Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:00

Житія святих

В ефірі

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

Очікування руйнують. Як біль розчарування вплинула на Святість Терези від дитятка Ісус

Поділитись з друзями
Створено: 2023-06-12
Передача: Катехиза
"Коли усвідомлюємо себе егоїстами, визнаємо свої хиби та розуміємо, що інші люди також егоїсти з недосконалостями то ставимося мудро до них, без завищених очікувань. Дружба також включає прийняття людини не такою, як я". Про повсякденність Святої Терези від дитяти Ісус. Катехиза настоятеля Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Бердичівської, отця Віталія Козака.

Свята Тереза від дитяти Ісус в юності була щирою, відкритою та довірливою. Вона думала, що перше причастя дівчат-одноліток змінить їхнє життя, але цього не відбулося. Вже пізніше Тереза стверджувала, що в дружбі знайшла тільки гіркоту. У неї були зависокі очікування від інших, що призвели до розчарування. Мабуть більшість із нас також переживали біль від розриву дружби чи стосунків. 

Один священник якось зауважив: "Не потрібно думати та очікувати - треба запитувати." А професор з психології мені колись сказав, що друзів, за все життя, людина має від нуля до 2-х. Це особи, з якими присутня емпатія, співпереживання та спільна радість. Саме тому нам рекомендовано не прив'язуватися емоційно до інших, адже в людині можуть змінитися орієнтири та бачення, що йтимуть врізнобіч із вашими. Тримайте здорову та безпечну дистанцію з іншими, щоб не прикипіти до них.

У випадку, коли усвідомлюємо себе егоїстами, визнаємо свої хиби та розуміємо, що інші люди також егоїсти з недосконалостями то ставимося мудро до них, без завищених очікувань. Дружба включає в себе також прийняття людини іншою, не такою, як я.

Але ми хочемо зачаровуватися та мати солодкі ілюзії до інших.  Якось почув від вірянина, що він не буде ходити до Церкви, адже люди тут не змінюються, як крали так і крадуть, брехали раніше і брешуь далі... Моя ж відповідь базується на тому, що вони сюди і приходять бо потребуть змін в житті, адже тут це можливе. Ба більше, з чимось людина швидко розбереться, а з деякими хибами може працювати протягом усього життя. Так і Свята Тереза розуміла, що її однолітки, дівчата, по своєму намагаються справитися зі своїми недоліками. Повага до особи з'явиться тоді, коли усвідомлюєш, що вона по своєму, як уміє, змінює своє життя. Осуд закриває нас на іншу людину, а оправдання навпаки, відкриває. Тобто, ми намагаємося ставитися з розумінням, що людина по своєму намагається, але у неї не все виходить.

Одного разу Свята Тереза вивчала ораторське ремесло та почала тренуватися з іншими дівчатами. Вони збиралися разом де виступали одна перед одною. Дивлячись на це інші сестри почали засуджувати їх бо вважали, що дівчата мають грати в ігри замість "займатися базіканнями" ... Тут ми баячимо, як добрі наміри зустріли сильний супротив та осуд через що Тереза мусила змінти підхід до практики ораторського мистецтва.

Заохочую вас шукати неформальних речей там де ви є. Часто ми дотримуємося формальностей та вирішуємо все буквою закону, але важливою є неформальність. Саме так Тереза зрозуміла, що варто придумувати щось неординарне для того, щоб покращити співпрацю та комунікації з іншими. Наприклад, запросивши на рибалку (неформальну обстановку) ви можете більше поспілкуватися про будь що з людиною та побачити в ній багато доброго, щоб порозумітися

Також Свята Тереза зрозуміла, що має велику потребу в катехизмі. Вона заглибилася в катехизм Католицької Церкви. Я завжди рекомендую читати  2 книги: Святе Писання та Катехизм Католицької Церкви. Саме так ви зможете піднятися над власною побожністю. Ми маємо завжди дати відповідь на запитання "ЧОМУ?", щодо сторін нашої віри. Свята Тереза у своїх 11 років розуміла, що важливо дати відповідь будь кому бо ми покликані Євангелізувати! Саме для цього кожному потрібен Катехизиз

Настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Бердичівської, отець Віталій Козак.

Слухати інші програми


Відгуки

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

В інтернеті та засобах масової інформації можна зустріти багато заголовків на кшталт "Найсильніша молитва" або "Молитва, якою ти обовʼязково ти маєш молитися". Що говорить Святе Писання та Ісус Христос про молитву та як молитися, щоб твоє прохання було почуте Богом? На ці питання відповідає о. Олексій Самсонов.
Святий Бенедикт - покровитель Європи

Святий Бенедикт - покровитель Європи

"Благословляти все, що зустрічаємо та приймаємо у житті". Про Покровителя Європи - святого Бенедикта, з нагоди урочистості 11 липня, розповідає абатиса Клара Свідерська. Абатство сестер Бенедиктинок, м. Житомир.
Страх перед невідомим та мобілізація

Страх перед невідомим та мобілізація

Про мобілізацію та вплив інформаційної війни на суспільство дізнаємося у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - полковник Олег Домбровський, військовий експерт з питань морально-психологічної підтримки особового складу та інформаційної протидії.
"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

В ранковій катехезі з отцем Вальдемаром Павельцем ви почуєте про богословські підстави паломництва. 
"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

Гість програми "Люди Справи" - доброволець, військовослужбовець, парамедик та волонтер Радіо Марія, Артем Семенець. "Наша проблема - вузький погляд на події в країні, адже відбувається багато позитивних змін".