Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:10

Розмова з екзорцистом

В ефірі

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

"Ця війна гартує нас. Ми дорослішаємо і дай нам Боже пройти цей шлях із честю", - отець Геннадій Рохманійко

У Великій Британії завершився перший курс навчання українських капеланів. Десять військових священнників ЗСУ протягом двох тижнів проходили стажування при Департаменті капеланів Королівської армії Великої Британії. Про це, у програмі Люди Справи, розповідає священник Іоано-Богословського храму ПЦУ м. Харкова, військовий капелан, отець Геннадій Рохманійко. 


"Тепер вони відправляться на передову лінії конфлікту України з Росією, де їхнім завданням буде вселяти надію і відновлювати дух у військах, які борються за повернення суверенної території України" – із повідомлення Департаменту капеланів Королівської армії Великої Британії.

Сьогодні держава робить все для вишколу військовослужбовців, а також дбає про душу солдата. В рамках цієї підготовки активно триває і навчання капеланів ЗСУ. Офіційно, на офіцерських посадах, капелани з 2023 року, але працюють в зоні бойових дій з 2014-го. Спочатку, перша група, у складі якої мені довелося бути, пройшла курс підготовки на базі Національного Інституту Шевченка. Це священники які служать військовослужбовцям із перших років війни. Після закінчення навчання в Києві нас повідомили про можливе його продовження

Капеланська школа Великої Британії, має 200 літню історію. Тут ми вивчали міжнарожний досвід, щоб потім реалізувати його в Україні. Варто віддати належне керівництву капеленської служби України за організацію місії, що виправдало наші сподівання та очікування приймаючої сторони. Наш курс був першим та дуже вдалим. Очікуємо, що невдовзі на навчання до Великої Британії поїде наступна група військових священників ЗСУ.

Поєднання теорії та практики у Королівській армії на високому рівні. Особлива увага під час навчання приділялася духовній стійкості та здоров'ю капелана. Із практичними завданнями кожен із нас вдало справився на 10 балів із 10. 

Концепція Британської капеланської служби - це капелан, який іде разом із військом у бій без зброї, але опираючись на свою віру. Мене вразило ставлення британців до нас. Там ми відчували цілковиту підтриму до військовослужбовців ЗСУ на різних рівнях: у готелі, серед військових, на вулиці тощо. Відчутно, що світ з нами та переймається нашою боротьбою.

Після вишколу капелани Королівської армії сказали: "Ми не знаємо чому вас навчили, але ви точно можете їхати в будь яку місію". Вони були здивовані рівнем нашої підготовки. І не дивно, адже з 2014 року ми вирішували обов'язки пов'язані з пастирським служінням. Додам, що в Королівській армії відсутня психологічна служба - її виконують військові священники.

Священник Іоано-Богословського храму ПЦУ м. Харкова, військовий капелан, отець Геннадій Рохманійко.

Відвідати храм ПЦУ Святого Іоана Богослова:
м.Харків, вул. ‬Велика Панасівська (колишня Котлова), ‬105‭ ‬А,‭ 
‬Телефон: +38 (057)‭ ‬712-43-23
Дістатися до храму можна:
-від Центрального ринку маршруткою № 40е
-від Південного вокзалу трам. №1 або маршр. № 250е
-від ст.м. Університет маршруткою № 97е

Слухати інші програми 


З Колумбії з любов'ю: Янко Пеньяфорт про українську спадщину, покликання та Радіо Марія

З Колумбії з любов'ю: Янко Пеньяфорт про українську спадщину, покликання та Радіо Марія

"Радіо Марія" завжди повертає мене в дитинство і нагадує про мою бабусю в Колумбії. Вона щоранку слухала свою улюблену радіохвилю", — розповів Янко Пеньяфорт, фронтмен гурту "Лос Янковерс", колумбієць з українським корінням.
"Антисерце - це суспільство де панує нарцисизм та самореференція", - Папа Франциск

"Антисерце - це суспільство де панує нарцисизм та самореференція", - Папа Франциск

Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко, про важливість повернення людини до свого серця як центру життя. Роздуми в контексті четвертої енцикліки Папи Франциска "Dilexit nos".  
Чи може бездіяльність бути вбивством? Погляд на моральні дилеми

Чи може бездіяльність бути вбивством? Погляд на моральні дилеми

Ректор Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, отець Руслан Михалків, про гріх вбивства та дії, що призводять до смерті людини.
"Дарування себе іншим - це найважливіший прояв любові", - отець Роман Казьмерчак

"Дарування себе іншим - це найважливіший прояв любові", - отець Роман Казьмерчак

Про заклик любити один одного в листі до сімей Івана Павла ІІ розповідає настоятель парафії Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії в с. Писарівка, Хмельницької облласті - отець Роман Казьмерчак.

"Христос обирає простих людей для великих справ", - отець Андрій Педай

"Христос обирає простих людей для великих справ", - отець Андрій Педай

Отець Андрій Педай про те, як історія покликання та служіння апостола Андрія може допомогти зрозуміти себе та інших.