Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Через осуд люди псують собі життя. Навіщо утримуватися від критики інших?

Про причини та небезпеку осуду розповідає отець Міхал Бранкевич.
Щоб відрізнити де осуд, а де конструктивна критика потрібно зрозуміти наміри та інтенції людини. Сьогодні інтернет дозволяє залишати без контролю наші вислови та коментарі в соцмережах і тут важко відстежити свої хиби. 

Перша причина появи осуду та осудливих коментарів - це деградовані моральні цінності та принципи. Слово Боже говорить, щоб ми не осуджували несправедливо інших людей. Але інформаційний простір дозволяє робити все, - розповідає отець Міхал Бранкевич.


2. Ми не знаємо де правда, а де кривда і не відрізняємо ці два поняття. В такому випадку рекомендовано підходити критично до інформації та перевіряти її, адже дуже легко сьогодні принизити людину, осудити її, а виправити це потім вельми тяжко. Інколи в ЗМІ зявляється неправдива інформація про людину, яку вже пізніше це видання спростовує через рішення суду. Але люди запамятають саме наклеп, а не виправдання. Саме тому нам не рекомендовано спішити з висновками щодо інших. Тут важливо, щоб працювало наше критичне мислення.

Коли людина осуджує авторитетну відому особу, то часто емоційне забарвлення затуманює її критичне мислення. Саме тому нам варто неодноразово перевіряти  інформацію, особливо публічну, та почекати. Саме тому Церква не спішить із висновками, щоб не нашкодити, але її атакують осудом постійно.
Нам, віруючим людям, слід бути дуже обережними та не поспішати приймати за чисту монету інформацію, що приходить від невіруючих людей. Саме через осуд сьогодні триває атака на Церкву, щоб показати її неправдивість.

Сьогодні соцмережі поширюють численні фейки, щоб посіяти ворожнечу всередині країни та за її межами. Наприклад, сьогодні ворог намагається посварити Поляків та Українців використовуючи осуд та поодинокі негативні приклади, гіперболізуючи їх. 

Щоб не стати жертвою негативного мислення та уникнути осуду варто памятати слова Ісуса Христа: "Не судіть, щоб і вас не судили". Також памятайте, що ви можете не знати причин певної ситуації, яка відбувається - саме тому рекомендовано утриматися від своєї критичної думки. Тему осуду часто супроводжує відсутність прощення людини. Тут краще примиритися, поговорити, як закликає нас Слово Боже. Памятайте, що осуд наповнює нас поганими відчуттями, а вони в свою чергу формують наше життя. 

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми Радіо Марія про осуд
Перешкоди, що заважають єднатися з Богом
Горе вам книжники та фарисеї
Марія зберігала в серці мир Божий, а ми...
Муки самоосуду
Чому важливо пробачити себе?
Двоєдушність може привести до шизофренії
Духовна боротьба
"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.

2025-07-10 00:00:00
"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.

2025-07-09 00:00:00
Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.

2025-07-04 00:00:00
"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.

Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.

Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.

Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.

2025-07-03 00:00:00
Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Про першу в своєму житті Сповідь та Таїнство Причастя розповідає у програмі "У ваших намірах" волонтер Радіо Марія Дмитро Вєтров. 
2025-07-02 00:00:00