Сьогодні уявлення та думки на тему пророцтва часто бувають різними і ми спробуємо розібратися різностороннььо в цій темі. Зауважу, що
пророцтва характерні не тільки для Церкви. У цьому циклі катехиз ви зможете зрозуміти в чому різниця між пророцтвами та псевдопророцтвами, - розповідає отцець Віталій Козак.
Майже кожне інформаційне видання має астрологічний прогноз,
гороскоп де
астрологи дають
поради. Отже, людина читає, хоч і не вірить, але може помічати, що
прогнози збуваються. Таке можливо бо особа проектує свою реальність і отримує те на чому зосереджена. Кожен із нас хоче знати, що ж буде в майбутньому, а найпростіший спосіб для людини яка живе поверхово заглянути туди - гороскоп.
В умовах війни люди, як і далі шукають легких шляхів не бажають аналізувати своє життя та приймати рішення, міркувати. Саме тому так хочеться дізнатися своє майбутнє довіривши його комусь, адже в такому випадку ми покладаємо відповідальність за себе на когось іншого. Це пасивне відношення до свого буття. Простіше отримати інформацію звідкісь, адже приймати рішення це серед іншого: мислити, зважувати, бути на самоті, докладати зусиль, ставити інколи не зручні запитання та приймати болючі рішення тощо.
Людина хоче віддати своє життя на волю долі не розібравшись із поняттям "доля".
У Римській Імперії буда поширена практика звернення до ворожок. Також існував такий спосіб прийняття рішення коли ворогу мечем розрізали живіт та по нутрощах визначали успіх\невдачу в прийнятті стратегічних рішень ведення війни.
Українці вже протягом багатьох років практикують подібний спосіб прийняття рішень на виборах. Коли до кандидатів та їхніх програм відносилися настільки легковажно, що голосували приймаючи необдумані емоційні рішення: красивий\некрасивий, за гречку, гарно говорить тощо. Абсолютна більшість (ніхто зі мною опитаний) не підтвердив, що прочитав програму кандидата в депутати чи партію.
Наші сучасники сьогодні живуть як люди стародавні перекидаючи свою персональну відповідальність на інших. Багато людей не хочуть приділяти час, мислити, докладати зусиль, аналізувати, радитися, приймати рішення. Живуть за принципом: "Давайте нічого не робити. Якось воно буде". Простіше шукати допомогу в інших світах в: духів, зірок, долі... Важко застосовувати холодне раціональне мислення та жити в реальному світі. Легше вмикнути телек і віддати себе на волю ЗМІ чи фільмів.
Неможна сидіти постійно в інформаційному просторі, телебаченні бо він може вас знищити. Також не рекомендовано шукати допомогу в іншому світі перекладаючи свою
відповідальність на щось інше.
Це нормально коли людина усвідомлює, що в її житті все не так. І коли ви розумієте, що живете в
іллюзіях та шкодите собі перекладаючи персональну відповідальність за життя то потрібно зробити цей важкий крок до
мислення та прийняття раціональних рішень.Як ви вирішуєте питання сьогодення?
Настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Бердичівської, отець Віталій Козак.
Слухати інші програми
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.