«Щоразу, коли ти захочеш отримати від Мене якусь благодать, зверши на Мою честь три прохальні новенни, молячись 15 таємниць Святого Розарію, а потім три подячні новенни – і ти отримаєш бажані благодаті», - цими словами, сказаними Божою Матір’ю у Помпеях невиліковно хворій із Неаполя — Фортунаті Агреллі, була започаткована молитовна практика, яка ґрунтується на молитві святого Розарію, яку читають 54 дні, — так званої Помпейської новенни, або «Безвідмовної новенни».
Звичайні новенни тримають 9 днів. З Помпейською є інакше – це потрійна благальна новенна (тому триває 27 днів), з’єднана з потрійною подячною новенною (наступні 27 днів). Разом – 54 дні, під час яких відмовляється 3 частини розарію (можна чотири – з таємницями Світла).
Нелегко? Так, але це на перший погляд. Потрібно пам’ятати, що, згідно з обіцянкою Марії, новенна дозволяє отримати благодаті в справах найважчих, крім того, як стверджують ті, котрі цю новенну відправляють, сама Матір Божа допомагає щоденно знайти час для молитви.
Незвичайну силу цієї молитви одужання від невиліковної хвороби – першою зазнала в 1884 р. 21-річна Фортунатина Агреллі в Помпеях, де знаходиться святиня і чудесний образ Матері Божої Розарію. Під час об’явлення Матері Божої вона отримала науку, щоб після кожної частини Розарію повторювати: «Царице Святого Розарію, молись за нас». Марія теж сказала дівчині: «Не зможу тобі ні в чому відмовити, коли називаєш мене цим найкращим іменем». Фортуната Агреллі була чудесним чином зцілена.
Починаючи з 1876 року, образ Помпейської Божої Матері стає відомий як чудотворний. У 1890 році Папою Римським Леоном XIII були офіційно підтверджені чудеса, які сталися за заступництвом Помпейської Божої Матері. До цієї пори немає випадків, щоб хоч одна особа не була обдарована благодатями, про які просить, молячись з вірою цю новенну.
Перед святом Пасхи Ісус, знаючи, що надійшла Його година перейти з цього світу до Отця, полюбивши своїх, — тих, які у світі, — до кінця полюбив їх . Під час вечері, як диявол уже вкинув у серце Юди Іскаріотського, сина Симона, видати Його, Ісус знаючи, що все дав Йому Отець в руки і що від Бога вийшов та до Бога йде, встав з вечері, зняв одяг і, взявши рушника, підперезався.
Це друга катехиза з циклу "Антропологія Едити Штайн", де ставимо питання: "Що таке людина?" Виголошує науку отець Віталій Козак.
Напередодні Пасхального Тридення, найважливішого літургійного періоду року, о. Вальдемар Павелець дуже ґрунтовно пояснює значення усіх літургійних обрядів.
Того часу один із Дванадцятьох, якого звали Юда Іскаріотський, пішов до первосвящеників і сказав: «Що ви хочете мені дати, і я видам Його вам?». Вони ж відважили йому тридцять срібних шекелів. І відтоді він шукав слушної нагоди, щоб Його видати.
Про страждаюче Серце Пресвятої Богородиці та її співучасть у спасінні людства розповідає сестра-гоноратка Каміла Кармалюк.