Слухати Радіо

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Життя Святого Антонія Падуанського - приклад для наслідування під час труднощів.

Сьогодні, 13 червня, Церква має обов'язковий спомин Святого Антонія Падуанського. Про молитву Святому Антонію в катехизі розповідає отець Станіслав Козьол. "Сьогодні наші серця мають бути в любові та мирі Божому навіть по відношенню до росії. Сьогодні я маю навертатись та слухати Бога і не дивитися на цей світ зі смертями".
Вже протягом 27 років ми в Городку радіємо Дню народження Святого Антонія Падуанського. Можливо сьогодні спогад про Святого Антонія допоможе нам більше радіти Божим ділам, - розповідає отець Станіслав Козьол.

Святий Антоній завжди з людьми, які довіряють Богу. В одній родині ми говорили з жінкою про його життя. До нашої розмови долучився її син та й каже: "Мамо, Святий Антоній знаходить не загублені речі, а загублених людей". Я щоденно молюся Коронку до Святого Антонія.  

Святий Антоній - особливий чоловік. Народився в Португалії, прийняв покликання та став священником і через рік після свячень він був на похороні 5-ти Францисканців, яких вбили мусульмани. Після цього він вступає до ордену Францисканців та їде в Африку. В дорозі захворів і був на межі життя та смерті. Корабель, затримується на острові Сицілія там Антоній зустрічає Святого Франциска. Він залишається в Італії, в монастирі. Він розуміє, що Бог хоче продовжити його життя та передусім живе умертвленням тіла та Словом Божим. Він розуміє, що життя - це  Його Слово. Він бичує своє тіло, але завжди є радісним та усміхненим. 

Святий Антоній вів численні диспути між Францисканцями та Домініканцями де прославляв Бога. Він говорив з любов'ю та простотою про великі Божі діла. 

Святий Антоній - людина великої молитви та віри. Він навертає світ, але в першу чергу навертає себе. Його слова мали таку любов, що люди, які слухали не були засудженні, але притягнуті до Христа. Ніхто тоді так по особливому не вмів говорити. Таким чином слава Антонія, який проголошує Христа, розноситься по світу. Він завжди спілкується з бідними людьми та живе повним відданням, уміє переказати життя у Христі.

Одного разу він потрапляє в Рим де Папа запрошує його проповідувати паломникам. Через повну посвяту він говорив особливе слово людям.

Антоній іде до Верони. Градоначальник цього міста був людиною деспотичною, ворогував з Папою та переслідував католиків. Антоній іде в Верону попри ризик бути вбитим і там відбувається чудо - очільник міста приймає Христа. 

У віці 36 років Антоній помирає від хвороби і вже через рік його проголошують Святим. Численні зцілення та навернення супроводжували чоловіка Божого Антонія. Він знав, що все своє життя потрібно присвятити Христу, що й здійснював щоденно служачи людям бідним і багатим. Він молився, щоб Господь воскресив його душу.

Без благодаті Божої та помочі Святих людина перебуває в смерті. Коли починаю молитися Коронку до Святого Антонія то отримую чистоту помислів від гріха. Бог дає сили жити життям наповненим Його волею. 

Під час молитви прошу Бога за зцілення наскільки, наскільки воно корисне для мого спасіння. Часто люди просять про здоров'я, але не знають для чого воно їм. Коли людина 100% живе для роботи та живе без віри то можливо саме хвороба наближує її до справжньої істини буття. 

Нам рекомендовано слухати Слово Боже та намагатися жити, як Святі люди. Який сенс від того, що я все життя проведу в роботі, але втрачу Господа? Святий Антоній ніс свідчення про Бога і відбувалися навернення. Це був сенс його існування.


Сьогодні, під час війни, нам варто зосередитися, щоб Господь був з нами. Найбільша трагедія - втрата життя вічного. Мир - це перерва між війнами, але ми маємо жити життям де Святий Дух допомагає мені жити з Богом. Він хоче, щоб я був Святим Храмом, але коли ми живемо гординею то стаємо звичайними людьми, які вірять тільки в себе та свою перемогу. Погляньте на життя Святого Антонія. Церква нагадує нам про Святих, щоб ми брали приклад та виконували волю Божу. Це відвернення від того, що я хочу, до того, що хоче Бог сьогодні від мене.


Ми молимося "Нехай буде воля Твоя, як на небі так і на землі...". Нагадуйте постійно собі, що: "Не моя воля, а ТВОЯ нехай буде воля". Важливо, щоб людина пізнавала Христа та йшла за Ним. Сьогодні моє серце має бути в любові та мирі Божому навіть по відношенню до росії. Сьогодні я маю навертатись та слухати Бога і не дивитися на цей світ зі смертями. Ми можемо йти за Святими Божими і розуміти, що першим ворогом для мене є гординя.

"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.

2025-07-18 00:00:00
Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.

2025-07-18 00:00:00
«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "Виховання - справа серця".
2025-07-18 00:00:00
Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
2025-07-17 00:00:00
"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
2025-07-16 00:00:00