"Слово Боже поступово дозріває в нас", - про дружбу з Христом через Слово розповідає отець Олександр Халаїм - викладач Вищої Духовної
Семінарії Святого Духа, с. Шаровечка, та Вищої Духовної
Семінарії Пресвятого Серця Ісуса, м. Ворзель, директор
Центру Святого Йоана Павла ІІ.
Чому саме дружба з Христом і через Його Слово? Це тому, що в теперішні важкі часи, коли світ переживає великі виклики, люди часто вагаються, з ким товаришувати й кому довіряти. Багато міжнародних організацій не витримують випробувань, а частина людей впадає у байдужість чи навіть безнадію. Проте Христос закликає нас довіряти Йому, незважаючи на обставини. Він приходить до нас у Слові та Євхаристії, запрошуючи до глибокої дружби. Подібно до Марії, яка прийняла Слово і залишилася вірною, навіть у складних умовах, ми також можемо знайти силу в довірі до Божого Слова.
Євангеліє від Луки 11:5-6 говорить: "Хто з вас, маючи друга, піде до нього опівночі та скаже: Друже, позич мені три хліби, бо приятель мій прийшов до мене з дороги, і не маю, що йому дати". Це нагадує нам про цінність дружби та підтримки. Справжню дружбу показує сам Ісус Христос, навчаючи нас вірити в Бога так, як Він вірить у нас. Коли ми приймаємо Євхаристію, ми спершу чуємо Боже Слово, а потім зустрічаємося з Ним особисто. Це Слово приходить до нас у тій культурі й обставинах, в яких ми живемо, щоб змінити нас зсередини та надати нашому життю глибший сенс.
Навіть у важких ситуаціях, коли здається, що ми самотні, нас підтримує живе Боже Слово. Бог сходить до нашого середовища, до наших сердець, щоб діяти тут і зараз. Він запрошує нас прийняти Його, як Марія, яка, незважаючи на ризики, сказала: "Нехай станеться по слову Твоєму". Це вчить нас довіряти, приймати Слово і ділитися ним. Господь говорить: "Не бійся, бо Я є з тобою". Незалежно від того, де ми перебуваємо - у мирному місті чи в зоні бойових дій - Слово Боже є нашим найвірнішим другом, який ніколи не зрадить і завжди підтримає.
Сьогодні мати друга - це велике багатство.
Слово Боже в час Різдва - це як маленький Христос, який біжить назустріч до кожного з нас. А в що одягнений цей маленький Ісус? - Ймовірно у вишиванку та шаровари... Бог посилає своє Слово, наближене до культури, місця та часу людини.
Слово будь-де вас підтримає та не покине вас, хоч і рідні покинуть, зрадять друзі тощо. Бог сходить у те середовище, де є кожен із нас через Слово.
У катехизі отець Міхал Бранкевич говорить про смерть Ісуса Христа, про значення його страждань для кожного з нас.
На чесноти Марії, які вона мала по відношенню до Бога і людей, а також у подружньому житті, запрошує нас поглянути с. Оксана Гринчишин зі Згромадження сестер Урсулянок Римської Унії.
"Якщо хочемо позбутися впливу диявола, маємо стати поряд з Господом, бути тихими та покірними серцем, як Йосиф", - о. Віктор Матушевський, екзорцист Київсько-Житомирської дієцезії, настоятель парафії Христа Царя Всесвіту, про святого Йосифа як доброго покровителя нашої присутності перед Богом.
Священник Донецького Екзархату УГКЦ, отець Роман Братковський, продовжує цикл катехиз на Радіо Марія "Євангеліє Царства". Тема: "Магія, окультизм і ворожіння". Катехиза зосереджена на тому, щоб застерегти слухачів від помилки, яка вартує дуже багато. Катехит наголошує, що "доброї магії" не існує, абсолютно всі чародійські практики є служінням сатані. Отець Роман каже, що ті, що не вірять в силу окультистів, магів, мольфарів і чаклунів, помиляються.
У катехизі Отець Олександр Кушта завершує цикл роздумів про первісну самотність людини на основі повчань Івана Павла II.