Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:40

Духовні читання

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

Довірте Богу те, що не контролюєте. Бог любить неідеальне, - сестра Тетяна Богославець

Поділитись з друзями
Цикл програм "Міць в слабкості" сестри Тетяни Богославець. Цього разу зі слухачами Радіо Марія ми поговоримо про безсилля.
Переживаючи буремний період в житті ми часто неспроможні вирішити певні проблеми немов би все валиться з рук. У такому разі ми можемо переживати безсилля та безпорадність. Це почуття може виникати особливо там де ми не можемо вплинути на події, ситуацію чи стан (війна, погодні умови тощо). У такому випадку людина відчуває невпевненість та втрату контролю. Саме контроль, як механізм, діє в людині від народження. Цікавий факт, коли немовля переживає холод, а батьки розуміючи те вкутують її то малеча думає, що це вона вирішила проблему а не інші. Вона не в змозі відрізнити, що то батьки про неї потурбувалися та обігріли. Таке відчуття контролю людина може перенести з дитинства у дорослий вік відчуваючи всемогутність та тотальний контроль ситуації. Така якість характерна для людей із психічними розладами, нарцисичним розладом особистості тощо, - сестра Тетяна Богославець.

Також дітям характерно наділяти всемогутністю не тільки себе, а й своїх батьків (мої мама/тато найкращі, най най...).

Коли відчуття всемогутності переноситься на дорослий вік людини то вона неминуче переживатиме біль розчарування, адже в реальності все зовсім по іншому. Ба більше, відчуття безпорадності - це нормально і його людина має проживати екологічно.

Варто розуміти, що існує два світи - світ прагнень та світ обмежень. Це коли коли дитина спокійно розуміє, що є речі які вона може зробити, а є ті, які не взмозі виконати. Прийняття факту що ситуація не відповідає моїм очікуванням спонукає мислити продуктивно - Що я можу зробити коли не маю впливу на ситуацію? Що можу змінити, зробити?

Памятаю початок повномасштабного вторгнення. Тоді хотілося плакати, кричати, але згодом прийшло усвідомлення дії. Так я поступово почала прибирати кімнату, молитися та робити просту побутову роботу.

Безсилля - це коли людина концентрує увагу на тому, що не може змінити. Відображає це явище ситуація, коли Христос наказав учням нагодувати тисячі людей. Вони, учні, зосередили свою увагу на тому, що не взмозі зробити, адже мали 7 хлібів та 7 рибин. Тоді Ісус звертає їхню увагу на те, що вони можуть зробити - роздати людям що мають. І ситуація вирішилася неочікувано продуктивно. Учні в результаті назбирали залишків 7 кошів хліба та 7 кошів риби.

Коли ми стаємо перед Богом безсилі та визнаємо свою неміч, слабкість Бог торжествує, адже нарешті Він може показати Свою силу та могутність. У безсиллі проявляється міць Божа. Довірся Йому! Не витрачайте сили на те, що не контролюєте. Робіть спочатку маленькі кроки та дії в напрямку маленьких змін.

Перешкодою на шляху до реальних змін можуть стати перфекціонізм та прокрастинація. Очікування ідеальності себе чи своїх вчинків тримає людину на одному місці в іллюзорних очікуваннях.

Але ж Бог любить неідеальність! Він, коли створив Небо та Землю сказав, що це вельми добре. Він не сказав, що це ідеально, а ДОБРЕ! Він створив кожну людину, тварину, рослину, камінчика унікальним та ексклюзивним.

Краще - ворог доброго. В гонитві за кращим ми втрачаємо те, що маємо добре. Часто в таких перегонах ми втрачаємо момент та не сприймаємо результат. Коли батьки нарікають на дитину, що вона принесла незадовільну оцінку, а не кращу вони забувають, що малеча могла отримати такий результат працюючи на межі власних можливостей.

Безсилля - це момент для переосмислення. Коли людину дратує, що все не так як хоче то можливо варто відпустити ситуацію та довірити Богу вирішити це. Дуже допомагає в такому випадку молитва отця Доліндо Руотоло "Ісусе - Ти цим займися".

Ісус своїм життям продемонстрував нам, як потрібно довіряти Богу, бути людяними, милосердними та приймаючими свою слабкість.

Сестра Тетяна Богославець

Слухати програми про безпорадність, безсилля, немічВідгуки

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

В інтернеті та засобах масової інформації можна зустріти багато заголовків на кшталт "Найсильніша молитва" або "Молитва, якою ти обовʼязково ти маєш молитися". Що говорить Святе Писання та Ісус Христос про молитву та як молитися, щоб твоє прохання було почуте Богом? На ці питання відповідає о. Олексій Самсонов.
Святий Бенедикт - покровитель Європи

Святий Бенедикт - покровитель Європи

"Благословляти все, що зустрічаємо та приймаємо у житті". Про Покровителя Європи - святого Бенедикта, з нагоди урочистості 11 липня, розповідає абатиса Клара Свідерська. Абатство сестер Бенедиктинок, м. Житомир.
Страх перед невідомим та мобілізація

Страх перед невідомим та мобілізація

Про мобілізацію та вплив інформаційної війни на суспільство дізнаємося у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - полковник Олег Домбровський, військовий експерт з питань морально-психологічної підтримки особового складу та інформаційної протидії.
"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

В ранковій катехезі з отцем Вальдемаром Павельцем ви почуєте про богословські підстави паломництва. 
"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

Гість програми "Люди Справи" - доброволець, військовослужбовець, парамедик та волонтер Радіо Марія, Артем Семенець. "Наша проблема - вузький погляд на події в країні, адже відбувається багато позитивних змін".