Провінційна настоятелька, сестра Марта Пшивара з Місійного згромадження сестер служниць Святого Духа пропонує зустрітися на дорозі Lectio divina (практика читання Святого Письма) та переживати її в ритмі молитви псалмами.
Протягом дня ми можемо чути псалми: у Літургії годин, в час Служби Божої у якій Сам Господь розмовляє через псалми з нами!
Псалми - це молитва, що виражає стан душі: емоції, радість, смуток та біль."Господь говорить до нас, але також очікує нашої відповіді, і псалми є відповіддю людини до Бога", - зазначає сестра Марта.
Lectio divina - Боже читання - одна із найстаріших практик, що ґрунтується на Святому Письмі та складається з чотирьох етапів: 1.lectio (читання); 2.meditatio (роздуми); 3.oratio (молитва); 4.contemplatio (споглядання).
Основним запитанням, яке повинен ставити собі християнин: "Що нам говорить Господь?" Нам важливо поставити Бога на перше місце, постійно звертатися до Нього і слухати Його у Слові Божому. Lectio divina не є новим методом чи технікою молитви, це стиль і культура життя, це те, що впливає на нас щоденно. Lectio divina, передусім, вчить нас слухати, що говорить Господь.
Псалом 1
1 Блажен чоловік, що за порадою безбожників не ходить і на путь грішників не ступає, і на засіданні блюзнірів не сідає,
2 але в Господа законі замилування має і над його законом день і ніч розважає.
3 Він - мов те дерево, посаджене понад потоками водними, що плід свій дає у свою пору й що лист його не в'яне, і все, що чинить він, йому вдається.
4 Не так безбожники. Вони - немов полова, що вітер розвіває.
5 Тому безбожники на суді не остояться, ні грішники на праведників зборах.
6 Бо про путь праведників Господь дбає, а путь безбожників пропаде.
"Перший псалом відкриває нам вхід до усього Псалтиря. І дві дороги про які говорить псалмоспівець є образом життєвих виборів людини, коли та обирає служіння Господу, або злому духу", - зауважує сестра Марта Пшивара.
"Той хто вірно роздумує над Словом Божим - має мудрість, має світло у щоденних виборах", - наголошує сестра Марта.
Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.
"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
"Бог хоче щоб ми просили те, що служитиме для нашого навернення", - про правдиву мудрість, яка походить від Бога розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець
Андрій Педай (м. Київ).