До Всесвітнього дня мігранта та біженця священник УГКЦ, отець Віталій Храбатин, говорив на тему: "Мігранти як знак нашого часу".
В Україні вже 150 років ми залишаємо свої домівки та їдемо шукати щастя, хліба десь в іншому місці і носимо у своїх серцях ностальгію (болісна туга за своєю Батьківщиною). Але згодом, часто на схилі літ, повертаємося, бо сумуємо за батьківським домом, родиною, нашою Батьківщиною.
У Католицькій Церкві особливу увагу на мігрантів звертають 106-й рік. Від часів Першої світової війни, коли "могутні ділили землю", за словами Папи Бенедикта XV, ніхто не помічав простих звичайних людей-мігрантів.
Церква дивиться на біженця не лише, як на мігранта, який потребує, але називає його місіонером, він йде та проповідує Євангеліє, там де є. Саме тому Папа Франциск називає мігрантів та біженців знаком нашого часу.
Традиційно до важливих подій Єпископ Риму підготував папське Послання. У посланні окрім основних порад подає шість пар дієслів – пізнавати, щоб розуміти; наближатися, щоб служити;
слухати, щоб примиритися; ділитися, щоб зростати; залучати, щоб сприяти;
співпрацювати, щоб будувати – він пропонує також деякі роздуми стосовно
того, як втілювати ці рекомендації в контексті кризи, спричиненої
пандемією COVID-19.
Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.
"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
"Бог хоче щоб ми просили те, що служитиме для нашого навернення", - про правдиву мудрість, яка походить від Бога розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець
Андрій Педай (м. Київ).