Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:10

Житія святих

В ефірі

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

"Ми поляки, які мають громадянство України", - Вікторія Лясковська

Створено: 2021-11-21
Голова Житомирської обласної спілки поляків України Вікторія Лясковська розповіла про історію, діяльність та плани організації.
Гостя розповідла за яких умов можна отримати Карту Поляка, про вклад, який зробили поляки у римо-католицьку церкву в Україні і про те, що ми можемо робити, аби повернути храми та інші будівлі у власність церкви.
"Поляки відрізняються патріотичністю. Для них важливо зберігати культурну спадщину народу, щоб передати її майбутньому поколінню.

Для України важливо, що поляки і костьол завжди були разом. Існує така приказка: "Костьол вистояв завдяки полякам, а поляки - завдяки костьолу", -- розповідає Вікторія Лясковська.

-  Саме поляки були першими, які переховували священників у час переслідування та репресій, потайки перевозили через кордон богопосвячених осіб. Саме католиків-поляків, насамперед, вивозили до Сибіру, Казахстану та Соловки. Попри усі випробування вони були міцні у вірі в Бога та вірні Католицькій Церкві.

- Якщо людина має польське походження, яке може підтвердити документами (свідоцтво про народження батьків, дідуся чи бабусі), де вписано національність - поляк, тоді отримують Карту Поляка або Сталий Побут.

- Спілка поляків завжди виступала за повернення наших храмів. Наприклад, санктуарій у Бердичеві, храм святої Варвари у Бердичеві, храм святого Йоана з Дуклі у Житомирі, храм у Коростишеві та інші були повернуті за допомогою поляків в Україні.
- Я виросла у католицькій польській родині, у якій були присутні усі традиції. Для мене було звично, кожної неділі спільно з рідними відвідувати Літургію у костьолі.
Ми поляки, які мають громадянство України. Маємо боротися за наші храми. В Україні нічого не було просто повернуто у власність церкви. Молитва, написання листів, звернення до впливових осіб, праця медіа - допоможе повернути наше майно".



Що таке святість і як її здобути?

Що таке святість і як її здобути?

Як важливо здобувати святість і жити Євангелієм, щоб отримати духовну радість, - про це говоримо з отцем Василієм Іванівим, монахом Чину Найсвятішого Ізбавителя УГКЦ.
Учні - члени спільноти католицької школи

Учні - члени спільноти католицької школи

Вчитель та вихователь Бучацького ліцею, отець Теодор Дутчак, ЧСВВ, розповідає про учнів ліцею, а також про принципи спільноти католицької школи.
Введення в храм Пресвятої Богородиці

Введення в храм Пресвятої Богородиці

Про урочистість празника Введення в храм Пресвятої Богородиці говоримо з митрополитом Тернопільським та Кременецьким Нестором Писиком ПЦУ
"Католицька школа - це гармонія любові", - отець Теодор Дутчак

"Католицька школа - це гармонія любові", - отець Теодор Дутчак

Важливість католицької школи та співпраці з батьками, говоримо у програмі з вчителем та вихователем Бучацького колегіуму святого Йосафата отцем Теодором Дутчаком, ЧСВВ УГКЦ
Покров Пресвятої Богородиці

Покров Пресвятої Богородиці

Про урочистість празника Покров Пресвятої Богородиці говоримо з митрополитом Тернопільським та Кременецьким Нестором Писиком, ПЦУ