Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:20

Святий дня

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Гіркі жалі

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

Слава Україні та Слава Ісусу Христу. Християнство - це поєднання Небесного та земного, - отець Петро Балог

Поділитись з друзями
Створено: 2022-12-26
Передача: Катехиза
Наше основне завдання, щоб ворог не позбавив нас почуття гідності. Про Різдво Христове під час війни розповідає директор Інституту релігійних наук Святого Томи Аквінського, отець Петро Балог.

Нині можна почути багато подібних проповідей на тему Різдва Христового. В цьому році проповідникам не доводиться напружуватися, щоб говорити про світло Христа чи темряву гріха, адже маємо багато наочних прикладів (вимкнення світла, темряву, перебої з електропостачанням тощо). Дехто навіть порівнював Христа з енергетиком, який ремонтує наші життєві мережі для подачі живлення. Проте я хочу зосередити вашу увагу на більш глибинному розумінні народження Христа, - отець Петро Балог.

Отже Ісус народився на окупованій території у подібних на наші обставинах. Проте у двох Євангеліях Матея та Луки ми нічого не читаємо про окупацію Ізраїля. Лише Матей пише про дітей убитих Іродом, своїм же правителем.

Сьогодні, в умовах війни, ми маємо ретельно дослідити історію народження Христа. Новину, що народився спаситель, ангел приніс пастухам в країні окупованій римлянами. Ізраїльтяни тоді намагалися позбутися від окупантів, але ті жорстоко придушували повстання. Ще довго вороги знаходилися на території Ізраїля, але християнство вже почало поширюватися в геометричній прогресії.

Різдво Христове описане по різному. В Євангелії від Матея 2 розділі бачимо, що автор виділяє персону Йосипа, який займає головну роль. Але тут ми не бачимо мудреців, проте присутня історія втечі в Єгипет.

Лише в Єв від Луки ми читаємо про: Благовіщення, перепис населення влаштований імператором Августом, пастухів, ясла, Симеона та Анну. Тобто кожен із євангелістів розкриває різні частини історії Ісуса Христа, але спільно пишуть про розпяття Спасителя.

Лука пише про перепис імператора Римської Імперії, Августа. Це було необхідно для розуміння кількості населення, що проживає на завойованих територіях, для коригування сплати податків. Величі імператора Августа Лука протиставляє Спасителя, який народився в стайні. Він пише це Євангеліє понад 50 років після смерті імператора Августа. Цікавий факт, Августа тоді проголошували спасителем народів. На памятниках із його зображенням писали, що він спаситель, який приніс мир народам та зупинив війну. Ось в таких умовах християни й проповідували силу Христа, який був людиною немічною, але заполонив імперію Словом Божим про спасіння. В майбутньому Християнство стане найбільшою релігією імперії, що шанувалася навіть на офіційному державному рівні.

Сьогодні нам дуже важливий цей надприродний елемент у протистоянні російській імперії. Тобто ми молимося за ЗСУ, кажемо Слава Україні та  Слава Ісусу Христу і це нормально. Християнство - це завжди поєднання Божественного та Божого, Небесного та земного. Зверніть увагу, як Лука відображає ці поєднання: "Слава во вишних Богу, і на землі мир, у людях благовоління".

Розповідає директор Інституту релігійних наук Святого Томи Аквінського, отець Петро Балог.

Слухати програми отця Петра Балога


Відгуки

Чому християни не вірять в реінкарнацію? - відповідь святого Іринея

Чому християни не вірять в реінкарнацію? - відповідь святого Іринея

Восьма катехиза із серії програм "Святий Іриней. Доказ апостольського проповідування". Роздумуємо над 11 -12-м пунктами Епідейксису: "Створення Адама та Єви в Раю". Автор програми, отець Енріке Лопес Імбернон.
Шукай мир Божий. Будь відважним!, - отець Сергій Кіппа

Шукай мир Божий. Будь відважним!, - отець Сергій Кіппа

Історія зустрічі з Богом та покликання до священства монаха капуцина Сергія Кіппи. "Шукайте шалом - мир в Бозі! Якщо Бог дає благодать, то це найпрекрасніше, що може бути".
Історія фатимських дітей, - катехеза о. Олексія Самсонова

Історія фатимських дітей, - катехеза о. Олексія Самсонова

У травні 1917 року Пресвята Богородиця обʼявилася звичайним португальським дітям біля містечка Фатима. Це були свята Жасінта, святий Франціско та Люсія. Невдовзі після зустрічі з Дівою Марією двоє з них померли (Жасінта та Франціско), натомість найстарша з них Люсія прожила багато років і стала свідком обʼявлень Богородиці для цілого світу. Історію трьох фатимських дітей розповідає о. Олексій Самсонов. 
"Це буде грандіозна подія!" - отець Костянтин Морозов про Ювілейний рік

"Це буде грандіозна подія!" - отець Костянтин Морозов про Ювілейний рік

Отець Костянтин Морозов продовжує розповідати про святкування Ювілейного 2025 року, що має назву "Подорожуючи в напрямку надії".
"За роки Незалежності в Україні вчинено понад 30 мільйонів абортів", - Тереза Андрущишина

"За роки Незалежності в Україні вчинено понад 30 мільйонів абортів", - Тереза Андрущишина

"Катехезу провадить доктор суспільних наук в галузі педагогіки Тереза Андрущишина. Тема конференції: "Значення мови у формуванні правильних установок у житті". Використання терміну "плід" щодо дитини, яка знаходиться в лоні матері, є дуже некоректним".