Слухати Радіо

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Боже милосердя та Великий піст

Про Боже милосердя розповідає настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, місто Вінниця, отець Григорій Рогацький.
Боже милосердя та Великий піст.
Творець став Спасителем людей і кожен може доторкнутися до цього найбільшого дару, щоб усвідомити вічне життя. Завдяки Ісусові та Його спасительної смерті заради нас ми знову стали дітьми Божими. Саме тому тема Божого милосердя глибоко вкорінена у Святому Письмі. Найширше це поняття розкриває "Притча про блудного сина". Тут ми бачимо, як двоє братів потребують батьківського милосердя. У цій притчі ми можемо розкрити багато рис Творця.

Слово Боже нагадує, що немає людини, яка б не згрішила. Є люди, які не вважають себе грішниками та не сприймають себе такими. Така позиція заводить в ще більшу неправду та дуже небезпечний стан. Річ у тім, що в такому разі особі фактично неможливо допомогти.

Якщо я не сприймаю себе грішникомСам Господь не допоможе людині, яка вважає себе безгрішною, що вже казати про інших. Тут важливо піклуватися про своє сумління, виховувати його, щоб бути чутливим і на гріх і на благодать. Патріарх Любомир Гузар нагадував: "Хочу бути людиною". Тобто, варто розуміти та відчувати потребу в Божому милосерді.

Занедбання - риса нечутливості нашого сумління. Нещодавно почув думку, що найтяжчим гріхом є байдужість. Байдужа людина поступово вмирає.

Уникайте почуття безгрішності. Тут рекомендовано зосереджуватися на Христі, мати чутливість до Спасителя. Бог стукає до нас постійно, а нам варто реагувати на Його дотик. Не випадково вчителі християнського життя наголошують на важливості наслідування Христа. Позиція наслідування допомагала святим проходити успішно тяжкі перепони в житті. В такому випадку сила Христа переходить до нас.

Доброта Христа. В цьому світі де багато зла та людей, які його чинять. Такі приклади можуть призвести до невідання шляху та пошуку любові, адже втрачається розуміння, що Бог є добрий.

Запитайте себе: "Який Бог у моєму житті?". Він чекає, щоб покарати чи є добрим? У притчі молодший син, який покинув родину, згадує, як добре було вдома та приймає рішення повернутися до батька. Образ батька широко представлений у Святому Письмі. Ми бачимо численні випадки коли Бог годує, рятує, уздоровлює свій народ та прощає його гріхи. Отже, Бог добрий!

Якщо ми не знаходимо добро то маємо рухатися до Бога. Він лагідний та створив людину для добрих справ. Усе, що походить від Бога є добрим, як і Він бо любить навіть грішників. Він і до сьогодні кличе до нас, як до Адама - де ти?

Отже, потрібно визнати себе грішником та віддати себе в Божі руки. Нам тут допоможуть покаяння та сповідь, що починаються з усвідомлення, що Він добрий. Отримавши розчарування від людей, пам'ятайте, що Бог вас не розчарує ніколи.

Бог не осуджує, а прощає. Ісус Христос перед стратою залишився наодинці після зради Петра, Юди та інших учнів, які покинули Його. Але після воскресіння Він не осудив їх при зустрічі. Тож нам варто принести Христові свої болі та гріхи якомога швидше. Робити це потрібно з усвідомленням, що Він прийме нас такими, які ми є.
Не бійтеся прийти до Бога. Він створив людину на Свій образ і подобу та розуміє  наші гріхи. Бог не осуджує, а прощає.

Відвага повернутися по Боже милосердя - це дар Божий. Протягом життя до нас можуть пристати хиби світу. Тому, коли гріх окутав нас, ми можемо повернутися по Боже милосердя. Повертається по Божу любов той, хто її цінує, хто любить. Святе Писання наголошує: "Кому багато прощається - той багато любить". Багато люблячи ми багато бачимо прощень наших гріхів - так ми зберігатимемо Божу доброту та милосердя. Тому, можливо, є сенс нам сьогодні повернутися по Боже милосердя.

Церква закликає нас дбати про часту сповідь, щоб повертатися по Боже милосердя. Це залишає в житті людини великий слід та дає відвагу любити. Коли людина відчула себе любленою та усвідомила скільки Бог їй пробачив то отримує відвагу любити інших. Відвагу не ображати, не тероризувати, а гоїти нанесені рани.

Будьмо світлом у цьому світі навіть в час темряви. Будьте місіонерами Божого милосердя!

Настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, місто Вінниця, отець Григорій Рогацький.

Слухати інші програми


"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00