Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:40

Духовні читання

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

Через осуд люди псують собі життя. Навіщо утримуватися від критики інших?

Поділитись з друзями
Про причини та небезпеку осуду розповідає отець Міхал Бранкевич.
Щоб відрізнити де осуд, а де конструктивна критика потрібно зрозуміти наміри та інтенції людини. Сьогодні інтернет дозволяє залишати без контролю наші вислови та коментарі в соцмережах і тут важко відстежити свої хиби. 

Перша причина появи осуду та осудливих коментарів - це деградовані моральні цінності та принципи. Слово Боже говорить, щоб ми не осуджували несправедливо інших людей. Але інформаційний простір дозволяє робити все, - розповідає отець Міхал Бранкевич.


2. Ми не знаємо де правда, а де кривда і не відрізняємо ці два поняття. В такому випадку рекомендовано підходити критично до інформації та перевіряти її, адже дуже легко сьогодні принизити людину, осудити її, а виправити це потім вельми тяжко. Інколи в ЗМІ зявляється неправдива інформація про людину, яку вже пізніше це видання спростовує через рішення суду. Але люди запамятають саме наклеп, а не виправдання. Саме тому нам не рекомендовано спішити з висновками щодо інших. Тут важливо, щоб працювало наше критичне мислення.

Коли людина осуджує авторитетну відому особу, то часто емоційне забарвлення затуманює її критичне мислення. Саме тому нам варто неодноразово перевіряти  інформацію, особливо публічну, та почекати. Саме тому Церква не спішить із висновками, щоб не нашкодити, але її атакують осудом постійно.
Нам, віруючим людям, слід бути дуже обережними та не поспішати приймати за чисту монету інформацію, що приходить від невіруючих людей. Саме через осуд сьогодні триває атака на Церкву, щоб показати її неправдивість.

Сьогодні соцмережі поширюють численні фейки, щоб посіяти ворожнечу всередині країни та за її межами. Наприклад, сьогодні ворог намагається посварити Поляків та Українців використовуючи осуд та поодинокі негативні приклади, гіперболізуючи їх. 

Щоб не стати жертвою негативного мислення та уникнути осуду варто памятати слова Ісуса Христа: "Не судіть, щоб і вас не судили". Також памятайте, що ви можете не знати причин певної ситуації, яка відбувається - саме тому рекомендовано утриматися від своєї критичної думки. Тему осуду часто супроводжує відсутність прощення людини. Тут краще примиритися, поговорити, як закликає нас Слово Боже. Памятайте, що осуд наповнює нас поганими відчуттями, а вони в свою чергу формують наше життя. 

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми Радіо Марія про осуд
Перешкоди, що заважають єднатися з Богом
Горе вам книжники та фарисеї
Марія зберігала в серці мир Божий, а ми...
Муки самоосуду
Чому важливо пробачити себе?
Двоєдушність може привести до шизофренії
Духовна боротьба

Відгуки

Святий Бенедикт - покровитель Європи

Святий Бенедикт - покровитель Європи

"Благословляти все, що зустрічаємо та приймаємо у житті". Про Покровителя Європи - святого Бенедикта, з нагоди урочистості 11 липня, розповідає абатиса Клара Свідерська. Абатство сестер Бенедиктинок, м. Житомир.
Страх перед невідомим та мобілізація

Страх перед невідомим та мобілізація

Про мобілізацію та вплив інформаційної війни на суспільство дізнаємося у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - полковник Олег Домбровський, військовий експерт з питань морально-психологічної підтримки особового складу та інформаційної протидії.
"З війни одразу в паломництво", - солдат Юрій Журавель про досвід прощі до Летичева

"З війни одразу в паломництво", - солдат Юрій Журавель про досвід прощі до Летичева

Юрій Журавель, солдат 30-ї бригади Збройних Сил України розповідає слухачам Радіо Марія про свій досвід паломництва до Летичівської Богородиці. Майже половину своєї відпустки Юра використав аби стати учасником прощі Томашпіль - Летичів. За словами Юрія наші військові просять нас постійно молитися. В кінці програми гість розповідає про диво яке сталося з його побратимами в день святої Пасхи.
"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

Гість програми "Люди Справи" - доброволець, військовослужбовець, парамедик та волонтер Радіо Марія, Артем Семенець. "Наша проблема - вузький погляд на події в країні, адже відбувається багато позитивних змін". 
"Віра має багато терня", - отець Петро Франків

"Віра має багато терня", - отець Петро Франків

Якщо вмієш тужити, прагнути - не все в тобі померло! Отець Петро Франків говорить про щастя та журбу.