Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:00

Святий дня

В ефірі

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

Яка мета Великого посту? "Проаналізуйте своє серце та візьміть на себе відповідальність", - отець Тарас Єгер

Створено: 2023-02-22
Передача: Катехиза
Чому варто дякувати Богу за час Великого посту? Для чого потрібен Великий піст? В ефірі отець Тарас Єгер з ордену Братів найменших Святого Франциска з Паули.
"Нам бажано розуміти мету, для чого Церква дає нам 40 днів Великого посту. Зосереджу вашу увагу на аспектах, що потребують нашої уваги та роздумів під час цього періоду", - отець Тарас Єгер.

Наші вини. Часто ми покладаємо свої провини на інших людей. Тут важливо взяти відповідальність на себе за діла, вчинки, ситуації, що відбулися. Це стосується і періоду війни, що ми переживаємо. Подивіться на своє серце, проаналізуйте його та візьміть на себе відповідальність за все. Варто визнати, що ми грішники та не завжди праві, можемо помилятися. Великий дар - покаяння, що приходить через мою власну покору.

Ми - діти Божі. В нашому серці також існує ностальгія та бажання бачити Бога. Коли подивимось на життя з покорою то зрозуміємо, що помиляємося та без Божої допомоги не можемо стати дітьми Божими. Тут також приходить усвідомлення, що Господь нас любить та турбується про нас.

Господь хоче, щоб ми з Його ласкою мали можливість, через покаяння, розірвати кайдани рабства. Ці 40 днів даються, щоб ми постували для відчуття потреби в чомусь. В цьому разі ми краще починаємо відчувати потрібність Господа та усвідомлюємо, що окрім нас є інші люди, яким варто допомогати. Господь хоче, щоб в цей період війни ми жили в стані посту, щоб бачити потреби інших.

Усвідомлення, що ми грішні. Тут одночасно варто зрозуміти, що ми є дітьми Божими. У цьому разі не рекомендовано почуватися відкинутими Богом, адже Він любить нас та пробачає наші гріхи. Господь завжди на нашому боці, Він наш Батько та вболіває за нас.

Різниця між покаянням та почуттям вини. Покаянню має передувати подяка. Не тільки після покути дякуйте Богові, а й перед сповіддю. Сповідь - це не тільки визнання гріхів та прощення їх, а й крокування до перемоги разом із Богом.

Відчуття провини веде до смерті. Воно вимагає, щоб ми щось зробили. Зауважу, що ми стали християнами по милості Божій. Він дав нам заповіді та прощення просто так. А якщо ми вважаємо, що нашими ділами отримаємо від Бога необхідне, то переходимо вже у торгові відносини де потрібно платити за товар. Усім, хто довго переживає почуття провини та картає себе допоможе "Притча про блудного сина". Поміркуйте над цією історією у своєму серці.

Сповідь - це обійми батька де ми відчуваємо биття Його серця. Він хоче, щоб ми жили, як діти Царя, а не як бізнес партнери. Бажаю щоб кожен із нас бачив можливості, а в труднощах помічав дари. Читайте Святе Письмо, як діти.

Отець Тарас Єгер з ордену Братів найменших Святого Франциска з Паули.

Слухати інші програми





"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

Катехеза отця Віталія Козака з циклу "Молитва - як історія дружби". Пригадуємо, що автор говорить про духовний досвід та життя святої Терези від Ісуса. 
Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

У катехизі під назвою “Стратегія Царства темряви” о. Роман Братковський розповідає про відвічного ворога Божого, невидимого, але реального.
Дарвін мав рацію?

Дарвін мав рацію?

Отець Артур Сподар наводить різні теорії виникнення  всесвіту і пояснює як до них ставиться Церква.
Святий Петро Хризолог

Святий Петро Хризолог

Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Мудреці прийшли до Вифлеєму, щоб побачити новонародженого Царя — Ісуса Христа** (пор. Мт. 2:1–2). Влада в нашому житті є тим простором, через який Бог об’являється нам. Це місце, де ми пізнаємо істину, оцінюємо ситуації та зустрічаємо світло Божої присутності.