глибше розуміти історію нашого Спасіння. В катехизі від о.Володимира Кусьнежа говоримо про генезис і значення еврейського свята Пурім.
Про духовний супровід, що допомагає змінити та покращити життя, поговоримо у денній катехизі. Гість програми - настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (смт.
Томашпіль), модератор руху
Назаретських родин, отець Станіслав Свурка. "Практика сповіді та розмов зі священиком допомагає сформувати міцний духовний фундамент", - стверджує отець.