"Слово Боже поступово дозріває в нас", - про дружбу з Христом через Слово розповідає отець Олександр Халаїм - викладач Вищої Духовної
Семінарії Святого Духа, с. Шаровечка, та Вищої Духовної
Семінарії Пресвятого Серця Ісуса, м. Ворзель, директор
Центру Святого Йоана Павла ІІ.
Чому саме дружба з Христом і через Його Слово? Це тому, що в теперішні важкі часи, коли світ переживає великі виклики, люди часто вагаються, з ким товаришувати й кому довіряти. Багато міжнародних організацій не витримують випробувань, а частина людей впадає у байдужість чи навіть безнадію. Проте Христос закликає нас довіряти Йому, незважаючи на обставини. Він приходить до нас у Слові та Євхаристії, запрошуючи до глибокої дружби. Подібно до Марії, яка прийняла Слово і залишилася вірною, навіть у складних умовах, ми також можемо знайти силу в довірі до Божого Слова.
Євангеліє від Луки 11:5-6 говорить: "Хто з вас, маючи друга, піде до нього опівночі та скаже: Друже, позич мені три хліби, бо приятель мій прийшов до мене з дороги, і не маю, що йому дати". Це нагадує нам про цінність дружби та підтримки. Справжню дружбу показує сам Ісус Христос, навчаючи нас вірити в Бога так, як Він вірить у нас. Коли ми приймаємо Євхаристію, ми спершу чуємо Боже Слово, а потім зустрічаємося з Ним особисто. Це Слово приходить до нас у тій культурі й обставинах, в яких ми живемо, щоб змінити нас зсередини та надати нашому життю глибший сенс.
Навіть у важких ситуаціях, коли здається, що ми самотні, нас підтримує живе Боже Слово. Бог сходить до нашого середовища, до наших сердець, щоб діяти тут і зараз. Він запрошує нас прийняти Його, як Марія, яка, незважаючи на ризики, сказала: "Нехай станеться по слову Твоєму". Це вчить нас довіряти, приймати Слово і ділитися ним. Господь говорить: "Не бійся, бо Я є з тобою". Незалежно від того, де ми перебуваємо - у мирному місті чи в зоні бойових дій - Слово Боже є нашим найвірнішим другом, який ніколи не зрадить і завжди підтримає.
Сьогодні мати друга - це велике багатство.
Слово Боже в час Різдва - це як маленький Христос, який біжить назустріч до кожного з нас. А в що одягнений цей маленький Ісус? - Ймовірно у вишиванку та шаровари... Бог посилає своє Слово, наближене до культури, місця та часу людини.
Слово будь-де вас підтримає та не покине вас, хоч і рідні покинуть, зрадять друзі тощо. Бог сходить у те середовище, де є кожен із нас через Слово.
Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.
"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.