Ієромонах Студійського уставу монастиря Антонія Печерського УГКЦ, Ілля Мамчак.
"Зло в дрібницях намагається долучитися до нашого життя через: слух, зір, волю...Але тільки Господь прийшов звільнити нас від гріха. Виявляється, що нам потрібно шукати спасіння постійно, адже гріх забирає наші сили".
"Ми продовжуємо тему молитви. Зупинимося над деякими висловами Святих отців. Що таке молитва та що має бути ліком для людини?
Матеріальний світ доволі зрозумілий для людини і вона орієнтується в ньому добре. Але коли мова йде про мислений світ в якому людина може осмислювати та осягати Божественні речі. Святий Макарій Великий пише, що лукавий зодягнув людину пеленами темряви. Уе як царя коли одягають в шати - так диявол зодягнув людину в порфиру темряви. Мислення та розум став оскверненним. Все тіло постраждало від немочі гріха.
Людина відступивши від Бога підпала всією своєю природою під владу гріха. Ап Павло в Колосян 3:9 пише, що є стара людина, яка має стати новою людиною - досконалою. Стара людина гріховна, а нова має певну свободу від гріха.
Досконалій людині відповідають усі частини тіла, але лукавий осквернив і душу і тіло так, що особа бачить та чує лукавого, ноги поспішають на злочини, а серце постійно думає про лукаве.
Коли ми подивимося на злочини війни, коли агресор з людьми чинить не по людськи то виявляється що коли гріх керує людиною то вона лукавство чинить так, наче гріх є частиною її життя. Коли чоловік став непокірним Божому закону то його уявлення про світ викривилося.
Досконалою людину може зробити тільки Господь. Він може звільнити від гріха.Св Макарій пише, що і в сонця та вітру є своя природа та тіло, але ніхто не зможе відділити від сонця вітру подібно якому гріх долучився до нашої душі.
Від віяння вітру гріха нас може звільнити тільки Господь. Інколи людина відчуває дію гріха та хоче поєднатися з Господом, але залишається на рівні бажання.
Зло в деталях намагається долучитися до нашого життя через: слух, зір, волю...Але тільки Господь прийшов звільнити нас від гріха. Виявляється, що нам потрібно шукати спасіння постійно, адже гріх забирає наші сили.
Молитва дає нам Божественне світло. А просвічує тільки єдиний Господь.
Щоб увійти в вузькі ворота молитви нам необхідно залишити усі клопоти.
"Найкраще себе знає той, хто себе вважає за ніщо", - Іван Золотоустий.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
"Травми й рани, які ми отримали чи завдали іншим - це є стояння Хресної дороги. Ісус веде нас до Отця Небесного через всю історію життя, щоб зцілити нас любов'ю", - о. Кшиштоф Бузіковський, місіонер облат Непорочної Діви Марії, м. Обухів.