Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

Паломництво - це передовсім покута. Жертва, якою я упокорюю своє тіло, - отець Микола Бистрицький

Поділитись з друзями
Про підготовку до паломництва розповідає директор дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отець Микола Бистрицький.
Для мене паломництво було завжди цікавою пригодою в якій бере участь багато молоді. Але сама суть паломництва - це покутна практика. Наприклад, коли людина вчинила зло, усвідомила його то вирушала до місць поклоніння Господу. Колись людина могла посповідатися один - два рази за життя, а в якості покути отримати паломництво. Тому, проща - це передовсім жертва де я вмертвляю своє тіло, намагаюся назовні вивести бруд своєї душі.


Мене дивувало в дорозі, що зустрічні люди дякували паломникам за гарний настрій, а не за приклад покути. Тобто суспільство не усвідомлює суті паломництва, сприймає його не як покуту, а як подорож, пригоду...


Ми зараз маємо дуже комфортні умови для паломництва, адже організатори влаштовують все наперед. Бажаючих взяти участь попередять про основні правила та речі які потрібно взяти із собою. Група людей вирушає знаючи стабільні дати та в супроводі відповідального. Тому, коли ви збираєтеся в паломництво дізнайтеся про дату, умови, та речі, які потрібні в дорозі.

Не всі паломництва організовуються в групах. Є варіант влаштувати приватну прощу в складі невеликої групи.

Плануючи дорогу я би радив проходити 20-25 км. протягом дня. Також варто попередньо спланувати нічліг, домовитися про готель. Важливо прийняти рішення, як ви будете проходити цей шлях: в тиші, концентруючись на покуті, чи з приймачем щоб слухати Радіо Марія тощо.

Немає людини, яка б не усвідомлювала, що потребує покути. І мабуть хтось хоче взяти участь в паломництві, але боїться. В такому випадку наберіться сміливості та поговоріть про це зі священником та з людьми, які мають цей досвід.

Паломництво - це передовсім покута

В минулому році ми розпочали нову практику екстремального паломництва. Для цього ми приготували маршрут через поля, долини де рідко можна було зустріти цивілізацію. Ми готували їжу на багатті, а ночували в наметах. Це паломництво стало особливим та набрало більшої особливості покути та простоти.

Всі небезпечні ситуації в паломництві від людської недбалості. Тому важливо слухати організаторів та дотримуватися правил безпеки.




Відгуки

"Чому Церква назвала 24-річну дівчину своєю вчителькою?" - катехеза о.Ігоря Шклярука

"Чому Церква назвала 24-річну дівчину своєю вчителькою?" - катехеза о.Ігоря Шклярука

"Віра - не для тих, хто є "супермен", але для тих, хто звичайна "маленька" людина." - говорить о.Ігор Шклярук в катехизі про Святу Маленьку Терезку. 
"Не відпускайте Розарій з рук та єднайтеся з Богом у безнадії", - брат Збігнєв Савчук

"Не відпускайте Розарій з рук та єднайтеся з Богом у безнадії", - брат Збігнєв Савчук

Про надію на підставі псалма 126 розповідає брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів (м. Красилів). "Навіть при безнадії та в сльозах продовжуйте читати Біблію. Великою підтримкою є щоденна участь у Службі Божій".
"Чоловік перестав пити коли я змінила своє занедбане життя" - свідчення спільноти Ал-Анон

"Чоловік перестав пити коли я змінила своє занедбане життя" - свідчення спільноти Ал-Анон

Як система 12 кроків допомогла кардинально покращити власне життя розповідає пані Софія - членкиня спільноти Ал-Анон. "Змінити в своїй поведінці те, що тільки погіршує ситуацію, і знайти здоровий спосіб реагування на проблему – це цілком реальні завдання. Збори Ал-Анон дають можливість вчитися на досвіді інших людей, які стикалися зі схожими проблемами".



"Тотальне марновірство та забобони - супутники тяжких періодів", - отець Микола Орач

"Тотальне марновірство та забобони - супутники тяжких періодів", - отець Микола Орач

"Забобонні люди схильні до інфантильності, адже так зручно перекласти власну відповідальність на стихії, явища та інші чинники". Про марну віру та магічне мислення розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль. 
Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького відповідального за музичне душпастирство молоді Кам'янець-Подільської Дієцезії. В цьому повчанні священник розповідає про класифікацію музики в Церкві, зокрема йдеться про релігійну, церковну, сакральну, та літургійну музику. Катехит будує свою науку на основі книги отця Іринея Павляка, де йдеться про літургійну музику після Другого Ватиканського Собору.