Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:00

Коронка до Божого Милосердя

В ефірі

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

Слава Україні та Слава Ісусу Христу. Християнство - це поєднання Небесного та земного, - отець Петро Балог

Поділитись з друзями
Створено: 2022-12-26
Передача: Катехиза
Наше основне завдання, щоб ворог не позбавив нас почуття гідності. Про Різдво Христове під час війни розповідає директор Інституту релігійних наук Святого Томи Аквінського, отець Петро Балог.

Нині можна почути багато подібних проповідей на тему Різдва Христового. В цьому році проповідникам не доводиться напружуватися, щоб говорити про світло Христа чи темряву гріха, адже маємо багато наочних прикладів (вимкнення світла, темряву, перебої з електропостачанням тощо). Дехто навіть порівнював Христа з енергетиком, який ремонтує наші життєві мережі для подачі живлення. Проте я хочу зосередити вашу увагу на більш глибинному розумінні народження Христа, - отець Петро Балог.

Отже Ісус народився на окупованій території у подібних на наші обставинах. Проте у двох Євангеліях Матея та Луки ми нічого не читаємо про окупацію Ізраїля. Лише Матей пише про дітей убитих Іродом, своїм же правителем.

Сьогодні, в умовах війни, ми маємо ретельно дослідити історію народження Христа. Новину, що народився спаситель, ангел приніс пастухам в країні окупованій римлянами. Ізраїльтяни тоді намагалися позбутися від окупантів, але ті жорстоко придушували повстання. Ще довго вороги знаходилися на території Ізраїля, але християнство вже почало поширюватися в геометричній прогресії.

Різдво Христове описане по різному. В Євангелії від Матея 2 розділі бачимо, що автор виділяє персону Йосипа, який займає головну роль. Але тут ми не бачимо мудреців, проте присутня історія втечі в Єгипет.

Лише в Єв від Луки ми читаємо про: Благовіщення, перепис населення влаштований імператором Августом, пастухів, ясла, Симеона та Анну. Тобто кожен із євангелістів розкриває різні частини історії Ісуса Христа, але спільно пишуть про розпяття Спасителя.

Лука пише про перепис імператора Римської Імперії, Августа. Це було необхідно для розуміння кількості населення, що проживає на завойованих територіях, для коригування сплати податків. Величі імператора Августа Лука протиставляє Спасителя, який народився в стайні. Він пише це Євангеліє понад 50 років після смерті імператора Августа. Цікавий факт, Августа тоді проголошували спасителем народів. На памятниках із його зображенням писали, що він спаситель, який приніс мир народам та зупинив війну. Ось в таких умовах християни й проповідували силу Христа, який був людиною немічною, але заполонив імперію Словом Божим про спасіння. В майбутньому Християнство стане найбільшою релігією імперії, що шанувалася навіть на офіційному державному рівні.

Сьогодні нам дуже важливий цей надприродний елемент у протистоянні російській імперії. Тобто ми молимося за ЗСУ, кажемо Слава Україні та  Слава Ісусу Христу і це нормально. Християнство - це завжди поєднання Божественного та Божого, Небесного та земного. Зверніть увагу, як Лука відображає ці поєднання: "Слава во вишних Богу, і на землі мир, у людях благовоління".

Розповідає директор Інституту релігійних наук Святого Томи Аквінського, отець Петро Балог.

Слухати програми отця Петра Балога


Відгуки

Отець Гжегож Вавжиняк розповів один маловідомий факт про Діву Марію

Отець Гжегож Вавжиняк розповів один маловідомий факт про Діву Марію

Отець Гжегож Вавжиняк  продовжив цикл програм присвячених джерелам нашої віри. Священник зупинився на символізмі міста Благовіщення - Назареті.
Людське життя, як неповторна цінність

Людське життя, як неповторна цінність

Сестра Діогена Терешкевич, зі згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, м. Львів, розповідає про право на життя та поняття людської особи та її гідності.
"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

Отець Богдан Савицький говорив про урочистість Благовіщення. Чи могла Діва Марія відмовити Богу?
Як почути Святого Духа?

Як почути Святого Духа?

В школі слухання Слова Божого ми формуємо характер християнина. Сьогодні дізнаємося, як почути Святого Духа. Розповідає отець Юрій Зелінський
"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

Отець Міхал Бранкевич коментує Gaudium et Spes (лат. Радість і надія) пастирську конституцію Другого Ватиканського собору Католицької церкви.
В конкретній передачі отець Міхал зупинився на проблемі сім'ї.