"Нудьгувати треба вміти - бути в мирі зі своєю нудьгою: просто пити каву або дивитися в небо і нічого іншого не робити", - ділиться с. Тетяна Богославець зі Згромадження Сестер Служниць Святого Духа, м. Бориспіль.
Рука автоматично тягнеться до кишені чи до телефона, щоб заповнити час, коли ми відчуваємо нудьгу. Люди прагнуть боротися з нудьгою, як з нестерпним почуттям внутрішньої порожнечі. Коли нам цікаво, час проминає миттєво, коли є час очікування - може здаватися, наче час дуже повільно тягнеться. Сучасне покоління веде життя в соціальній мережі та поза нею. Активна діяльність - це зовнішня потреба, натомість нудьга пропонує нам перемістити фокус уваги на внутрішнє життя. "Одну пісню я написала під час того, як рвала бур'ян на городі", - ділиться с. Тетяна, зауважуючи, що в той час, який може здаватися нудним, народжується креативність.
Часто можемо почути від дітей вдома чи під час Служби, або катехизи: "Мені нудно", "Коли кінець?", "Чи довго ще?" Цього не варто боятися почути, важливо дозволити дитині самостійно впоратися з нудьгою, не робити "за дитину". В нашому молитовному житті можна зустрітися з рутиною і часом зізнатися собі, що молитва чи проповідь на Службі є нудною. Для того, щоб вийти з почуття рутини, маємо не боятися зробити щось по-новому, вперше: піти іншою дорогою додому, прочитати незнайому дотепер молитву, поряд з іншою людиною не відвертати свою увагу на телефон чи телевізор, не боятися бути в тиші. Нудьгувати треба вміти - бути в мирі зі своєю нудьгою, витрачати час на Бога!
"Поставити Бога в центр", - чуємо в посланні Богородиці 25 січня 2025 року. Як це? - свідчення про безперервні пошуки Бога в катехизі з Терезою Гажійовою, засновницею спільноти "Світло Марії" в Меджугор'і.
Отець Міхал Бранкевич продовжує коментар причин ув'язнення Ісуса Христа. Чому Бог це допустив?
"Перевіряйте температуру свого серця, адже через гординю втрачаються взаємини з Богом, котрий дає благодать покірним", - про важливість читання Слова Божого в Ювілейному році розповідає отець Костянтин Морозов.
"Слово Боже поступово дозріває в нас", - про дружбу з Христом через Слово розповідає отець Олександр Халаїм - викладач Вищої Духовної
Семінарії Святого Духа, с. Шаровечка, та Вищої Духовної
Семінарії Пресвятого Серця Ісуса, м. Ворзель, директор
Центру Святого Йоана Павла ІІ.
Олександр Кушта, священник з місії “Ad gentes”, продовжує цикл катехиз на основі роздумів над книгою Івана Павла II “Чоловіком і жінкою сотворив їх. Богослов'я тіла”.