Сестра Христина Кароль продовжує розглядати твори французьких авторів, цього разу, в програмі, ґрунтовно проаналізовано характер та моральну еволюцію головного героя роману Стендаля "Червоне і чорне" Жульєна Сореля.
В романі "Червоне і чорне" Стендаль змалював три головні прошарки суспільства: буржуазію, духовенство і дворянство.
Роман поділений на частини відповідно до етапів, які переживає головний герой твору Жульєн Сорель - дуже цікавий персонаж, тобто цікавий своїми протиріччями, цікавий своїм характером: неодноманітним та неоднозначним, таким, що дуже схожий на нас. Цими етапами є міста, які будуть характеризувати те, що відбувається з головним героєм, а саме: Вер'єр, Безансон, Париж, в'язниця.
Спершу, говоримо про Вер'єр і про життя, яке має Жульєн Сорель, побачимо його простим хлопчаком, який має гострий розум, логіку та вивчив латину у відставного лікаря-бонапартиста. На противагу своїм братам - простим робітникам, Жульєн має певні амбіції і хоче стати важливим як Бонапарт, хоче бути Кимось.
У Вер'єрі є мер - пан де Реналь, який з дружиною хоче, щоб їхні діти вчили латину, а тому беруть Жульєна до себе в дім гувернером. Саме тут Жульєн Сорель починає ставати тим, ким він хоче.
Сестра Христина Кароль пропонує подивитись на стосунки Жульєна Сореля та дружини мера Луїзи де Реналь під певним кутом, просто спостерігаючи, без упередження і засудження, за розвитком цієї ситуації. Спостерегти як Стендаль накладає шар за шаром, щоб надати цим взаєминам чогось особливого, та показує дрібниці, з яких розвиваються стосунки між пані де Реналь і Жульєном.
У другому періоді життя Жульєна, у Безансоні в семінарії, можемо побачити як він - людина дуже розумна і логічна, відрізняється від інших семінаристів та здружується з абатом Піраром, котрий пізніше відрекомендує Сореля маркізу де Ла Молю.
Новий етап життя Жульєна Сореля розпочинається в Парижі у маркіза де Ла Моля, де він має інші стосунки - кохання з Матильдою де Ла Моль, яке є зовсім іншим.
Перебуваючи у в'язниці до Жульєна Сореля приходить, нарешті, розуміння, усвідомлення справжності: хто я? чого я хочу, дійсно? де я був щасливим? кого я любив? і де я був дійсно любленим?
Сестра Христина Кароль
Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.
"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
"Бог хоче щоб ми просили те, що служитиме для нашого навернення", - про правдиву мудрість, яка походить від Бога розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець
Андрій Педай (м. Київ).