Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Хресна Дорога

В ефірі

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

Через осуд люди псують собі життя. Навіщо утримуватися від критики інших?

Поділитись з друзями
Про причини та небезпеку осуду розповідає отець Міхал Бранкевич.
Щоб відрізнити де осуд, а де конструктивна критика потрібно зрозуміти наміри та інтенції людини. Сьогодні інтернет дозволяє залишати без контролю наші вислови та коментарі в соцмережах і тут важко відстежити свої хиби. 

Перша причина появи осуду та осудливих коментарів - це деградовані моральні цінності та принципи. Слово Боже говорить, щоб ми не осуджували несправедливо інших людей. Але інформаційний простір дозволяє робити все, - розповідає отець Міхал Бранкевич.


2. Ми не знаємо де правда, а де кривда і не відрізняємо ці два поняття. В такому випадку рекомендовано підходити критично до інформації та перевіряти її, адже дуже легко сьогодні принизити людину, осудити її, а виправити це потім вельми тяжко. Інколи в ЗМІ зявляється неправдива інформація про людину, яку вже пізніше це видання спростовує через рішення суду. Але люди запамятають саме наклеп, а не виправдання. Саме тому нам не рекомендовано спішити з висновками щодо інших. Тут важливо, щоб працювало наше критичне мислення.

Коли людина осуджує авторитетну відому особу, то часто емоційне забарвлення затуманює її критичне мислення. Саме тому нам варто неодноразово перевіряти  інформацію, особливо публічну, та почекати. Саме тому Церква не спішить із висновками, щоб не нашкодити, але її атакують осудом постійно.
Нам, віруючим людям, слід бути дуже обережними та не поспішати приймати за чисту монету інформацію, що приходить від невіруючих людей. Саме через осуд сьогодні триває атака на Церкву, щоб показати її неправдивість.

Сьогодні соцмережі поширюють численні фейки, щоб посіяти ворожнечу всередині країни та за її межами. Наприклад, сьогодні ворог намагається посварити Поляків та Українців використовуючи осуд та поодинокі негативні приклади, гіперболізуючи їх. 

Щоб не стати жертвою негативного мислення та уникнути осуду варто памятати слова Ісуса Христа: "Не судіть, щоб і вас не судили". Також памятайте, що ви можете не знати причин певної ситуації, яка відбувається - саме тому рекомендовано утриматися від своєї критичної думки. Тему осуду часто супроводжує відсутність прощення людини. Тут краще примиритися, поговорити, як закликає нас Слово Боже. Памятайте, що осуд наповнює нас поганими відчуттями, а вони в свою чергу формують наше життя. 

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми Радіо Марія про осуд
Перешкоди, що заважають єднатися з Богом
Горе вам книжники та фарисеї
Марія зберігала в серці мир Божий, а ми...
Муки самоосуду
Чому важливо пробачити себе?
Двоєдушність може привести до шизофренії
Духовна боротьба

Відгуки

Хвороба - це дар Бога та хрест. Недуга нагадує нам, що ми не всемогутні, - отець Міхал Бранкевич

Хвороба - це дар Бога та хрест. Недуга нагадує нам, що ми не всемогутні, - отець Міхал Бранкевич

Як надіятися на Бога в час хвороби розповідає отець Міхал Бранкевич. "Хвороба - це час для постійної молитви, переосмислення та свідчення".
Міжнародний форум "Екуменічний соціальний тиждень" у Львові відвідають учасники з 15 країн світу

Міжнародний форум "Екуменічний соціальний тиждень" у Львові відвідають учасники з 15 країн світу

З 3 по 7 жовтня 2022 року у Львові відбудеться щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень». Про мету форуму, виклики та учасників заходу розповідає директор Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету, викладач богослов'я, Павло Смицнюк.
Ангельський тиждень. Бути працею з людьми, а серцем з Богом, - про ангелів серед людей та історію згромадження Сестер від Ангелів

Ангельський тиждень. Бути працею з людьми, а серцем з Богом, - про ангелів серед людей та історію згромадження Сестер від Ангелів

29 вересня відзначаємо свято Святих архангелів Михаїла, Гавриїла та Рафаїла — єдиних архангелів, чиї імена записні в канонічних книгах Святого Письма. 2 жовтня - обов'язковий спомин Святих Ангелів Хранителів. Тобто ми переживаємо ангельський тиждень. Про історію згромадження та ангелів поговоримо з монахинею згромадження сестер від Ангелів сестрою Юлією Заводовською. 
Про послання Богородиці, Цариці миру 25 вересня 2022 року через візіонерку Марію Лунетті

Про послання Богородиці, Цариці миру 25 вересня 2022 року через візіонерку Марію Лунетті

Богородиця закликає нас згуртуватися і сміливо йти разом. Про послання Богородиці, Цариці миру 25 вересня 2022 року через візіонерку Марію Лунетті в Меджугор'ї розповідає Оксана Дмитерко.
Як стати щасливим у подружньому житті? Коментар сестри Василії Гальцової

Як стати щасливим у подружньому житті? Коментар сестри Василії Гальцової

Якою має бути любов у подружжі? Сестра Василія Гальцова дає конкретні поради і чіткі визначення благоустрою сімейного життя.