У Києві відбулася
доленосна подія для капеланського служіння в Україні. Блаженніший Митрополит Київський і всієї України
Епіфаній вручив військовим священникам Православної Церкви України мандати на капеланське служіння. Відтепер, маючи цей документ, ми можемо офіційно обіймати відповідні посади. Цей процес тривав декілька років і лише в липні 2022 року закон про капеланство почав діяти. Наразі
Православна Церква України вже набула певний досвід у капеланському служінні, який ми розвиваємо та удосконалюємо, - отець Геннадій Рохманійко.
Я проживав певний час із сім'єю в Києві, де працював архітектором. Потім Церква покликала мене до служіння в Харків. Нині проживаю тут вже понад 30 років. Люблю це місто та щиро вважаю себе харківцем, хоч і народився на Полтавщині. Знаючи слобожанців впевнено завіряю, що Харків - це Україна! Жителі Харкова завжди брали та беруть участь у боротьбі за свободу України. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, то нашому сусіду не так сталося, як гадалося - харківці дали гідну відсіч окупантам.
Моє служіння, від початку повномасштабного вторгнення, триває у Харківському військовому шпиталі. Це місце, де кожна людина може докласти зусиль, щоб допомогти пораненим бійцям.
Харківсько-Богодухівська Єпархія ПЦУ, яку очолює преосвященний Митрофан, тісно співпрацює з
Харківсько-Запорізькою дієцезією РКЦ на чолі з єпископом Павлом Гончаруком. Від початку служіння в шпиталі мені часто допомагає римокатолицький священник, поляк за походженням, отець Михайло. Дякую Богу за його щире серце та любов до України, своїм прикладом він надихає на добрі справи.
Священник Іоано-Богословського храму ПЦУ м. Харкова, капелан військового шпиталю, отець Геннадій Рохманійко.
Слухати пограми про Харків - залізобетон!