Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:10

Молитовна лінія

В ефірі

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму Христа Царя (Хмельницький)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

Відрікаюся від діл, думок та впливу лукавого. Чому рекомендовано повторювати ці слова невпинно?

Створено: 2023-02-10
Передача: Катехиза
Про віру та гідність християнського життя розповідає ієромонах Студійського уставу монастиря Антонія Печерського, УГКЦ, отець Ілля Мамчак. Дізнаємося, який сенс вкладали у піст Святі отці Церкви.
Людина, коли вирушає в подорож то ставить собі кінцеву ціль куди хоче добратися. Так само під час посту ми маємо розуміти мету, якою є Пасха. Апостол Павло наголошує, що Христос воскрес во славу Отця. Цими словами він нагадує що й ми сьогодні маємо зосередити свою увагу на новому житті до якого закликає Спаситель, - розповідає отець Ілля Мамчак.

У чому ж полягає оновлення нашого життя, до якого нас закликає Спаситель? Із книги Буття ми знаємо, що Господь сотворив нас на образ і подобу Свою. Із самого початку Творець створив людину, щоб вона мала участь у Божому житті, вона мала тяжіння до Бога - створена такою, яка обожествляється.

Що ж відбулося, коли людина втратила звязок із Богом? Йоан Золотоустий наголошує, що через втрату спілкування з Господом гріх увійшов у життя перекривши дію початкової благодаті. Адам через неуважність впав із жінкою в великий сором та приниження, що є гріхом. Так людина втратила спілкування з Творцем.

Сьогодні суспільство тяжіє до спілкування з Богом, але самостійно. Зауважте, як сильно людство намагається незалежно вирішувати, без Бога, що є добре, а що зле. Тобто, особа своїми силами вирішує що є добро, а що зло. Тут гріх привів людину до зубожіння в любові.

Господь все творить з любові, як і було в Раю. Але коли прийшло зубожіння любові то в людини народилися конфлікт, ненависть. Як наслідок, Адам, бажаючи виправдатися обвинувачує Єву, та бачить мертвим свого сина Авеля.

Господь попереджав Каїна. Він же не послухав Бога і в решті решт вирішив убити брата через заздрість. Можна вважати, що людина стала плотською і так дійшла до ненависті. Також, як наслідок гріхопадіння, зявляється гордість.

Згодом гордість проявляється в побудові Вавилонської башти. Унаслідок цього рішення люди перестали себе розуміти бо гордість відштовхує людей один від одного. 

Гордість - це дорога до смерті. Христос наголошує: "Якщо Син чоловічий вас не визволить то ви не станете вільними". З приходом Христа людство отримало можливість звільнитися від гріха. Тобто Господь зосереджує нашу увагу на Собі. 

Коли ми відрікаємося від диявола то природньо довіряємо себе Христу. В житті нам не завжди приходить рятівна думка, як правильно діяти. Тому Святий Йоан Золотоустий наголошує, щоб ми постійно промовляли собі "Відрікаюся від тебе, сатано". У порадах Святі отці наголошують, що на перший погляд ми не усвідомлюємо силу дії молитви відречення, а тільки згодом можемо її усвідомити. Саме тому потрібно постійно проявляти рішення волі кажучи невпинно: "Відрікаюся від тебе сатано!". Особливо важливо практикувати це коли людина в полоні різних навязливих думок. Тому невпинно повторюйте, що відрікаєтеся від діл, думок та впливу лукавого.

Отець Ілля Мамчак

Слухати інші програми


Дві руки Бога: батьківська і материнська

Дві руки Бога: батьківська і материнська

У катехизі про дві руки Бога отець Матвій Стибурський розповідає про Боже батьківство та материнство, пояснює, як ці риси ми маємо наслідувати у відношенні до себе та ближніх. 
"Антисерце - це суспільство де панує нарцисизм та самореференція", - Папа Франциск

"Антисерце - це суспільство де панує нарцисизм та самореференція", - Папа Франциск

Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко, про важливість повернення людини до свого серця як центру життя. Роздуми в контексті четвертої енцикліки Папи Франциска "Dilexit nos".  
Чи може бездіяльність бути вбивством? Погляд на моральні дилеми

Чи може бездіяльність бути вбивством? Погляд на моральні дилеми

Ректор Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, отець Руслан Михалків, про гріх вбивства та дії, що призводять до смерті людини.
"Дарування себе іншим - це найважливіший прояв любові", - отець Роман Казьмерчак

"Дарування себе іншим - це найважливіший прояв любові", - отець Роман Казьмерчак

Про заклик любити один одного в листі до сімей Івана Павла ІІ розповідає настоятель парафії Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії в с. Писарівка, Хмельницької облласті - отець Роман Казьмерчак.

"Духовна хвороба:  як розпізнати та побороти її." - катехеза о. Віктора Матушевського

"Духовна хвороба: як розпізнати та побороти її." - катехеза о. Віктора Матушевського

"Або ти з Богом і обираєш Бога, або тебе оберуть, — говорить екзорцист о. Віктор про одержимість бісами, — коли людина не має зустрічі та єдності з Богом, вона стає вразливою до духовної хвороби та підступів нечистого."