Отець Домінік Марі Сімон з чернечого ордену Проповідників, домініканець, пояснював як виникло зло та причини його існування.
"Часто люди запитують: "чому багато зла на землі?" Це важке питання., але все ж спробуймо знайти відповідь.
Ми не бачимо Господа на землі, тому не можемо бачити повноцінно (добра і зла), бо наше сприйняття світу відрізняється від Божого. Святий Августин і святий Тома Аквінський говорили, якщо Творець дозволяє бути злу лише з метою, щоб це зло використати для добра. Особисто я вірю в це, але не можна казати однозначно, варто бути обережним з цим твердженням, - пояснює отець Домінік.
Лише, побачивши обличчя Господа, пізнаємо правду, істину, добро та все зло, яке було у нашому житті. Саме тому, на землі, ми не зрозуміємо до кінця Божого провидіння.
Зло - це відсутність добра і воно не потребує Творця. Злою може бути істота, яка внаслідок свого вільного вибору схиляється до зла. Це ми бачимо на прикладі ангелів. Вони створенні для добра і всі любили Бога Творця, лише після добровільного хибного вибору гарні ангели стали поганими.
Зло - це завжди відсутність духовного, морального чи фізичного добра. Існують істоти, які мають недостатньо добра, тому маємо сказати - зло існує.
Життя - це боротьба проти зла. У кожному часі воно може виражатися по-різному. Добро може існувати без зла, але зло не може існувати без добра. Зло завжди має своє завершення. Натомість добро безкінечне, яким є Бог".
Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.
Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.
"Визначити корінь проблеми – це головний крок до зцілення, яке Христос приніс своєю смертю на хресті", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин
Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.