Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

Українська революція 1917 р. Центральна Рада

Поділитись з друзями
Створено: 2023-08-29
Передача: Magistra vitae

Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим продовжила минулу розповідь про Лютневу революцію 1917 р. Як її події проходили в Україні, як сформувалася українська Центральна Рада, чому так важливо сьогодні – під час збройної військової агресії росії – докладно дослідити проголошення української державності?

Фото на обкладинці статті: могила М. Грушевського на Байковому кладовищі у Києві (пам’ятники культурної спадщини в Україні, номер у каталозі конкурсу «Віки люблять пам’ятки»: 80-361-0503; суспільне надбання).

Розповідь розпочалася зі змалювання постаті М. Грушевського. Як його запросили до Києва очолити Центральну Раду, які пригоди чекали його у вагоні потягу, чому він вступив до української партії соціалістів-революціонерів (УПСР), чому його однопартійці називали його «дідом»?

В програмі була надана загальна характеристика роботи Українського національного конгресу як першого представницького форуму українського руху України, який перетворив Українську Центральну Раду з київської на загальноукраїнську організацію. До речі, її засідання проходили в приміщенні педагогічного музею, сьогодні відомого як Київський міський будинок вчителя.

На фото: педагогічний музей ім. цесаревича Олексія 1909-1911 рр., де працювала Українська Центральна рада (автор невідомий – Звід пам’яток історії і культури України. Київ, 1999, т.1; суспільне надбання).

Поговорили про програми та цілі українських політичних партій, існування багатовладдя на місцях – створення різноманітних комітетів, громадських організацій – виникнення громадських рад та їх виконавчих комітетів у всіх губерніях. До уваги слухачів були введені постаті В. Винниченка, С. Петлюри, ін. діячів революції.

Події української революції в цій програмі були доведені до місії делегації Центральної Ради в Петроград з вимогами надання автономії України та відхилення Тимчасовим урядом українських вимог.

Слухати інші програми Magistra vitae


Відгуки

Діяльність Української Центральної Ради. І, ІІ Універсали

Діяльність Української Центральної Ради. І, ІІ Універсали

Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, дослідником Андрієм Руккасом, доцентом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка була присвячена подіям української революції у червні – липні 1917 р.

Лютнева революція 1917 р. в Росії та її вплив на Україну

Лютнева революція 1917 р. в Росії та її вплив на Україну

Ця програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим була присвячена революційним подіям лютого 1917 р., що призвели до падіння самодержавства. Чому і як царат впав? Які невідкладні завдання постали? Як ці події вплинули на українську революцію 1917-1920 рр.?

Перша світова війна і Україна

Перша світова війна і Україна

Гостем історичної програми Magistra vitae цього разу став кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, автор більше як 120 наукових праць Андрій Руккас; досліджували першу світову війну

Паломництво до Бердичівського Санктуарію 15-16 липня відбудеться з обмеженнями через війну

Паломництво до Бердичівського Санктуарію 15-16 липня відбудеться з обмеженнями через війну

Про паломницьку подорож до Бердичівського Санктуарію 15-16 липня 2023 року розповідає настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Бердичівської, отець Віталій Козак.
Україна в період першої російської революції та третьочервневої монархії. Західноукраїнські землі напередодні першої світової війни.

Україна в період першої російської революції та третьочервневої монархії. Західноукраїнські землі напередодні першої світової війни.

Цього разу програма циклу Magistra vitae з істориком, викладачем Юрієм Комаровим була присвячена розгляду подій напередодні першої світової війни – першої російської революції, третьочервневої монархії, діяльності перших державних дум та розвитку західноукраїнських земель.