У конкретній програмі з психологом Валентиною Осадчою говоримо про кібербулінг, а також розпочинаємо розмову про аб'юз і аб'юзивні стосунки.
У минулій програмі ми говорили про негативні явища цькування, які трапляються у шкільному середовищі - булінг.
До булінгу відноситься не тільки психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насилля в шкільному середовищі, але і кібербулінг, який поширюється в соціальних мережах та месенджерах.
Кібербулінг - це коли цькування учнів або вчителів з шкільного середовища переноситься на широкий загал і поширюється в мережі Інтернет.
Поради для батьків, у яких дитина підається булінгу:1. Дайте дитині зрозуміти, що ви поруч і готові підтримати, зрозуміти і захистити її;
2. Запевніть дитину, що вона може розмовляти з вами відверто, що ви не будете насміхатися, зневажати або сварити її, запропонуйте дитині різні варіанти вирішення проблеми;
3. Будьте делікатними з дитиною і якщо помітили, що ситуація виходить з-під контролю, обов'язково звертайтесь до вчителів, адміністрації школи та в поліцію.
Якщо дитинна зазнала булінгу та отримала психологічну травму варто звернутись до шкільного або соціального психолога та спільними з батьками зусиллями допомогти дитині подолати наслідки цькування.
Аб'юз слово іншомовного походження, яке увійшло в нашу лексику, але негативні діїї, які воно позначає були з нами завжди.
Аб'юз - це насилля в родині, або чоловіка над жінкою, або жінки над чоловіком, може бути фізичним, психологічним, економічним чи сексуальним. Також існує аб'юз батьків над дітьми, особливо мами над дітьми.
Психолог Валентина ОсадчаСлухати попередні програми:Булінг: як розпізнати і запобігти?Що таке особисті кордони?Захисні механізми у внутрішніх конфліктах особистостіЯк подолати дитячу сором'язливість?