Яку функцію виконує в історії Марія, як Наречена Бога? Катехиза сестри Каміли Кармалюк. "Виконуйте довірене вам Богом зі 100% відданістю і до вас будуть приходити люди, щоб ви розповіли їм про Нього".
Марія присутня в історії спасіння, як наречена Духа Святого. Тобто - це та, яку обрало Серце Бога. Історія спасіння розпочинається від створення світу та триває аж до цього моменту нашого життя. Бог є автором цієї історії, а Марія співавторка - обрана Серцем Бога людина, - сестра Каміла Кармалюк.
Бог обирає серце Марії, ще ніхто з людей не мав такого привілею - бути Нареченою Господа. Дух Святий - це єдність Святої Трійці та повнота Божої любові. Коли Церква говорить про Марію то каже, що вона перебуває в повноті Отця, Сина та Духа Святого. Бог втілює Слово у тіло - це ми візуально бачимо Його ділах, а Марія показала на прикладі свого життя діяльність Творця.
Не забуваємо, що Марія є в повноті Божої любові, але залишається людиною. Вислів "Благодаті повна" говорить про те, що вона всебічно наповнена.
Марія відповідаючи на запрошення стати Матір'ю Бога каже ТАК і тільки тоді Ангел повідомляє, що Дух Святий зійде на тебе і ти станеш матір'ю Бога.
Окреслення повноти любові - це співпраця людини та Бога Вона багато приносить плоду. Якщо людина намагається співпрацювати з Богом то Він керує вже ситуацією, випадками, труднощами. Він творить чудеса на наших очах. Бог свою любов проявляє так, що ми точно розуміємо, що це не під силу людині.
Аспекти:
1. Повнота любові Бога до Марії. Вона трансформує любов Божу до людини. Марія трансформує любов ще в більшому потоці, коли ми до Неї звертаємося і вона не відкидає цих молитов. Вона, як мати вчить нас любити мов дітей. Але чи ми передаємо ту любов Марії, якою наповнюємося?
2. Примирення людини та Бога. Момент втілення. Що робить обрана для любові людина? Вона є носієм примирення людини та Бога. Коли Марія сказала "так" Богові - вона зробила крок до єдності та примирення. Коли людина співпрацює з Богом то життя йде гармонійно. І коли Марія відгукнулася на заклик то вона продовжила рухатися в Його задумі та плані. Марія здійснила вибір хоч і могла б сказати Богові, ні.
Щоб піти до сповіді нам потрібно зробити крок і це більше потрібно нам, а не Богові. Ми маємо зробити крок, щоб Бог нам подарував прощення. Любов Божа - це трохи тяжкий момент для нас. Коли ми ідемо до примирення з Богом то часто нам це дається доволі нелегко.
3. Глибока єдність та вірність Марії Богу. Вірність в тому, що Бог сказав "Дух Святий зійде на тебе". Вона зробила крок і слово стало тілом. Марія продемонструвала єдність слова та діла. Марія не тільки розуміла любов Бога в слові, але й впроваждує на практиці конкретними ділами те, що знала.
4. Плідність. Це вимір більш духовний. Ми називаємо священника отцем - батьком парафії, яку йому довірив Бог. Священник може бути батьком, а може бути найманцем, як і мати може бути мачухою... Плідність - це коли ти вмієш співпрацювати в любові з Богом. Це коли не маючи власних дітей ти піклуєшся довіреними тобі людьми, як своїми дітьми.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
"Травми й рани, які ми отримали чи завдали іншим - це є стояння Хресної дороги. Ісус веде нас до Отця Небесного через всю історію життя, щоб зцілити нас любов'ю", - о. Кшиштоф Бузіковський, місіонер облат Непорочної Діви Марії, м. Обухів.