Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:00

Житія святих

В ефірі

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Хресна Дорога

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св. Меси із Катедри Успіння Богородиці м. Харків

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

Довірте Богу те, що не контролюєте. Бог любить неідеальне, - сестра Тетяна Богославець

Поділитись з друзями
Цикл програм "Міць в слабкості" сестри Тетяни Богославець. Цього разу зі слухачами Радіо Марія ми поговоримо про безсилля.
Переживаючи буремний період в житті ми часто неспроможні вирішити певні проблеми немов би все валиться з рук. У такому разі ми можемо переживати безсилля та безпорадність. Це почуття може виникати особливо там де ми не можемо вплинути на події, ситуацію чи стан (війна, погодні умови тощо). У такому випадку людина відчуває невпевненість та втрату контролю. Саме контроль, як механізм, діє в людині від народження. Цікавий факт, коли немовля переживає холод, а батьки розуміючи те вкутують її то малеча думає, що це вона вирішила проблему а не інші. Вона не в змозі відрізнити, що то батьки про неї потурбувалися та обігріли. Таке відчуття контролю людина може перенести з дитинства у дорослий вік відчуваючи всемогутність та тотальний контроль ситуації. Така якість характерна для людей із психічними розладами, нарцисичним розладом особистості тощо, - сестра Тетяна Богославець.

Також дітям характерно наділяти всемогутністю не тільки себе, а й своїх батьків (мої мама/тато найкращі, най най...).

Коли відчуття всемогутності переноситься на дорослий вік людини то вона неминуче переживатиме біль розчарування, адже в реальності все зовсім по іншому. Ба більше, відчуття безпорадності - це нормально і його людина має проживати екологічно.

Варто розуміти, що існує два світи - світ прагнень та світ обмежень. Це коли коли дитина спокійно розуміє, що є речі які вона може зробити, а є ті, які не взмозі виконати. Прийняття факту що ситуація не відповідає моїм очікуванням спонукає мислити продуктивно - Що я можу зробити коли не маю впливу на ситуацію? Що можу змінити, зробити?

Памятаю початок повномасштабного вторгнення. Тоді хотілося плакати, кричати, але згодом прийшло усвідомлення дії. Так я поступово почала прибирати кімнату, молитися та робити просту побутову роботу.

Безсилля - це коли людина концентрує увагу на тому, що не може змінити. Відображає це явище ситуація, коли Христос наказав учням нагодувати тисячі людей. Вони, учні, зосередили свою увагу на тому, що не взмозі зробити, адже мали 7 хлібів та 7 рибин. Тоді Ісус звертає їхню увагу на те, що вони можуть зробити - роздати людям що мають. І ситуація вирішилася неочікувано продуктивно. Учні в результаті назбирали залишків 7 кошів хліба та 7 кошів риби.

Коли ми стаємо перед Богом безсилі та визнаємо свою неміч, слабкість Бог торжествує, адже нарешті Він може показати Свою силу та могутність. У безсиллі проявляється міць Божа. Довірся Йому! Не витрачайте сили на те, що не контролюєте. Робіть спочатку маленькі кроки та дії в напрямку маленьких змін.

Перешкодою на шляху до реальних змін можуть стати перфекціонізм та прокрастинація. Очікування ідеальності себе чи своїх вчинків тримає людину на одному місці в іллюзорних очікуваннях.

Але ж Бог любить неідеальність! Він, коли створив Небо та Землю сказав, що це вельми добре. Він не сказав, що це ідеально, а ДОБРЕ! Він створив кожну людину, тварину, рослину, камінчика унікальним та ексклюзивним.

Краще - ворог доброго. В гонитві за кращим ми втрачаємо те, що маємо добре. Часто в таких перегонах ми втрачаємо момент та не сприймаємо результат. Коли батьки нарікають на дитину, що вона принесла незадовільну оцінку, а не кращу вони забувають, що малеча могла отримати такий результат працюючи на межі власних можливостей.

Безсилля - це момент для переосмислення. Коли людину дратує, що все не так як хоче то можливо варто відпустити ситуацію та довірити Богу вирішити це. Дуже допомагає в такому випадку молитва отця Доліндо Руотоло "Ісусе - Ти цим займися".

Ісус своїм життям продемонстрував нам, як потрібно довіряти Богу, бути людяними, милосердними та приймаючими свою слабкість.

Сестра Тетяна Богославець

Слухати програми про безпорадність, безсилля, немічВідгуки

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

Сьогодні РКЦ відзначає урочистість святого Андрія Первозванного. 
Катехит розповідає про місійність святого і суть священнства.
Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

В ранковій катехезі, отець Вальдемар Павелець SAC говорить про три види покликань людини: до духовного життя (чернецтва, священства), до життя в шлюбі (чоловік, дружина), та про покликання до самотності. Священник розкриває цю тему у світлі проблематики, якою є криза породжена секуляризацією суспільства
Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Хранитель Національного Санктуарію матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, під час своєї чергової катехези на Радіо Марія розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Увага катехита сконцентрована на стосунки святої Терези з її кровною сестрою, яка на той час була обрана настоятелькою спільноти. Які емоції переживає Тереза, та про те як бути в послусі рідній сестрі, слухайте в 40-хвилинному ефірі.
Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Про історію покликання та випробування протягом життя розповідає настоятель парафії Святого Вацлава, м. Житомир, отець Віктор Маковський.

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

Іспит сумління - частина 1. "Гріх буде нас постійно оскаржувати, осуджувати, адже сатана постійно займається цим перед Богом", - місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).