До Всесвітнього дня мігранта та біженця священник УГКЦ, отець Віталій Храбатин, говорив на тему: "Мігранти як знак нашого часу".
В Україні вже 150 років ми залишаємо свої домівки та їдемо шукати щастя, хліба десь в іншому місці і носимо у своїх серцях ностальгію (болісна туга за своєю Батьківщиною). Але згодом, часто на схилі літ, повертаємося, бо сумуємо за батьківським домом, родиною, нашою Батьківщиною.
У Католицькій Церкві особливу увагу на мігрантів звертають 106-й рік. Від часів Першої світової війни, коли "могутні ділили землю", за словами Папи Бенедикта XV, ніхто не помічав простих звичайних людей-мігрантів.
Церква дивиться на біженця не лише, як на мігранта, який потребує, але називає його місіонером, він йде та проповідує Євангеліє, там де є. Саме тому Папа Франциск називає мігрантів та біженців знаком нашого часу.
Традиційно до важливих подій Єпископ Риму підготував папське Послання. У посланні окрім основних порад подає шість пар дієслів – пізнавати, щоб розуміти; наближатися, щоб служити;
слухати, щоб примиритися; ділитися, щоб зростати; залучати, щоб сприяти;
співпрацювати, щоб будувати – він пропонує також деякі роздуми стосовно
того, як втілювати ці рекомендації в контексті кризи, спричиненої
пандемією COVID-19.
Отець Віталій Козак в ефірі Радіо Марія виголосив нову катехизу із циклу "Антропологія Едити Штайн". Тема цього ефіру: "Людська душа як місце зустрічі з Богом". Священник дає чотири поради, які сприятимуть кращому пізнанню своєї душі.
У катехизі про єврейське свято Шавуот, під час якого Господь зіслав на апостолів Святого Духа, розповідає о. Гжегож Вавжиняк, біблеїст, настоятель парафії святого Івана Павла II в м. Рівне.
Отець Валентин Матушевський коментує Євангеліє від Йоана 13, 31-35.
У день об’явлення Матері Божої у Фатімі про ангела-охоронця Португалії розповідає сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів. «Молитва до ангела - це позитивна духовна практика, яка допомагає глибше проживати істини нашої віри», - ділиться сестра Юлія.
Про розпізнання покликання та відкриття Божого задуму про себе розповідає отець Віталій Храбатин, референт зовнішніх відносин Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ. "Ісус ніколи не кличе нас «поза життям». Він кличе нас через життя - через те, що вже є в нас: наші навички, досвід, навіть наші поразки", - ділиться отець Віталій.