Слухати Радіо

00:30

Катехиза

В ефірі

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

"Мовчання - головний критерій для тих, хто хоче почути Бога", - отець Микола Бистрицький

"Дурний, коли мовчить, здається розумним". (Приповідки 17:28). Про важливість мовчання розповідає директор дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отець Микола Бистрицький.
Мовчання - один із головних критеріїв для тих, хто хоче почути Бога. Сьогодні, людина, як ніколи потребує втихомирення.

Святий Людовік з Гренади сказав, що: "Мовчання - це матір невинності, ключ розважливості, друг чистоти, охоронець побожності та прикраса нового віку". Ще у 1927 році було встановлено, що шум є агентом поступової смерті. Шумове забруднення може бути причиною різних хвороб, серед яких: виразка шлунку, серцево-судинні хвороби.

Сучасна людина намагається втекти від себе в шум. Свідченням цього є велика кількість розважальних закладів та торгівельних центрів.

Мовчання порівнюється із поняттям тиші. Слово "тиша" означає відсутність звуку розмов та руху (метушні), душевне умиротворення та відсутність будь яких дій. Бачимо, що ці значення подібні та підкреслюють одне одного.

У Слові Божому також часто згадується мовчання. Навіть язичники мали богів, які відповідали за мовчання, зокрема - це богиня Таціта, яка була покровителькою німих та глухих.

Духовним прикладом мовчання був пророк Ілля. Коли він змагався із пророками Ваала у питанні чий Бог сильніший то наказав зробити два жертовника. Опоненти Іллі підняли шум та почали гучно взивати до свого бога, що не принесло ніякого результату. Потім Ілля помолився Богу в тиші і Він послав вогонь на жертовник.

Також ведений Господом Ілля пішов у пустелю де тільки в віянні тихого, лагідного вітру впізнає, що з ним Бог. Пройшовши життєвий шлях, Ілля найбільше розкриває Господа в тиші.

Йоан Хреститель перед початком свого діяння також перебував у тиші, в пустелі. Так само часто усамітнювався і наш Спаситель та багато отців пустельників.

Якщо мене цікавить зустріч з Богом то я не обійдуся без тиші. Спробуйте зупинитися, знайти тихе місце і побути там у молитві. Із власного досвіду зауважу, що вилучити подразники, що вимикають мої думки буде нелегко, але саме це допоможе нам стати вільними людьми.

Тишу не можна накласти на себе, як сорочку. Тишу можна досягнути тільки заглибившись у своє серце. Якщо нас пригнічують думки про проблеми то спробуйте заглибитися у них, запитайте, а про що вона. І досягнувши глибини свого серця зустрінете Ісуса Христа.

Наодинці ми можемо посприяти тиші своїми ділами. Я інколи навмисно їду в монастир де є умови, щоб побути в тиші. Але й на самоті ми можемо не знайти тишу через новини, нарікання, злість, роздуми про життя. Натомість, якщо я буду відкривати в думках Божу присутність то віднайду мир та спокій.

Бажаю, посеред галасу життя, намагатися не розчаровуватися складними обставинами, а спробувати віднайти Божі благодаті в тиші.

Директор дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отець Микола Бистрицький.

Слухати інші програми

Наслідки війни, травми і їхнє зцілення через Дари Святого Духа - катехеза отця Юрія Зелінського

Наслідки війни, травми і їхнє зцілення через Дари Святого Духа - катехеза отця Юрія Зелінського

Душпастир парафії святого Йосипа міста Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський, розповідає про наслідки війни та шляхи їх зцілення. У програмі він ділиться досвідом і конкретними прикладами боротьби з кризами, які виникають через збройну агресію Росії.
2025-07-08 00:00:00
"Навколо і вперед" роздумуючи над Євангелієм

"Навколо і вперед" роздумуючи над Євангелієм

Визнавати Ісуса перед людьми та робити вчинки згідно з вірою запрошує у катехезі о.Кшиштоф Бузіковський зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Діви Марії, м.Обухів.
2025-07-07 00:00:00
"Найкраща дорога до святості полягає у щоденній звичайній вірності", -  о. Тарас Фітьо

"Найкраща дорога до святості полягає у щоденній звичайній вірності", - о. Тарас Фітьо

Що означає бути вірним у сучасному світі? Роздуми над чеснотою вірності в подружньому та щоденному житті пропонує отець Тарас Фітьо, душпастир УГКЦ в місті Клагенфурт (Австрія).
2025-07-04 00:00:00
Як Кров Ісуса звільняє і захищає: духовні поради екзорциста - о.Віктор Матушевський

Як Кров Ісуса звільняє і захищає: духовні поради екзорциста - о.Віктор Матушевський

Про силу Крові Ісуса Христа та її захист від злого духа - у програмі з отцем Віктором Матушевським, екзорцистом Київсько-Житомирської дієцезії.
Отець Віктор - настоятель парафії Христа Царя Всесвіту в Києві - ділиться духовним досвідом і пояснює, що означає для християнина Кров Ісуса і як вона діє в щоденному житті.
2025-07-03 00:00:00
Бог вислухає наші прохання і завершить війну, - Тереза Гажійова

Бог вислухає наші прохання і завершить війну, - Тереза Гажійова

Тереза Гажійова зі спільноти «Світло Марії» у Меджуґор’є взяла участь у програмі Радіо Марія, присвяченій 44-й річниці об’явлень Діви Марії, яку нещодавно відзначали в Меджуґор’є.

На цій події були численні українські паломники, а очолив прощу єпископ Ян Собіло.

Тереза наголосила, що ці 44 роки — це час благодаті і надії. Вона прокоментувала останні три послання Богородиці, які були скеровані світу в один день, і заохотила українців не втрачати завзяття у молитві й вірі, що Бог вислухає наші прохання і завершить війну, як це вже було свого часу на Балканах, зокрема в Меджуґор’є, де об’явлення тривають і досі.

2025-07-03 00:00:00