Слухати Радіо

10:00

Розарій

В ефірі

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

Слава Україні та Слава Ісусу Христу. Християнство - це поєднання Небесного та земного, - отець Петро Балог

Наше основне завдання, щоб ворог не позбавив нас почуття гідності. Про Різдво Христове під час війни розповідає директор Інституту релігійних наук Святого Томи Аквінського, отець Петро Балог.

Нині можна почути багато подібних проповідей на тему Різдва Христового. В цьому році проповідникам не доводиться напружуватися, щоб говорити про світло Христа чи темряву гріха, адже маємо багато наочних прикладів (вимкнення світла, темряву, перебої з електропостачанням тощо). Дехто навіть порівнював Христа з енергетиком, який ремонтує наші життєві мережі для подачі живлення. Проте я хочу зосередити вашу увагу на більш глибинному розумінні народження Христа, - отець Петро Балог.

Отже Ісус народився на окупованій території у подібних на наші обставинах. Проте у двох Євангеліях Матея та Луки ми нічого не читаємо про окупацію Ізраїля. Лише Матей пише про дітей убитих Іродом, своїм же правителем.

Сьогодні, в умовах війни, ми маємо ретельно дослідити історію народження Христа. Новину, що народився спаситель, ангел приніс пастухам в країні окупованій римлянами. Ізраїльтяни тоді намагалися позбутися від окупантів, але ті жорстоко придушували повстання. Ще довго вороги знаходилися на території Ізраїля, але християнство вже почало поширюватися в геометричній прогресії.

Різдво Христове описане по різному. В Євангелії від Матея 2 розділі бачимо, що автор виділяє персону Йосипа, який займає головну роль. Але тут ми не бачимо мудреців, проте присутня історія втечі в Єгипет.

Лише в Єв від Луки ми читаємо про: Благовіщення, перепис населення влаштований імператором Августом, пастухів, ясла, Симеона та Анну. Тобто кожен із євангелістів розкриває різні частини історії Ісуса Христа, але спільно пишуть про розпяття Спасителя.

Лука пише про перепис імператора Римської Імперії, Августа. Це було необхідно для розуміння кількості населення, що проживає на завойованих територіях, для коригування сплати податків. Величі імператора Августа Лука протиставляє Спасителя, який народився в стайні. Він пише це Євангеліє понад 50 років після смерті імператора Августа. Цікавий факт, Августа тоді проголошували спасителем народів. На памятниках із його зображенням писали, що він спаситель, який приніс мир народам та зупинив війну. Ось в таких умовах християни й проповідували силу Христа, який був людиною немічною, але заполонив імперію Словом Божим про спасіння. В майбутньому Християнство стане найбільшою релігією імперії, що шанувалася навіть на офіційному державному рівні.

Сьогодні нам дуже важливий цей надприродний елемент у протистоянні російській імперії. Тобто ми молимося за ЗСУ, кажемо Слава Україні та  Слава Ісусу Христу і це нормально. Християнство - це завжди поєднання Божественного та Божого, Небесного та земного. Зверніть увагу, як Лука відображає ці поєднання: "Слава во вишних Богу, і на землі мир, у людях благовоління".

Розповідає директор Інституту релігійних наук Святого Томи Аквінського, отець Петро Балог.

Слухати програми отця Петра Балога


"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».

У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.

2025-07-02 00:00:00
"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.

Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.

2025-07-01 00:00:00
Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Хто такий Пророк? Якою є його місія? Як Йоан Хреститель вказав на найвищого Пророка та чому став "мостом" між Старим і Новим Завітом, розповідає о.Марек Рудзь, настоятель парафії Св.Йоана Хрестителя у м.Біла Церква, Київської області.
2025-06-30 00:00:00
Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

"Зміна буде тоді, коли ми зненавидимо гріх", - о.Олександр Могильний, священник РКЦ парафії Матері Божої Ангельської у м. Вінниця запрошує дивитися на ті новини, які нас оточують з перспективою Доброї Новини у часі історії спасіння. 
2025-06-27 00:00:00
Як Надія "працює" в Ісусі Христі

Як Надія "працює" в Ісусі Христі

"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою. 
2025-06-26 00:00:00