Слухати Радіо

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

"Прийшов час прославитися Богові через наше життя", - отець Роман Василів

«Молитва в ритмі часу: як молитися, коли весь світ поспішає?» Про силу зосередженості, молитву в буденності, а також про те, чому саме час є єдиною справжньою власністю людини, розповідає отець Роман Василів, настоятель парафії Святої Анни УГКЦ (м. Борислав).

На початку сьогоднішніх роздумів звернімося до слів Ісуса Христа, які Він промовив у своїй Архієрейській молитві на Тайній вечері:

«Отче, прийшла година: прослав Свого Сина, щоб Син Тебе прославив, згідно з владою, яку Ти дав Йому над усяким тілом - дарувати життя вічне тим, яких Ти передав Йому. А це життя вічне - знати Тебе, єдиного істинного Бога, і того, кого Ти послав - Ісуса Христа» (Йо 17:1-3).

Ці слова відкривають нам велич та глибину Божого задуму. Вони проголошені у мить найбільшого напруження - коли Ісус стоїть на порозі своїх страстей. Це - момент істини. Це «Його година». А що ж це за година? 

Апостол Павло пише до галатів: «Коли сповнився час, Бог послав Свого Сина, що народився від жінки, народився під Законом, щоб викупити тих, які були під Законом, щоб ми прийняли усиновлення» (Гал 4:4–5).

Це і є повнота часу - момент Божої інтервенції, в якому історія людства змінює напрям. Бог входить у світ не з гнівом, а з любов’ю. У Сині Він стає одним із нас, щоб подарувати нам не просто підтримку, а вічне життя. Але ця «повнота часу» має продовження. У Євангелії ми неодноразово зустрічаємо образ «години». Наприклад, коли сатана спокушає Ісуса в пустелі:

«...він відійшов від Нього до часу» (Лк 4:13).

Або на весіллі в Кані Галілейській:

«Що мені й тобі, жінко? Ще не прийшла година моя…» (Йо 2:4).

Ці моменти - як пазли, які сходяться в один центральний образ. І ось, на Тайній вечері Ісус більше не говорить загадками. Він каже прямо: «Прийшла моя година». Це година жертви, спасіння, перемоги. Година, коли Бог відкриває найбільшу славу - славу любові, яка себе віддає повністю.

Для кращого розуміння цього образу дозвольте мені навести одну стару англійську притчу. Якось звірі зібралися на щорічну конференцію, щоби обговорити, що ж людина забрала в них.

Корова сказала: «Вона бере моє молоко». Курка: «Мої яйця». Свиня: «Моє життя». І тільки слимак, піднявшись на камінь, мовив: «А я маю те, чого люди не мають — я маю час».

Так і є. Ми поспішаємо, але часто не маємо часу навіть на те, що найважливіше. А тим часом єдина справжня власність кожної людини - це час, якого ми або не цінуємо, або марнуємо. А Христос, навпаки, наповнює «свій час» змістом до останньої хвилини. Ісус говорить: «Прослав Мене, Отче, славою, що Я мав у Тебе ще до створення світу» (Йо 17:5).

Слава в біблійній мові - це не фанфари чи аплодисменти. Це прояв сили Бога, Його спасенної дії, Його любові, яка проходить крізь смерть і дає життя. Слава - це те сяйво, що освітлює людину в темряві. Це перемога над гріхом, над дияволом, над самою смертю. І коли Христос каже, що Він прославив Отця, то йдеться про Його послух, Його жертву, Його любов. Це не просто «героїзм» - це втілена Божа вірність, яка не зраджує, навіть коли Його зраджують. «Я не молю за світ», - каже Ісус. Тут під «світом» мається на увазі не творіння, а система зла, яка протистоїть Богові.

Але при цьому Бог любить світ - тобто людей, які часто самі стали рабами тієї системи. І тому Він дає Сина, щоби нас визволити.

Сьогодні Ісус знову говорить кожному з нас: «Прийшла година…» Прийшла година обрати життя, вийти з темряви, дати Богові прославитися через наше життя. Це - твій час. І мій. У світі, де час втікає крізь пальці, Ісус його освячує. І запрошує нас: не марнуй свого часу. Освяти його. Віддай його Богові. Бо саме в цьому - слава. А слава Божа - це живий чоловік, як писав святий Іриней. Живий - у правді, в любові, у вірі.

Отець Роман Василів, настоятель парафії Святої Анни УГКЦ (м. Борислав)

"Бога почує той, кого Він заведе в пустелю", - Герой України Владислав Стоцький

"Бога почує той, кого Він заведе в пустелю", - Герой України Владислав Стоцький

Гість програми «Люди справи» - Герой України, старший лейтенант батальйону «Свобода» 4-ї бригади Національної гвардії України «Рубіж» - Владислав Стоцький "Вогонь". 25-річний військовослужбовець з Житомира 68 днів з побратимами утримував оборону під Сіверськом у повному оточенні. Під час відвертої розмови ви почуєте історію мужності, боротьби, віри, втрати та надії. Також про рішення йти на передову, поранення, роль капеланського браслета в наверненні та молитву в окопах у відвертій розмові на «Радіо Марія».

2025-06-12 00:00:00
Чому маємо бути вдячні Богу навіть у стражданнях?

Чому маємо бути вдячні Богу навіть у стражданнях?

У катехизі своїми думками щодо віри як постійного зв'язку з Богом ділиться отець Кшиштоф Бузіковський зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Діви Марії (м. Обухів). Однією з найважливіших рис Божої дитини священник вважає вдячність.
2025-06-11 00:00:00
"Нам не вистачає компетентності. Ісус ніколи не був підлабузником, а на всі запитання мав відповіді", - о. Віталій Козак

"Нам не вистачає компетентності. Ісус ніколи не був підлабузником, а на всі запитання мав відповіді", - о. Віталій Козак

"Якщо ми не будемо застосовувати критичне мислення, то нами будуть маніпулювати та використовувати", - про пізнання істини та роль віри через призму життя Едити Штайн розповідає настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві, отець Віталій Козак.

2025-06-11 00:00:00
"Змалку переслідували дивні сни: на мене нападав дракон, але ніколи не міг з’їсти", - брат Матвій Стибурський

"Змалку переслідували дивні сни: на мене нападав дракон, але ніколи не міг з’їсти", - брат Матвій Стибурський

"Бог веде нас через бажання серця. Він вкладає прагнення - і там, де ми їх реалізуємо, чекає нас Сам", - брат-капуцин Матвій Стибурський, парафія Святої Діви Марії Ангельської, м. Вінниця.
2025-06-11 00:00:00
Бути "світлом світу" - що це означає для християнина?

Бути "світлом світу" - що це означає для християнина?

"Для мене ходити у світлі - це перебувати в Божих заповідях. Наше світло має так сяяти, щоб не брати слави собі, а віддавати її Богу", - брат-капуцин Збігнєв Савчук (м. Красилів).
2025-06-11 00:00:00