Слухати Радіо

06:00

Дитяча катехиза

В ефірі

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

Великий піст має принести плоди. "Відстань - це можливість покращити стосунки", - отець Тарас Фітьо

Як бути близько один до одного перебуваючи на відстані? На запитання відповідає голова референтури у справах родини Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.
Час Великого посту має дати плоди. Сьогодні більшість сімей переживають розлуку пов'язану з війною. Моя родина нині знаходиться за кордоном і час від часу я відвідую їх. Як же пройти випробування відстанню та знайти сили, щоб зберегти своє подружжя?

Випробування відстанню - це певний виклик. Адже ми можемо переживати смуток коли знаходимося далеко один від одного. Коли я вивіз свою сім'ю за кордон то думав, що тепер більше часу зможу приділити парафії. Але повернувшись додому серце охопив смуток бо не вистачало дружини та дітей поруч. Мені тоді допоміг досвід перших років подружнього життя.

Як зробити взаємини особливими перебуваючи на відстані?

1. Листи. Я почав писати дружині смс повідомлення. А ще краще писати листи на папері. Так ми можемо краще виразити тепло коханій людині, передати свої почуття та позитивні емоції.

2. Коли людина повертається з відрядження чи війни. В такому разі можна влаштувати свято, подарувати квіти, листівку, приготувати вечерю, або з дітьми приготувати кульки та плакати з вітальними написами. Тобто, зробити подію не буденною, а особливою.

3. Коли далеко один від одного то згадуйте час проведений разом. Подумайте, якою б ви хотіли стати дружиною/чоловіком коли зустрінетеся, а ще краще поговоріть про це. Тут варто мислити позитивно та позитивно говорити про поведінку, ставлення, дії. Тобто, під час відстані, можна прийняти рішення діяти по іншому, як краще буде для сім'ї.

Обговорюйте небезпеки, що чатують в період відстані, та знаходьте інструменти, що з'єднують вас. Ставтеся до розлуки, як до можливості подивитися на стосунки з дистанції бо так побачите те, що не бачили зблизька.

4. Спільна молитва. Пам'ятайте, що Бог з вами та практикуйте молитву разом. У моїй сім'ї ми молимося щодня о 21.00. А якщо відсутній зв'язок то кожен із нас знає, що за нього моляться саме в цей час. Таку звичку ми заклали ще на початку нашого подружнього життя і за це я хочу подякувати своїй дружині, яка внесла спільну вечірню молитву в нашу сім'ю.

Пам'ятайте, що Великий піст має дати плоди. Використовуючи ці інструменти у своїй сім'ї ви можете досягнути позитивних результатів у її розбудові. Тому, практикуйте спільну молитву - це зробить вас точно сильнішими, а не слабшими.

Конфліктність у стосунках на відстані. Це те, що найбільше хвилює, адже близька людина знаходиться далеко. Ми підносимо тон голосу тоді, коли не чуємо один одного. У такому випадку рекомендовано згладити конфлікт, або перенести обговорення теми на пізніше.

Голова референтури у справах родини, Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.

Слухати інші програми



Як Надія "працює" в Ісусі Христі

Як Надія "працює" в Ісусі Христі

"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою. 
2025-06-26 00:00:00
"Є рани які може зцілити лише Господь", - о.Олександр Халаїм

"Є рани які може зцілити лише Господь", - о.Олександр Халаїм

Катехеза з отцем Олександром Халаїмом покликана допомогти віднайти сенс життя у часи темряви.
У своїх роздумах священник звертається до контексту війни. За його словами, події війни крадуть у нас віру — зокрема через повторювані обіцянки, що «все скоро закінчиться», які не справджуються. Саме такі порожні очікування особливо травмують довіру до добра.
Як чинити, коли емоційні гойдалки розхитують внутрішній мир — слухайте в цій програмі.
2025-06-26 00:00:00
"Час від часу пригадуймо собі, що ми дуже добре створіння", - о.Віталій Козак

"Час від часу пригадуймо собі, що ми дуже добре створіння", - о.Віталій Козак

Монах-кармеліт Віталій Козак виголосив чергову катехезу в ефірі Радіо Марія.
Це вже третя програма, в якій катехит розкриває тему пізнання істини та ролі віри. У попередніх випусках ішлося про людський розум як інструмент пізнання, а також про співпрацю розуму і віри.
У цій серії священник зосереджується на темі Божого об’явлення у процесі пізнання істини.
2025-06-25 00:00:00
Горе мені, коли б я не проповідував Євангеліє

Горе мені, коли б я не проповідував Євангеліє

«Живіть не заради світу, а для Того, хто помер і воскрес заради тебе», — проголошує вслід за апостолом Павлом отець Роман Братковський, священник Донецького екзархату та лідер Харизматичної спільноти «Галілея».
У своїй катехезі він запрошує нас почути живе Слово апостола Павла, що кличе до радикального оновлення життя у Христі.
2025-06-25 00:00:00
"Господь хоче діяти через нас сьогодні. Піднімайтеся та рухайтеся з довірою до Бога", - о. Григорій Рогацький

"Господь хоче діяти через нас сьогодні. Піднімайтеся та рухайтеся з довірою до Бога", - о. Григорій Рогацький

"Не бійтеся помилятися, а бійтеся повторювати помилки", - Теодор Рузвельт. Про витривалість у доброму до кінця розповідає отець Григорій Рогацький (згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, м. Івано-Франківськ). 

2025-06-24 00:00:00