Католицька Церква та Друга Світова Війна. В ефірі головний редактор журналу "
Скинія", монах-оріоніст, отець Юрій Блажиєвський.
Тоталітаризм - це певний продукт ідей, які панували на Європейському континенті.
Ідеологія лібералізму підміняла церкву політикою. В ІХХ ст. на базі лібералізму почав зароджуватися націоналізм, де нація стала вище Бога. Тут також почали з'являтися елементи ритуалізму, що були звернені не до Бога, а до нації: символи, паради, вшанування національних героїв, гімни тощо.
Саме після Французької революції з'явився обов'язковий призов до війська де молодим людям розказали чому вони мають воювати. Після демобілізації ці люди поверталися додому нашпигованими такими установками та розумінням.
Лібералізм бачив у Церкві опонента. Першою перешкодою в просуванні ліберальних ідей була Церква, що протидіяла цій ідеології та соціалізму згодом. Проте Церква підкреслювала, що турбота про націю - це добре, а поганим є те, що нація проголосили вищою Бога.
Беніто Муссоліні вивищив народ над Бога скопіювавши ідею Християнства. Йому протистояла Церква, що призвело до виплат католикам репарацій за втрати під час захоплення католицької держави. Тобто Муссоліні пішов на поступки Церкві.
Натомість у Німеччині, де також за допомогою ветеранських організацій Гітлер прийшов до влади, було дещо по іншому. Тут Націонал-соціалізм базувався на ідеї раси. До католиків Німеччини всіляко доносилося про небезпеку нацизму, що допомогло врятувати багатьох людей.
Головний редактор журналу "Скинія", монах-оріоніст, отець Юрій Блажиєвський.
Слухати інші програми