"Якщо впустити образу в душу і дозволити їй там влаштуватися, вона стане основним відчуттям, що не дозволяє розвиватися іншим почуттям. Вона ж і почне знищувати всі найблагородніші пориви людини, необхідні для особистісного зростання", - говорить душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
ЯК ПОДОЛАТИ ОБРАЗУ?
Образа — це зневажливе висловлювання, негарний вчинок і т. ін., що спрямовані проти кого-небудь і викликають у нього почуття гіркоти, душевного болю. «Образа завдає болю», на який дорослий або дитина, мають свою особливу реакцію. Часто-густо образи можуть спричинити вибухи гніву, а, зачаївшись, — обмірковану помсту. Гіркота образи заважає розсудливо мислити та не дає змоги вибачити кривднику.
ОБРАЗА - це дитяча реакція, за якою найчастіше стоїть пригнічена агресія на кривдника, але не тільки це. Звідки вона береться? Дитячий досвід: багато наших образ родом з дитинства. Якщо дитина часто стикалася з несправедливістю або зневагою, у дорослому віці вона може бути більш схильна до образ.
ОБРАЗА - це сильне почуття гніву та неприязні до людини, яка, на вашу думку, погано з вами обійшлася, особливо якщо ця образа триває довгий час. Одна з основних причин виникнення образи – це відчуття відкинутості чи неповаги. Коли нам здається, що наша присутність або думка не цінуються чи ігноруються, це може спричинити почуття образи. Тут ключове слово «здається», оскільки не в кожному випадку ці відчуття виправдані.
ОБРАЗА – це певний емоційний стан, який виникає у тих випадках, коли наші очікування не справджуються. Це стан, коли ми хочемо від людини чи, наприклад, держави, чи Церкви чогось незвичайного, а отримуємо щось інше. Саме у цей момент виникає такий емоційний стан, як образа. У чому коріння образи?
Немає єдиної причини образи, але більшість випадків пов'язані з глибинним почуттям того, що з вами погано або несправедливо поводяться. Переживання фрустрації та розчарування є нормальною частиною життя. Коли почуття дуже пригнічують, вони можуть спричинити образу. Як образа впливає на людину?
ОБРАЗА – деструктивне відчуття, що заважає розвитку особистості. Якщо впустити образу до себе в душу і дозволити їй там влаштуватися, вона стане основним відчуттям, що не дозволяє розвиватися іншим почуттям. Вона ж і почне знищувати всі найблагородніші пориви людини, необхідні для особистісного зростання.
Основні причини уразливості: страх відкидання чи втрати любові, складнощі у комунікації та встановленні кордонів, негативне виховання чи оточення, стрес та емоційна перенапруга.
Катехеза о. Олексія Самсонова про обʼявлення Богородиці в Єгипті. Обʼявлення Богородиці у Зейтуні відбувалися з 2 квітня 1968 року до 29 травня 1971 року у місті Зейтун, передмісті Каїра (Єгипет). Діва Марія періодично являлася у вигляді світлого образу над куполами церкви. Мільйони єгиптян та іноземців різноманітних віросповідань спостерігали ці явища, які тривали від кількох хвилин до кількох годин.
Про зустріч і дружбу з Богом у таїнстві Покаяння розповідає єзуїт, реколекціоніст, духівник спільнот багатодітних матерів
в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного проводу "
Єлеазар" у Брюховичах, отець Михайло Станчишин. Серія катехиз "Потреба зустрічі з Христом".
Похилитися над темою присутності ангелів у таємниці Різдва Христового пропонує нам сьогодні в катехизі с. Юлія Заводовська, яка належить до Згромадження Сестер від Ангелів у м. Вінниця.
Катехизу виголошує отець Володимир Кусьнеж, біблеїст, котрий на цей час служить настоятелем у римо-католицькій парафії св. Миколая в м. Миколаїв на Львівщині. Священник викладає біблійні дисципліни в Інституті св. Томи Аквінського в Києві та інших католицьких навчальних закладах України. Цією програмою катехит розпочинає новий цикл, де буде пояснювати книгу "Діяння Апостолів". Перша програма присвячена тому, як побудована ця книга.
Про впровадження предметів духовно-морального спрямування в освітній процес розповідає Голова Громадської Ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Володимир Марущенко.