Святий дня
Біблійні читання
Недільні читання
Молитовна лінія
Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)
Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)
Літургія Східний обряд
Пісня Перемоги
Коронка до Божого Милосердя
Молитовна лінія
Дитяча катехиза
Обережно, магія!
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Розарій
Літургія годин (Бревіарій)
Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)
Молитовна лінія
Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)
Вечірній ефір
Про розпізнання покликання та відкриття Божого задуму про себе розповідає отець Віталій Храбатин, референт зовнішніх відносин Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ. "Ісус ніколи не кличе нас «поза життям». Він кличе нас через життя - через те, що вже є в нас: наші навички, досвід, навіть наші поразки", - ділиться отець Віталій.
Ми говоритимемо про розпізнання покликання - важливу, глибоку тему, яка часто звучить у християнському житті, але не завжди до кінця розуміється. Як знайти свій шлях з Богом? Як відповісти на Його поклик у сучасному світі? Поділюся своїм досвідом і деякими роздумами.
Для мене покликання - це шедевр. Ми часто милуємось картинами в музеях і кажемо: «Оце витвір мистецтва!» Так само і покликання - це витвір нашого життя, який ми малюємо протягом усього земного шляху. Але цей шедевр не створюється на самоті - його автором є Господь, а ми лише відповідаємо Йому щоденним вибором. Цікаво, що справжню оцінку цього шедевру дає не сам митець, а ті, хто споглядає його наприкінці життя. І покликання не обов’язково означає тільки священство чи монашество - це стосується кожного: сім’янина, лікаря, вчителя, волонтера.
Я пригадую свій перший день духовного оновлення в семінарії. Наш духівник, отець Рішард Гронь, дав нам завдання: написати, що для нас є покликання. Це не була формальна робота, не реферат, а внутрішній діалог з Богом. Після роздумів над прикладами Авраама, Мойсея, Марії - ми мали спробувати усвідомити власний шлях. Те питання, насправді, не полишає мене й донині. Покликання - це не лише «чим я хочу бути», а «ким мене бачить Господь». І цей погляд - глибший, ніж усі наші плани.
Часто люди бояться, що з Богом життя стане нудним. Але я твердо переконаний - із Ним починається найцікавіша пригода. Бути у своєму покликанні - це бути собою. Ти не можеш прикидатися, бо швидко втомишся. Це те, що в тобі живе, як вогонь, який не згасає. І це не виключає твоїх хобі чи захоплень - навпаки, Господь може саме через них промовляти до інших. Хтось тренує кардинала в спортзалі, не знаючи, що тренує майбутнього Папу! А хтось, як Петро й Андрій, ловить рибу - і стає ловцем людей.
Ісус ніколи не кличе нас «поза життям». Він кличе нас через життя. Через те, що вже є в нас - наші навички, досвід, навіть наші поразки. Господь бачить, як ми справляємось із сітями, які рвуться, як ми ладнаємо човни, як піднімаємося з поразок - і саме тоді каже: «Ти Мені потрібен». І тоді починається не тягар, а свобода, глибина, радість.
І нарешті, не бійтеся ставити Богові запитання: «Для чого я створений? Що Ти хочеш від мого серця?» У Таїнстві Хрещення Церква вже молиться за нас, щоби ми почули Божий голос. Але, щоби почути - треба насамперед захотіти почути. Бо справжнє покликання - це не зовнішня вимога. Це голос, який народжується з любові. І лише з любові на нього можна відповісти.
Отець Віталій Храбатин, референт зовнішніх відносин Пасторального міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ. "Ісус ніколи не кличе нас «поза життям».
Тереза Гажійова зі спільноти «Світло Марії» у Меджуґор’є взяла участь у програмі Радіо Марія, присвяченій 44-й річниці об’явлень Діви Марії, яку нещодавно відзначали в Меджуґор’є.
На цій події були численні українські паломники, а очолив прощу єпископ Ян Собіло.
Тереза наголосила, що ці 44 роки — це час благодаті і надії. Вона прокоментувала останні три послання Богородиці, які були скеровані світу в один день, і заохотила українців не втрачати завзяття у молитві й вірі, що Бог вислухає наші прохання і завершить війну, як це вже було свого часу на Балканах, зокрема в Меджуґор’є, де об’явлення тривають і досі.
Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».
У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.
До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.
Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.