Слухати Радіо

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

Смерть та воскресіння. Як через споглядання Христа розіп'ятого пережити тяжкий період війни?

Про смерть і воскресіння розповідає отець Олег Кіндій, парафія  Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті. (м. Львів)
Як Святі отці розглядали Воскресіння Христове? У богословських трактатах смерть та воскресіння - це дві нерозривні події. Саме на Пасху в давнину відбувалося найбільше хрещень. Коли отці Церкви готувалися до головного свята християн то усвідомлювали важливість Воскресіння Христового. Це переживання дає нам сьогодні розуміння минулого, теперішнього та майбутнього. Для більшого розуміння ми можемо перечитати твори Іоана Золотоустого "Катехизи". Із цих творів бачимо, що в ранньому християнстві, підготовка до хрещення могла тривати декілька років.

Почнемо з минулого. Отці Церкви стверджують, що світ було створено з Божої любові. Тобто, Бог, коли творив світ, дивився наче в дзеркало. Навіть сьогодні можемо спостерігати тут відблиски Його слави. В Раю, окрім інших, було дерево життя та дерево пізнання добра та зла. Святий Ігнатій Антіохійський звертає увагу на те, що людина, коли стоїть, то її стан відображає хрест. І дерево життя також мало таку форму. Святий наголошує, що все побудоване на золотому січенні та має форму хреста - це те, що поєднує небо та землю від самого початку. І сам Бог наповнює всесвіт життям, яке виливає вповні на все.

"Гріх, що закрався у світ має вірусну природу, що передається із покоління в покоління", - Святий Августин.

Теперішнє. Ми в стані війни переживаємо багато втрат і мріємо про довгоочікуваний мир. Переживаючи Страсний тиждень ми перечитуємо останні дні та години Спасителя. Його зраджують, знущаються над тілом та душею, кидають жереб, відкидають Його особу... В Гетсиманському саду Він переживав глибокий біль знаючи, що на Нього чекає. А вже на хресті Він переживає сильний внутрішній та фізичний біль взиваючи до Батька із запитанням, чому ж Він Його покинув. Але в цей момент, коли здається, що зло перемогло, відбувається перемога - виявилося, що це пастка для лукавого, що проявилася у Воскресінні.

Коли свій біль ми поєднуємо з біллю та стражданням Ісуса Христа то стаємо солідарними з Богом. Бог настільки любить людину, що співпереживає з кожним із нас. Це Бог, який не десь за хмарами, а близький до кожного закатованого, вбитого, стражденного. Для Бога наше життя не байдуже. Він не закриває свої очі.

Наше теперішнє має нам дати наснаги через споглядання Христа розіпятого та пережити тяжкий період війни. Нам важливо єднатися, боротися та вірити, що завтра прийде час перемоги.

Майбутнє. Святий Августин дійшов висновку, що був час коли зло було, а настане час коли зла не буде. І саме тому, сьогодні, перед нами стоїть завдання увійти в Царство Небесне в майбутньому.  Недарма Ісус наголошує, що той, хто вірить у Нього на суд не приходить. Так ми бачимо, що смерть і воскресіння є вказівкою для кожного із нас. І якщо ти хочеш увійти в Царство Небесне то перестань грішити вже сьогодні. Ти маєш зрозуміти, що без спільного розпинання своєї старої людини, егоїзму, гордині ти не зможеш стати іншим, не зможеш досягнути великої Божої мети.

Через смерть та воскресіння відновлюється наша гідність.

Отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.

Слухати інші програми





"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00