Ірена Сашко, доктор екуменічного богослов’я, маріолог, філолог, авторка книг "Марія - Наставниця Богосяйна" та "Розарій", в катехезі описує значення та величність зустрічі Марії з пророками під час стрітення Господнього.
Отці Церкви називають Марію "представницею всього людства" - єдина праведна, єдина непорочна. "Боже, нічого в мені доброго немає, але глянь на Марію, з огляду на Неї, прийди мені на допомогу!" І тому Бог безустанно дивиться на це одне єдине серце, Серце покірної Міріам, яка від імені всіх людей у світі запрошує Бога увійти до храму. Це Вона, Марія, в момент стрітення Господнього влаштовує Богу омріяну зустріч із людиною.
Господь прагне, щоб Марія була посередницею у тій глобальній зустрічі між Творцем і творінням.
Марія жертвує Ісуса Богу від імені цілого Ізраїля. Але тут видніється ще й образ Євхаристії, жертви Пасхального Агнця, яка огортає жертви усіх людей на землі.
Церква постійно святкує Євхаристію, бо без Євхаристії немає Церкви. Чим би була Церква без Євхаристії? Партією, якимось партійним зібранням, дискусійним клубом. Тому Євхаристія - це ДНК Церкви. Тому, жертвуючи Ісуса в храмі, Марія також передбачає Євхаристійне Таїнство.
Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.
Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.
"Визначити корінь проблеми – це головний крок до зцілення, яке Христос приніс своєю смертю на хресті", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин
Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.