Слухати Радіо

06:00

Дитяча катехиза

В ефірі

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

"Мовчання - головний критерій для тих, хто хоче почути Бога", - отець Микола Бистрицький

"Дурний, коли мовчить, здається розумним". (Приповідки 17:28). Про важливість мовчання розповідає директор дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отець Микола Бистрицький.
Мовчання - один із головних критеріїв для тих, хто хоче почути Бога. Сьогодні, людина, як ніколи потребує втихомирення.

Святий Людовік з Гренади сказав, що: "Мовчання - це матір невинності, ключ розважливості, друг чистоти, охоронець побожності та прикраса нового віку". Ще у 1927 році було встановлено, що шум є агентом поступової смерті. Шумове забруднення може бути причиною різних хвороб, серед яких: виразка шлунку, серцево-судинні хвороби.

Сучасна людина намагається втекти від себе в шум. Свідченням цього є велика кількість розважальних закладів та торгівельних центрів.

Мовчання порівнюється із поняттям тиші. Слово "тиша" означає відсутність звуку розмов та руху (метушні), душевне умиротворення та відсутність будь яких дій. Бачимо, що ці значення подібні та підкреслюють одне одного.

У Слові Божому також часто згадується мовчання. Навіть язичники мали богів, які відповідали за мовчання, зокрема - це богиня Таціта, яка була покровителькою німих та глухих.

Духовним прикладом мовчання був пророк Ілля. Коли він змагався із пророками Ваала у питанні чий Бог сильніший то наказав зробити два жертовника. Опоненти Іллі підняли шум та почали гучно взивати до свого бога, що не принесло ніякого результату. Потім Ілля помолився Богу в тиші і Він послав вогонь на жертовник.

Також ведений Господом Ілля пішов у пустелю де тільки в віянні тихого, лагідного вітру впізнає, що з ним Бог. Пройшовши життєвий шлях, Ілля найбільше розкриває Господа в тиші.

Йоан Хреститель перед початком свого діяння також перебував у тиші, в пустелі. Так само часто усамітнювався і наш Спаситель та багато отців пустельників.

Якщо мене цікавить зустріч з Богом то я не обійдуся без тиші. Спробуйте зупинитися, знайти тихе місце і побути там у молитві. Із власного досвіду зауважу, що вилучити подразники, що вимикають мої думки буде нелегко, але саме це допоможе нам стати вільними людьми.

Тишу не можна накласти на себе, як сорочку. Тишу можна досягнути тільки заглибившись у своє серце. Якщо нас пригнічують думки про проблеми то спробуйте заглибитися у них, запитайте, а про що вона. І досягнувши глибини свого серця зустрінете Ісуса Христа.

Наодинці ми можемо посприяти тиші своїми ділами. Я інколи навмисно їду в монастир де є умови, щоб побути в тиші. Але й на самоті ми можемо не знайти тишу через новини, нарікання, злість, роздуми про життя. Натомість, якщо я буду відкривати в думках Божу присутність то віднайду мир та спокій.

Бажаю, посеред галасу життя, намагатися не розчаровуватися складними обставинами, а спробувати віднайти Божі благодаті в тиші.

Директор дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отець Микола Бистрицький.

Слухати інші програми

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00
Хресна дорога та її пережиття

Хресна дорога та її пережиття

"Травми й рани, які ми отримали чи завдали іншим - це є стояння Хресної дороги. Ісус веде нас до Отця Небесного через всю історію життя, щоб зцілити нас любов'ю", - о. Кшиштоф Бузіковський, місіонер облат Непорочної Діви Марії, м. Обухів.
2025-03-28 00:00:00