Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:20

Катехиза

В ефірі

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

Від місіонерської праці до перемоги над хворобою. Історія покликання та служіння о. Гжегожа Вавжиняка

Про покликання, місію, виклики та служіння поговоримо у програмі "Люди Справи". Гість прямого ефіру - настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, РКЦ, м. Рівне, отець Гжегож Вавжиняк.
Отець Гжегож народився у маленькому селі Тужа-Шльонська на півдні Польщі, поблизу кордону з Чехією. Ще з дитинства він був глибоко вражений атмосферою храму, де бабуся познайомила його з вірою. Особливе місце у його житті займали зустрічі з місіонерами, які приїжджали до місцевої парафії. Їхні розповіді про далекі країни та місіонерську працю надихнули молодого Гжегожа на вибір місіонерського шляху.


«Я завжди відчував таємницю, коли заходив до церкви. Це щось, що мене приваблювало і викликало глибокий внутрішній пошук», — розповідає отець Гжегож. Саме ці враження спонукали його вступити до місіонерів-облатів.

Від Білорусі до Африки

Після рукоположення отець Гжегож вирушив на перше місце служіння до Білорусі. Цей період став для нього школою смирення і справжнього розуміння покликання. До храму приходило дуже мало людей, тож він та його співбрат, отець Криштоф, організовували катехизи у домівках, проводили зустрічі та відвідували віддалені села. «Це був унікальний досвід, який показав мені, як важливо бути поруч із людьми у їхньому середовищі», — згадує отець.

Далі його шлях пролягав через Ізраїль, Німеччину, Африку. У кожній країні отець Гжегож зіштовхувався з новими викликами, але завжди відчував «перст Божий» у всіх змінах. Особливо важливим для нього став досвід служіння в Ізраїлі, де він зміг глибше пізнати Святу Землю.

Виклик хвороби: випробування і благодать

Одним із найтяжчих періодів життя отця Гжегожа стала серйозна хвороба нирок. Під час перебування в Польщі його здоров’я різко погіршилося, і він дізнався, що потребує діалізу. Ця новина стала для нього важким ударом. «Я розумів, що це може обмежити моє життя і можливість служіння, — ділиться він. — Але саме у цей час я відчув найбільшу близькість Бога і доброту людей».

Перебуваючи на лікуванні, отець отримав підтримку від багатьох доброчинців, включно з єпископом Яном Собіло, який навіть висловив готовність стати донором нирки. Зрештою, після тривалого очікування, пересадку нирки було успішно проведено. «Цей досвід показав мені, як у важких моментах можна покладатися лише на Божу волю», — підсумував отець Гжегож.

Служіння в Рівному

Вже чотири роки отець Гжегож служить у Рівному. Він підкреслює, що після перенесених випробувань навчився цінувати кожну мить життя та кожну можливість служити. «Мій досвід навчив мене бути вдячним за всі обставини, навіть найскладніші. Вони формують нашу віру та довіру до Бога».

Історія отця Гжегожа — це приклад того, як віра допомагає долати найважчі випробування і знаходити сенс навіть у стражданнях. Вона надихає не здаватися, довіряти Богу і знаходити сили для нових звершень.


Зустріч з Богом у таїнстві Покаяння. Духовні роздуми отця Михайла Станчишина

Зустріч з Богом у таїнстві Покаяння. Духовні роздуми отця Михайла Станчишина

Про зустріч і дружбу з Богом у таїнстві Покаяння розповідає єзуїт, реколекціоніст, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного проводу "Єлеазар" у Брюховичах, отець Михайло Станчишин. Серія катехиз "Потреба зустрічі з Христом".
2025-01-17 00:00:00
"Образа руйнує організм та може зупинити особистісне зростання людини", - отець Юрій Зелінський

"Образа руйнує організм та може зупинити особистісне зростання людини", - отець Юрій Зелінський

"Якщо впустити образу в душу і дозволити їй там влаштуватися, вона стане основним відчуттям, що не дозволяє розвиватися іншим почуттям. Вона ж і почне знищувати всі найблагородніші пориви людини, необхідні для особистісного зростання", -  говорить душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
2025-01-16 00:00:00
Християнська етика в системі освіти України. Від ідеї до реалізації

Християнська етика в системі освіти України. Від ідеї до реалізації

Про впровадження предметів духовно-морального спрямування в освітній процес розповідає Голова Громадської Ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Володимир Марущенко.
2025-01-16 00:00:00
Християнська етика у школі. Історія, яку написала Галина Іванівна Красікова

Християнська етика у школі. Історія, яку написала Галина Іванівна Красікова

Про запровадження в школах предмету "Християнська етика в українській культурі" розповідає вчитель-методист, відмінник освіти України, автор програми та підручників з однойменного курсу, Галина Іванівна Красікова.
2025-01-13 00:00:00
Батько віри, Авраам, та проповідування істини

Батько віри, Авраам, та проповідування істини

Чотирнадцята катехиза із серії програм "Святий Іриней Доказ апостольського проповідування". Роздумуємо над 24-им пунктом Епідейксису: "Віра Авраама". Гість прямого ефіру - отець Енріке Лопес Імбернон.

2025-01-13 00:00:00