Слухати Радіо

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

Паломництво - це передовсім покута. Жертва, якою я упокорюю своє тіло, - отець Микола Бистрицький

Про підготовку до паломництва розповідає директор дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отець Микола Бистрицький.
Для мене паломництво було завжди цікавою пригодою в якій бере участь багато молоді. Але сама суть паломництва - це покутна практика. Наприклад, коли людина вчинила зло, усвідомила його то вирушала до місць поклоніння Господу. Колись людина могла посповідатися один - два рази за життя, а в якості покути отримати паломництво. Тому, проща - це передовсім жертва де я вмертвляю своє тіло, намагаюся назовні вивести бруд своєї душі.


Мене дивувало в дорозі, що зустрічні люди дякували паломникам за гарний настрій, а не за приклад покути. Тобто суспільство не усвідомлює суті паломництва, сприймає його не як покуту, а як подорож, пригоду...


Ми зараз маємо дуже комфортні умови для паломництва, адже організатори влаштовують все наперед. Бажаючих взяти участь попередять про основні правила та речі які потрібно взяти із собою. Група людей вирушає знаючи стабільні дати та в супроводі відповідального. Тому, коли ви збираєтеся в паломництво дізнайтеся про дату, умови, та речі, які потрібні в дорозі.

Не всі паломництва організовуються в групах. Є варіант влаштувати приватну прощу в складі невеликої групи.

Плануючи дорогу я би радив проходити 20-25 км. протягом дня. Також варто попередньо спланувати нічліг, домовитися про готель. Важливо прийняти рішення, як ви будете проходити цей шлях: в тиші, концентруючись на покуті, чи з приймачем щоб слухати Радіо Марія тощо.

Немає людини, яка б не усвідомлювала, що потребує покути. І мабуть хтось хоче взяти участь в паломництві, але боїться. В такому випадку наберіться сміливості та поговоріть про це зі священником та з людьми, які мають цей досвід.

Паломництво - це передовсім покута

В минулому році ми розпочали нову практику екстремального паломництва. Для цього ми приготували маршрут через поля, долини де рідко можна було зустріти цивілізацію. Ми готували їжу на багатті, а ночували в наметах. Це паломництво стало особливим та набрало більшої особливості покути та простоти.

Всі небезпечні ситуації в паломництві від людської недбалості. Тому важливо слухати організаторів та дотримуватися правил безпеки.




Убогі та багаті засоби Церкви

Убогі та багаті засоби Церкви

"Ми часто хочемо бачити зовнішні плоди нашої віри, але чи помічаємо цінність убогих засобів, які обирав Ісус?" - запрошує поглянути на власні засоби на шляху до вічності о. Станіслав Свурка, настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, модератор Руху Назаретських Родин. 
2025-05-16 00:00:00
Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про спільноту, що об'єднує жінок в усьому світі в особливому служінні, - "Матері в молитві". Гостею програми "Люди справи" є Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" в Івано-Франківську, мама трьох дітей та доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу. 
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00