Провінційна настоятелька, сестра Марта Пшивара з Місійного згромадження сестер служниць Святого Духа пропонує зустрітися на дорозі Lectio divina (практика читання Святого Письма) та переживати її в ритмі молитви псалмами.
Протягом дня ми можемо чути псалми: у Літургії годин, в час Служби Божої у якій Сам Господь розмовляє через псалми з нами!
Псалми - це молитва, що виражає стан душі: емоції, радість, смуток та біль."Господь говорить до нас, але також очікує нашої відповіді, і псалми є відповіддю людини до Бога", - зазначає сестра Марта.
Lectio divina - Боже читання - одна із найстаріших практик, що ґрунтується на Святому Письмі та складається з чотирьох етапів: 1.lectio (читання); 2.meditatio (роздуми); 3.oratio (молитва); 4.contemplatio (споглядання).
Основним запитанням, яке повинен ставити собі християнин: "Що нам говорить Господь?" Нам важливо поставити Бога на перше місце, постійно звертатися до Нього і слухати Його у Слові Божому. Lectio divina не є новим методом чи технікою молитви, це стиль і культура життя, це те, що впливає на нас щоденно. Lectio divina, передусім, вчить нас слухати, що говорить Господь.
Псалом 1
1 Блажен чоловік, що за порадою безбожників не ходить і на путь грішників не ступає, і на засіданні блюзнірів не сідає,
2 але в Господа законі замилування має і над його законом день і ніч розважає.
3 Він - мов те дерево, посаджене понад потоками водними, що плід свій дає у свою пору й що лист його не в'яне, і все, що чинить він, йому вдається.
4 Не так безбожники. Вони - немов полова, що вітер розвіває.
5 Тому безбожники на суді не остояться, ні грішники на праведників зборах.
6 Бо про путь праведників Господь дбає, а путь безбожників пропаде.
"Перший псалом відкриває нам вхід до усього Псалтиря. І дві дороги про які говорить псалмоспівець є образом життєвих виборів людини, коли та обирає служіння Господу, або злому духу", - зауважує сестра Марта Пшивара.
"Той хто вірно роздумує над Словом Божим - має мудрість, має світло у щоденних виборах", - наголошує сестра Марта.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
"Травми й рани, які ми отримали чи завдали іншим - це є стояння Хресної дороги. Ісус веде нас до Отця Небесного через всю історію життя, щоб зцілити нас любов'ю", - о. Кшиштоф Бузіковський, місіонер облат Непорочної Діви Марії, м. Обухів.