Слухати Радіо

15:45

В Родині Радіо Марія

В ефірі

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія зі Санктуарію св.Йосифа (Гнівань)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

Великий піст має принести плоди. "Відстань - це можливість покращити стосунки", - отець Тарас Фітьо

Як бути близько один до одного перебуваючи на відстані? На запитання відповідає голова референтури у справах родини Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.
Час Великого посту має дати плоди. Сьогодні більшість сімей переживають розлуку пов'язану з війною. Моя родина нині знаходиться за кордоном і час від часу я відвідую їх. Як же пройти випробування відстанню та знайти сили, щоб зберегти своє подружжя?

Випробування відстанню - це певний виклик. Адже ми можемо переживати смуток коли знаходимося далеко один від одного. Коли я вивіз свою сім'ю за кордон то думав, що тепер більше часу зможу приділити парафії. Але повернувшись додому серце охопив смуток бо не вистачало дружини та дітей поруч. Мені тоді допоміг досвід перших років подружнього життя.

Як зробити взаємини особливими перебуваючи на відстані?

1. Листи. Я почав писати дружині смс повідомлення. А ще краще писати листи на папері. Так ми можемо краще виразити тепло коханій людині, передати свої почуття та позитивні емоції.

2. Коли людина повертається з відрядження чи війни. В такому разі можна влаштувати свято, подарувати квіти, листівку, приготувати вечерю, або з дітьми приготувати кульки та плакати з вітальними написами. Тобто, зробити подію не буденною, а особливою.

3. Коли далеко один від одного то згадуйте час проведений разом. Подумайте, якою б ви хотіли стати дружиною/чоловіком коли зустрінетеся, а ще краще поговоріть про це. Тут варто мислити позитивно та позитивно говорити про поведінку, ставлення, дії. Тобто, під час відстані, можна прийняти рішення діяти по іншому, як краще буде для сім'ї.

Обговорюйте небезпеки, що чатують в період відстані, та знаходьте інструменти, що з'єднують вас. Ставтеся до розлуки, як до можливості подивитися на стосунки з дистанції бо так побачите те, що не бачили зблизька.

4. Спільна молитва. Пам'ятайте, що Бог з вами та практикуйте молитву разом. У моїй сім'ї ми молимося щодня о 21.00. А якщо відсутній зв'язок то кожен із нас знає, що за нього моляться саме в цей час. Таку звичку ми заклали ще на початку нашого подружнього життя і за це я хочу подякувати своїй дружині, яка внесла спільну вечірню молитву в нашу сім'ю.

Пам'ятайте, що Великий піст має дати плоди. Використовуючи ці інструменти у своїй сім'ї ви можете досягнути позитивних результатів у її розбудові. Тому, практикуйте спільну молитву - це зробить вас точно сильнішими, а не слабшими.

Конфліктність у стосунках на відстані. Це те, що найбільше хвилює, адже близька людина знаходиться далеко. Ми підносимо тон голосу тоді, коли не чуємо один одного. У такому випадку рекомендовано згладити конфлікт, або перенести обговорення теми на пізніше.

Голова референтури у справах родини, Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Тарас Фітьо.

Слухати інші програми



Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про спільноту, що об'єднує жінок в усьому світі в особливому служінні, - "Матері в молитві". Гостею програми "Люди справи" є Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" в Івано-Франківську, мама трьох дітей та доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу. 
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00
"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
2025-05-14 00:00:00