Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:20

Святий дня

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

Через осуд люди псують собі життя. Навіщо утримуватися від критики інших?

Про причини та небезпеку осуду розповідає отець Міхал Бранкевич.
Щоб відрізнити де осуд, а де конструктивна критика потрібно зрозуміти наміри та інтенції людини. Сьогодні інтернет дозволяє залишати без контролю наші вислови та коментарі в соцмережах і тут важко відстежити свої хиби. 

Перша причина появи осуду та осудливих коментарів - це деградовані моральні цінності та принципи. Слово Боже говорить, щоб ми не осуджували несправедливо інших людей. Але інформаційний простір дозволяє робити все, - розповідає отець Міхал Бранкевич.


2. Ми не знаємо де правда, а де кривда і не відрізняємо ці два поняття. В такому випадку рекомендовано підходити критично до інформації та перевіряти її, адже дуже легко сьогодні принизити людину, осудити її, а виправити це потім вельми тяжко. Інколи в ЗМІ зявляється неправдива інформація про людину, яку вже пізніше це видання спростовує через рішення суду. Але люди запамятають саме наклеп, а не виправдання. Саме тому нам не рекомендовано спішити з висновками щодо інших. Тут важливо, щоб працювало наше критичне мислення.

Коли людина осуджує авторитетну відому особу, то часто емоційне забарвлення затуманює її критичне мислення. Саме тому нам варто неодноразово перевіряти  інформацію, особливо публічну, та почекати. Саме тому Церква не спішить із висновками, щоб не нашкодити, але її атакують осудом постійно.
Нам, віруючим людям, слід бути дуже обережними та не поспішати приймати за чисту монету інформацію, що приходить від невіруючих людей. Саме через осуд сьогодні триває атака на Церкву, щоб показати її неправдивість.

Сьогодні соцмережі поширюють численні фейки, щоб посіяти ворожнечу всередині країни та за її межами. Наприклад, сьогодні ворог намагається посварити Поляків та Українців використовуючи осуд та поодинокі негативні приклади, гіперболізуючи їх. 

Щоб не стати жертвою негативного мислення та уникнути осуду варто памятати слова Ісуса Христа: "Не судіть, щоб і вас не судили". Також памятайте, що ви можете не знати причин певної ситуації, яка відбувається - саме тому рекомендовано утриматися від своєї критичної думки. Тему осуду часто супроводжує відсутність прощення людини. Тут краще примиритися, поговорити, як закликає нас Слово Боже. Памятайте, що осуд наповнює нас поганими відчуттями, а вони в свою чергу формують наше життя. 

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми Радіо Марія про осуд
Перешкоди, що заважають єднатися з Богом
Горе вам книжники та фарисеї
Марія зберігала в серці мир Божий, а ми...
Муки самоосуду
Чому важливо пробачити себе?
Двоєдушність може привести до шизофренії
Духовна боротьба
Святий Петро Хризолог

Святий Петро Хризолог

Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
"Згромадження сестер від Ангелів є невидимим продовженням рук священників", - с. Юлія Заводовська

"Згромадження сестер від Ангелів є невидимим продовженням рук священників", - с. Юлія Заводовська

"Бути невидимими продовженням рук священника. Ми не носимо хабіт, а працюємо в лікарнях, школах та інших закладах, де свідчимо про Бога та Церкву", - про Згромадження Сестри від Ангелів розповідає сестра Юлія Заводовська.


10 років Комісії душпатирства молоді. "Ми маємо багато ідей, щодо комунікації з молоддю та можливості їх реалізації", - єпископ Ян Собіло

10 років Комісії душпатирства молоді. "Ми маємо багато ідей, щодо комунікації з молоддю та можливості їх реалізації", - єпископ Ян Собіло

"В дієцезіях, де є активні душпастирі молоді, відбуваються численні зустрічі та паломництва - народжується більше покликань. Беручи участь у житті Церкви молоді люди залучаються до служіння і так з'являються нові ідеї, які передаються Комісії для реалізації та залучення", - єпископ-помічник Харківсько Запорізької дієцезії, Голова Комісії душпатсирства молоді, Ян Собіло.

"Єпископ Броніслав був мотиватором відродження монашого францисканського життя в Україні", - бр. Андрій Немченко

"Єпископ Броніслав був мотиватором відродження монашого францисканського життя в Україні", - бр. Андрій Немченко

Брат менший, францисканець Андрій Немченко в програмі "У Ваших намірах" розповідає, чим запам'ятався блаженної пам'яті єпископ Броніслав Бернацький. Отець Андрій з єпископом знайомі давно, адже народилися в одній місцевості, потім перебували в одному ордені. "Єпископ з вигляду був серйозним і суворим, однак, перебуваючи з підлітками, часто сміявся", - згадує о. Андрій.
“Де панує темрява, біль і смерть, там дуже гарно видно світло”, - Марія Томишинець про відвідування поранених

“Де панує темрява, біль і смерть, там дуже гарно видно світло”, - Марія Томишинець про відвідування поранених

На передачу “У Ваших намірах” завітали незвичайні гості - дві рідні сестри Марія і Василина Томишинець. Більше десяти років вони невтомно відвідують поранених захисників, які перебувають на лікуванні у госпіталях Києва та Ірпеня.