Слухати Радіо

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Через осуд люди псують собі життя. Навіщо утримуватися від критики інших?

Про причини та небезпеку осуду розповідає отець Міхал Бранкевич.
Щоб відрізнити де осуд, а де конструктивна критика потрібно зрозуміти наміри та інтенції людини. Сьогодні інтернет дозволяє залишати без контролю наші вислови та коментарі в соцмережах і тут важко відстежити свої хиби. 

Перша причина появи осуду та осудливих коментарів - це деградовані моральні цінності та принципи. Слово Боже говорить, щоб ми не осуджували несправедливо інших людей. Але інформаційний простір дозволяє робити все, - розповідає отець Міхал Бранкевич.


2. Ми не знаємо де правда, а де кривда і не відрізняємо ці два поняття. В такому випадку рекомендовано підходити критично до інформації та перевіряти її, адже дуже легко сьогодні принизити людину, осудити її, а виправити це потім вельми тяжко. Інколи в ЗМІ зявляється неправдива інформація про людину, яку вже пізніше це видання спростовує через рішення суду. Але люди запамятають саме наклеп, а не виправдання. Саме тому нам не рекомендовано спішити з висновками щодо інших. Тут важливо, щоб працювало наше критичне мислення.

Коли людина осуджує авторитетну відому особу, то часто емоційне забарвлення затуманює її критичне мислення. Саме тому нам варто неодноразово перевіряти  інформацію, особливо публічну, та почекати. Саме тому Церква не спішить із висновками, щоб не нашкодити, але її атакують осудом постійно.
Нам, віруючим людям, слід бути дуже обережними та не поспішати приймати за чисту монету інформацію, що приходить від невіруючих людей. Саме через осуд сьогодні триває атака на Церкву, щоб показати її неправдивість.

Сьогодні соцмережі поширюють численні фейки, щоб посіяти ворожнечу всередині країни та за її межами. Наприклад, сьогодні ворог намагається посварити Поляків та Українців використовуючи осуд та поодинокі негативні приклади, гіперболізуючи їх. 

Щоб не стати жертвою негативного мислення та уникнути осуду варто памятати слова Ісуса Христа: "Не судіть, щоб і вас не судили". Також памятайте, що ви можете не знати причин певної ситуації, яка відбувається - саме тому рекомендовано утриматися від своєї критичної думки. Тему осуду часто супроводжує відсутність прощення людини. Тут краще примиритися, поговорити, як закликає нас Слово Боже. Памятайте, що осуд наповнює нас поганими відчуттями, а вони в свою чергу формують наше життя. 

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми Радіо Марія про осуд
Перешкоди, що заважають єднатися з Богом
Горе вам книжники та фарисеї
Марія зберігала в серці мир Божий, а ми...
Муки самоосуду
Чому важливо пробачити себе?
Двоєдушність може привести до шизофренії
Духовна боротьба
Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.

2025-07-18 00:00:00
«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "Виховання - справа серця".
2025-07-18 00:00:00
Кремлівський фараон впертий, але ви робіть своє. Не полишайте віру, що війна закінчиться швидко"  - єпископ Станіслав Широкорадюк

Кремлівський фараон впертий, але ви робіть своє. Не полишайте віру, що війна закінчиться швидко" - єпископ Станіслав Широкорадюк

У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
2025-07-17 00:00:00
Яка твоя молитва?

Яка твоя молитва?

"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
2025-07-16 00:00:00
"Що ви просите у Бога? Суть Його мудрості полягає в любові до інших", - отець Андрій Педай

"Що ви просите у Бога? Суть Його мудрості полягає в любові до інших", - отець Андрій Педай

"Бог хоче щоб ми просили те, що служитиме для нашого навернення", - про правдиву мудрість, яка походить від Бога розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).
2025-07-16 00:00:00