Слухати Радіо

Зараз в ефірі

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

В ефірі

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з Патріархом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

"Ми не могли залишитися осторонь". Історія покликання подружжя капеланів

Ярослав Шкляр та Оксана Кисельова - подружжя капеланів Християнської Служби Порятунку (ХСП), яке допомагає військовослужбовцям у шпиталях і на фронті. Як вони стали на цей шлях, які виклики постають перед капеланами та що їх найбільше мотивує - слухайте у програмі Люди Справи з Олександром Скрипченком.

- Як ви прийшли до капеланського служіння?

Оксана: Ми обоє християни, вивчали слово Боже і розуміли, що віра без дії — це лише слова. Один з біблійних текстів говорить: «Ви створені для добрих справ». Тому ми ще до війни займалися соціальним служінням: відвідували інтернати, допомагали будувати та ремонтувати молитовні будинки. Це було нашою місією задовго до капеланства.

Ярослав: Я за фахом сантехнік і колись проводив опалення в церковних приміщеннях по всій Україні. Ми завжди відчували, що треба виходити за межі своєї громади та допомагати людям у суспільстві. З початком повномасштабної війни це розуміння тільки зміцнилося.

- Що стало тим переломним моментом, коли ви вирішили служити захисникам?

Ярослав: Наш пастор, який тоді був у Кривому Розі, вже служив у Християнській Службі Порятунку. Одного разу в їхньому чаті з’явилося прохання перегнати автівку з міста Костянтинівка Донецької області. Ми одразу погодилися.

Оксана: Для нас поїздки на Донбас чи Харківщину не були чимось незвичайним. Ми неодноразово їздили туди з 2019 року. Коли дізналися, що автівка призначена для пораненого бійця, який проходив лікування в Києві, то навіть не сумнівалися. Попри всі ризики, ми вирішили їхати.

- Чи були труднощі під час цієї місії?

Ярослав: Безумовно. На блокпостах нас зупиняли, перевіряли, розпитували, чи немає в машині зброї. Ми пояснювали, що перевозимо авто для пораненого військовослужбовця. Звісно, багато знайомих намагалися нас відмовити, але ми молилися і отримали мир у серці. Врешті-решт, місія була успішною, і ми досі підтримуємо зв’язок із тим хлопцем.

- Як саме відбулося ваше офіційне входження в капеланську службу?

Оксана: Коли ми познайомилися з Володимиром та Ольгою Лютко - капеланами Християнської Служби Порятунку, вони поділилися з нами своїм досвідом служіння у військових шпиталях. Ми зрозуміли, що хочемо долучитися. Уже понад півтора року ми офіційно є капеланами.

Ярослав: Ми спілкуємося із захисниками, підтримуємо їх, стаємо поруч у важкі моменти. Ми віримо, що навіть коли сім’я далеко, поруч може бути капелан, який підтримає, вислухає, помолиться.

- Що для вас найцінніше у вашій місії?

Оксана: Усвідомлення, що ми можемо допомогти хоча б одній людині. Іноді одна розмова або молитва здатна змінити чиєсь життя.

Ярослав: Для мене важливо бути там, де потрібна підтримка. Ми не знаємо, що чекає нас завтра, але ми впевнені, що маємо робити добро сьогодні.

Капеланське служіння - це не просто допомога, це покликання. Ярослав та Оксана є яскравим прикладом того, як віра і добрі справи змінюють життя людей.


Підготував ведучий програм Олександр Скрипченко

Реколекції Руху Назаретських Родин відбудуться у Томашполі

Реколекції Руху Назаретських Родин відбудуться у Томашполі

"З 14-16 лютого 2025 року відбудуться реколекції Руху Назаретських Родин. Це унікальна можливість присвятити час Богу, спільній молитві, аналізу та змінам у житті", - настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (смт Томашпіль), модератор Руху Назаретських Родин, отець Станіслав Свурка.
2025-02-04 00:00:00
Де Бог, якщо навколо стільки несправедливості та болю? На запитання відповідає брат Микола Орач

Де Бог, якщо навколо стільки несправедливості та болю? На запитання відповідає брат Микола Орач

"Часто чув від воїнів, які пережили травматичні події, або від людей, які стали свідками несправедливості: «Де Бог у всьому цьому?» І це питання варто поставити не лише для того, щоб отримати відповідь, а й щоб краще зрозуміти, хто ж такий Бог", - брат-францисканець Микола Орач, Парафія Преображення Господнього, м. Бориспіль. 
2025-01-31 00:00:00
"Немає негативних емоцій, адже усі вони важливі та позитивні", - Марек Дзєвєцький

"Немає негативних емоцій, адже усі вони важливі та позитивні", - Марек Дзєвєцький

Про книгу "Емоції" отця Марека Дзєвєцького розповідає фахівець зв`язків із громадськістю, магістр теології, редактор видавництва Святого Павла у Львові, Юлія Берт.

2025-01-31 00:00:00
Індульгенції у сучасному світі - шлях до очищення чи релігійний ритуал?

Індульгенції у сучасному світі - шлях до очищення чи релігійний ритуал?

"На отримання індульгенції впливають два фактори: внутрішній (бажання щиро висповідатися та відв'язатися від гріха якнайменшого) та зовнішній (помолитися "Отче наш", "Вірую", зробити діло, з яким пов'язаний відпуст)", - отець Костянтин Морозов.
2025-01-27 00:00:00
"Важливою частиною мого зцілення стала церковна спільнота", - Юрій Гандера

"Важливою частиною мого зцілення стала церковна спільнота", - Юрій Гандера

Гість програми "Люди Справи" - художник, коваль, член спільноти "Сім’я Каміліан" з Ужгорода, Юрій Гандера. Його історія від залежності до нового життя є потужним свідченням змін та духовного оновлення. Яку роль у кардинальних змінах в житті зіграла програма 12 кроків - слухайте в записі програми.
2025-01-27 00:00:00