Слухати Радіо

15:20

Дитяча катехиза

В ефірі

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:20

Голос народу, голос Божий

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

Від місіонерської праці до перемоги над хворобою. Історія покликання та служіння о. Гжегожа Вавжиняка

Про покликання, місію, виклики та служіння поговоримо у програмі "Люди Справи". Гість прямого ефіру - настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, РКЦ, м. Рівне, отець Гжегож Вавжиняк.
Отець Гжегож народився у маленькому селі Тужа-Шльонська на півдні Польщі, поблизу кордону з Чехією. Ще з дитинства він був глибоко вражений атмосферою храму, де бабуся познайомила його з вірою. Особливе місце у його житті займали зустрічі з місіонерами, які приїжджали до місцевої парафії. Їхні розповіді про далекі країни та місіонерську працю надихнули молодого Гжегожа на вибір місіонерського шляху.


«Я завжди відчував таємницю, коли заходив до церкви. Це щось, що мене приваблювало і викликало глибокий внутрішній пошук», — розповідає отець Гжегож. Саме ці враження спонукали його вступити до місіонерів-облатів.

Від Білорусі до Африки

Після рукоположення отець Гжегож вирушив на перше місце служіння до Білорусі. Цей період став для нього школою смирення і справжнього розуміння покликання. До храму приходило дуже мало людей, тож він та його співбрат, отець Криштоф, організовували катехизи у домівках, проводили зустрічі та відвідували віддалені села. «Це був унікальний досвід, який показав мені, як важливо бути поруч із людьми у їхньому середовищі», — згадує отець.

Далі його шлях пролягав через Ізраїль, Німеччину, Африку. У кожній країні отець Гжегож зіштовхувався з новими викликами, але завжди відчував «перст Божий» у всіх змінах. Особливо важливим для нього став досвід служіння в Ізраїлі, де він зміг глибше пізнати Святу Землю.

Виклик хвороби: випробування і благодать

Одним із найтяжчих періодів життя отця Гжегожа стала серйозна хвороба нирок. Під час перебування в Польщі його здоров’я різко погіршилося, і він дізнався, що потребує діалізу. Ця новина стала для нього важким ударом. «Я розумів, що це може обмежити моє життя і можливість служіння, — ділиться він. — Але саме у цей час я відчув найбільшу близькість Бога і доброту людей».

Перебуваючи на лікуванні, отець отримав підтримку від багатьох доброчинців, включно з єпископом Яном Собіло, який навіть висловив готовність стати донором нирки. Зрештою, після тривалого очікування, пересадку нирки було успішно проведено. «Цей досвід показав мені, як у важких моментах можна покладатися лише на Божу волю», — підсумував отець Гжегож.

Служіння в Рівному

Вже чотири роки отець Гжегож служить у Рівному. Він підкреслює, що після перенесених випробувань навчився цінувати кожну мить життя та кожну можливість служити. «Мій досвід навчив мене бути вдячним за всі обставини, навіть найскладніші. Вони формують нашу віру та довіру до Бога».

Історія отця Гжегожа — це приклад того, як віра допомагає долати найважчі випробування і знаходити сенс навіть у стражданнях. Вона надихає не здаватися, довіряти Богу і знаходити сили для нових звершень.


"Подія Преображення - це не видумка і не міф, це реальний історичний факт", - о. Гжегож Вавжиняк

"Подія Преображення - це не видумка і не міф, це реальний історичний факт", - о. Гжегож Вавжиняк

Отець Гжегож Вавжиняк продовжує відкривати слухачам Радіо Марія "П'яте Євангеліє", яким є Свята Земля. Цей священник вже кілька років провадить цикл програм про місця, пов'язані з євангельськими подіями. Отець Гжегож добре знає географію біблійних місць, адже провів там вісім років. Ця програма знайомить наших слухачів з горою Тавор, місцем Преображення Господнього.
2025-03-13 00:00:00
Як прощати від серця згідно з притчею Ісуса Христа?

Як прощати від серця згідно з притчею Ісуса Христа?

"Прощення - це відмова від права помститися кривднику - ворогові, це згода на те, щоб інша людина могла мені завдавати ще якоїсь шкоди, якщо Бог це допустить", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
2025-02-27 00:00:00
"Боже Милосердя є центральною істиною християнської віри", - отець Кшиштоф Бузіковський

"Боже Милосердя є центральною істиною християнської віри", - отець Кшиштоф Бузіковський

Про Боже милосердя, сестру Фаустину та пророка Йону дізнаємося у денній катехизі. Гість прямого ефіру -  місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).

2025-02-27 00:00:00
"Перевіряйте температуру свого серця, щоб не втратити зв'язок з Богом", - отець Костянтин Морозов

"Перевіряйте температуру свого серця, щоб не втратити зв'язок з Богом", - отець Костянтин Морозов

"Перевіряйте температуру свого серця, адже через гординю втрачаються взаємини з Богом, котрий дає благодать покірним", - про важливість читання Слова Божого в Ювілейному році розповідає отець Костянтин Морозов. 
2025-02-19 00:00:00
Стартували щомісячні онлайн-конференції для богопосвячених осіб «Покликані нести надію»

Стартували щомісячні онлайн-конференції для богопосвячених осіб «Покликані нести надію»

Про щомісячні онлайн-конференції для богопосвячених осіб "Покликані нести надію" розповідає голова підкомісії душпастирства покликань при римо-католицькому єпископаті України, отець Леонід Ярошинський. 
2025-02-19 00:00:00