Де була Марія після Воскресіння аж до П'ятидесятниці?
Ірена Сашко, доктор екуменічного богослов'я, маріолог, філолог, дуже чітко нам це роз'яснює
Коли після розп'яття Ісуса всі ще торкалися смерті, Марія у вірі вже торкалася життя. Марія очікувала зовсім по-іншому. Навіть Петро, який був покликаний, щоб зміцнювати братів у вірі, сказав: "Я йду ловити рибу, я повертаюсь до старих обов'язків! Нічого не вийшло!"
А Марія пам'ятала, що Син Людський страждатиме, помре і на третій день воскресне.
Протягом трьох років, коли Ісус ходив містами і селами звіщати Добру Новину, зцілювати хворих, виганяти демонів, Марія весь цей час була повністю заглиблена у Слово Боже. Ніби голубка з Пісні пісень заховалася у Слові, щоб перебувати з Отцем і бачити таємне. Вона занурена у молитву підтримувала Сина у Його Місії. Марії не потрібні були слова. Слова у любові зайві - достатньо лише присутності.
Марія під час Благовіщення отримала нове ім'я Кехарітомене, тобто Благодатна. Це ім'я Марії свідчить про Її виняткові, неповторні, унікальні відносини з Пресвятою Трійцею.
Марія була такою ж глиняною посудиною, як і ми, але також Марія була Матір'ю Божою, Котра найдосконаліше слухала Його слово...
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.