Літургія годин (Бревіарій)
Розарій
Катехиза
Школа лідерства
Духовні читання
Катехиза
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Біблійні читання
Молитва
Дитяча катехиза
Голос народу, голос Божий
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Слово на кожен день
Молитовна лінія
Розарій
Як молодь формує майбутнє Церкви, які ініціативи втілює Молодіжна Рада та як кожен може долучитися до цих змін – у інтерв’ю з головою Молодіжної Ради при Комісії душпастирства молоді, Анною Петровою.
– Молодіжну раду при Комісії душпастирства молоді РКЦ створено для того, щоб молоді люди не тільки спостерігали за змінами в Церкві, а й ставали їх активними учасниками. Ідея створення Ради виникла з необхідності посилення діалогу між молоддю та духовенством.
- Ми маємо допомогти молодим людям реалізувати свої ініціативи, підтримати їхнє лідерство та сприяти розвитку духовного життя. Комісія заснувала Раду з метою створення простору, де молодь зможе розкривати свої таланти, висловлювати думки та бути почутою.
– До складу Молодіжної Ради входять молоді представники з усіх дієцезій Римо-Католицької Церкви України. Кожна дієцезія має свого душпастиря, який обирає активного представника молоді. Наразі у нас семеро активних членів Ради з різних регіонів країни.
Зокрема, до Ради входять:
Кожен із цих людей має свою унікальну історію та досвід, але нас усіх об’єднує прагнення зробити Церкву ближчою до молоді. Крім того, у нас є капелан — отець Олександр Пухальський, який наставляє нас і допомагає приймати важливі рішення.
– Основна місія Молодіжної Ради – стати місточком між молоддю та духовенством. Ми прагнемо зробити Церкву ближчою та доступнішою до молодих людей. Серед основних завдань – участь у створенні та реалізації проєктів Комісії душпастирства молоді.
Одним із яскравих прикладів нашої роботи є "Тиждень виховання". Це проект, покликаний звернути увагу на важливість виховання молоді та сімейних цінностей. В рамках цього тижня ми готуємо банери, інформаційні матеріали, а також тематичний відеоролик.
Ще один масштабний проект – це створення коротких відео про католицькі ордени та монахів. Так ми хочемо простою та зрозумілою мовою розповісти молоді про їхню місію, традиції та діяльність. Ці відео будуть у форматі коротких рілсів для соцмереж.
Окрім цього, ми активно працюємо з інформаційними ресурсами:
Ми хочемо, щоб кожен молодий християнин знав, де знайти інформацію про події у своїй дієцезії та як долучитися до них.
Долучайтеся до нашої спільноти в Instagram. Тут ви знайдете анонси подій, духовні поради та натхнення для розвитку. А також, можете написати нам, якщо бажаєте приєднатися до роботи Молодіжної Ради. Разом ми здатні зробити молодь рушієм змін у Церкві та суспільстві.
Голова Молодіжної Ради при Комісії душпастирства молоді, Анна Петрова.
Підготував: ведучий програм Олександр Скрипченко
Слухати інші програми
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.
Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.
Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.
Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.
Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.