Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:40

Житія святих

В ефірі

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

Паломництво - це передовсім покута. Жертва, якою я упокорюю своє тіло, - отець Микола Бистрицький

Поділитись з друзями
Про підготовку до паломництва розповідає директор дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отець Микола Бистрицький.
Для мене паломництво було завжди цікавою пригодою в якій бере участь багато молоді. Але сама суть паломництва - це покутна практика. Наприклад, коли людина вчинила зло, усвідомила його то вирушала до місць поклоніння Господу. Колись людина могла посповідатися один - два рази за життя, а в якості покути отримати паломництво. Тому, проща - це передовсім жертва де я вмертвляю своє тіло, намагаюся назовні вивести бруд своєї душі.


Мене дивувало в дорозі, що зустрічні люди дякували паломникам за гарний настрій, а не за приклад покути. Тобто суспільство не усвідомлює суті паломництва, сприймає його не як покуту, а як подорож, пригоду...


Ми зараз маємо дуже комфортні умови для паломництва, адже організатори влаштовують все наперед. Бажаючих взяти участь попередять про основні правила та речі які потрібно взяти із собою. Група людей вирушає знаючи стабільні дати та в супроводі відповідального. Тому, коли ви збираєтеся в паломництво дізнайтеся про дату, умови, та речі, які потрібні в дорозі.

Не всі паломництва організовуються в групах. Є варіант влаштувати приватну прощу в складі невеликої групи.

Плануючи дорогу я би радив проходити 20-25 км. протягом дня. Також варто попередньо спланувати нічліг, домовитися про готель. Важливо прийняти рішення, як ви будете проходити цей шлях: в тиші, концентруючись на покуті, чи з приймачем щоб слухати Радіо Марія тощо.

Немає людини, яка б не усвідомлювала, що потребує покути. І мабуть хтось хоче взяти участь в паломництві, але боїться. В такому випадку наберіться сміливості та поговоріть про це зі священником та з людьми, які мають цей досвід.

Паломництво - це передовсім покута

В минулому році ми розпочали нову практику екстремального паломництва. Для цього ми приготували маршрут через поля, долини де рідко можна було зустріти цивілізацію. Ми готували їжу на багатті, а ночували в наметах. Це паломництво стало особливим та набрало більшої особливості покути та простоти.

Всі небезпечні ситуації в паломництві від людської недбалості. Тому важливо слухати організаторів та дотримуватися правил безпеки.




Відгуки

Гелловін. Чиє це свято і які його наслідки? - ділиться екзорцист о.Віктор Матушевський

Гелловін. Чиє це свято і які його наслідки? - ділиться екзорцист о.Віктор Матушевський

"Темрява приходить там, де немає світла. Хто сьогодні святкує Гелловін, той наражає себе на темряву та обмежується від християнства", - каже отець Віктор Матушевський.
Кремація, григоріанка, куди дівати старі хрести з могил та як молитися за померлих?

Кремація, григоріанка, куди дівати старі хрести з могил та як молитися за померлих?

Катехеза від отця Вальдемара Павельця з циклу "Літургійний рік". Автор прогами адаптовує тему програми до спомину Усіх померлих вірних, який Церква найближчим часом відзначатиме. Під час катехези слухачі почують пояснення щодо обряду літургії за померлих. Також в програмі звучать відповіді на питання: Що робити зі старими надмогильними хрестами, що таке "григоріанка", та чому важливо відправляти Месу саме на цвинтарі.
"Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, там де записані наші імена", - о.Вальдемар Павелець

"Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, там де записані наші імена", - о.Вальдемар Павелець

Програма "У Ваших намірах" присвячена темі святості. Автор ефіру отець Вальдемар Павелець розповідає історію свята Усіх померлих вірних, та пояснює чому воно пов'язане з Урочистістю Усіх святих. За словами священника, це свято надії, час, коли в родинному колі можна пригадати про доброту тих, кого з нами вже немає. Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, на кімнату де, є табличка з нашим іменем і прізвищем, де на нас чекають.
"Марія - Цариця всіх святих", - отець Матеуш Годек

"Марія - Цариця всіх святих", - отець Матеуш Годек

"Святість людини - це відображення сутності Бога та своєрідне дзеркало, що відображає Його", - настоятель парафії Архангела Михаїла (м. Павлоград), отець Матеуш Годек.
Містичний екстаз - як його трактує Церква на прикладі святої Терези Авільської

Містичний екстаз - як його трактує Церква на прикладі святої Терези Авільської

Катехеза отця Віталія Козака про містичний досвід молитви святої Терези Великої. В попередніх ефірах йшлося про молитву зосередження, спокою, і з'єднання. В цій програмі ви почуєте про містичний екстаз святої Терези і так звану молитву злиття.