Слухати Радіо

04:20

Святий дня

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

Який зв'язок між іудейською та християнською Пасхою? Розповідає отець Володимир Куснєж

Про зв'язок між іудейською та християнською Пасхою розповідає теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.
Як євреї святкували та святкують сьогодні Пасху?
Це свято, у Старому Завіті, коли читаємо тексти, тісно пов'язане зі святом Опрісноків, що тривало 7 днів після Пасхи. А Пасха відбувалася в ніч між 14 та 15 днем місяця Нісана. В цей час з'являвся новий місяць, оскільки фаза зміни місяця тривала 28 днів то 14 нісана - це повня. Саме повні очікували євреї щоб святкувати Пасху. І християни помічають, що саме на Єврейську Пасху ми завжди споглядаємо повню, - розповідає отець Володимир Кусьнєж.

Пасха і Опрісноки - це два стародавні свята у євреїв коріння яких сягає доісторичних часів та привязані до ритму природи, як і свято Врожаю. 

На Пасху забивали ягня та обмазували кров'ю одвірки - це свято дуже архаїчне та символізує боротьбу зі злом та пошестю. А свято Опрісноків повязане із викиданням старої зернової закваски. Коли зібрали перший врожай то викидали старі дріжжі на знак переміни - зима відступає і приходить весна. Спостерігаємо подібну символіку і в багатьох інших народів. У цих символізмах ми бачимо откровення Боже, який творить їхню історію.

Переживши вихід з Єгипту та вхід у Обітовану землю Євреї доповнювали ці свята новим змістом, в який вкладали зміст переходу Червоного моря, тобто порятунку. Так само, як із Християнським Різдвом - ця дата, 25 грудня, пов'язана із днем зимового сонцестояння і молода Церква вибрала саме цей день, як День народження Ісуса Христа, що символізував перемогу світла над темрявою. Зауважу, що дату народження Ісуса точно ніхто не знає. Тобто, тут відбувається накладання нового змісту на старі традиції з урахуванням сільськогосподарського календаря.

Теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.

Слухати інші програми
"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».

У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.

2025-07-02 00:00:00
"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.

Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.

2025-07-01 00:00:00
Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Хто такий Пророк? Якою є його місія? Як Йоан Хреститель вказав на найвищого Пророка та чому став "мостом" між Старим і Новим Завітом, розповідає о.Марек Рудзь, настоятель парафії Св.Йоана Хрестителя у м.Біла Церква, Київської області.
2025-06-30 00:00:00
Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

"Зміна буде тоді, коли ми зненавидимо гріх", - о.Олександр Могильний, священник РКЦ парафії Матері Божої Ангельської у м. Вінниця запрошує дивитися на ті новини, які нас оточують з перспективою Доброї Новини у часі історії спасіння. 
2025-06-27 00:00:00
Як Надія "працює" в Ісусі Христі

Як Надія "працює" в Ісусі Христі

"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою. 
2025-06-26 00:00:00