Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

Просіть Бога про мир. "Не дозволяйте ненависті входити у ваше серце", - патріарх Єрусалиму, кардинал П’єрбаттіста Піццабалла

Поділитись з друзями
Про життя християн Святої Землі сьогодні розповідає отець Гжегож Вавжиняк - настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, РКЦ, м. Рівне, .
Бог дав мені протягом 8-ми років можливість жити та працювати в Ізраїлі. Спостерігаючи за війною в цій країні, атаки терористів та численні жертви ми переживаємо біль втрати. 8 жовтня 2023 року близько 3000 терористів атакували Ізраїль. У відповідь на агресією в Газу увійшли ізраїльські війська.

В Псалмі 182 читаємо "Просіть про мир для Єрусалиму". Чому стільки насилля та хто ж винний в цій жорстокості?

Коли звертаємося до Святого Писання то бачимо, що ця проблема з'являється ще в раю. Після гріхопадіння Адама та Єви відбулося розповсюдження гріха, що призвело до вбивства братом Авеля, а потім до численних воєн. Сьогодні ми бачимо багато розлучень в сім'ях, корупцію, зраду тощо. Тож, вчення диявола звучить і сьогодні ставлячи під сумнів волю Божу. Історія кожного народу має багато болю та воєн. Але історія спасіння говорить про нового Адама, який не прийшов зі зброєю. Він закликає любити ворогів та не любить насилля. Також, Христос вказує на корінь проблеми, яку перемагає на хресті.

Христос прийшов, коли Палестина (назва надана Римлянами) була в схожій на нашу ситуації. Коли ми говоримо "Свята Земля" то маємо на увазі місця повязані з історією Воскресіння. Сюди, зокрема, відносимо гору Синай, що в Єгипті. В час народження Ісуса ця земля була окупована римлянами. Сьогодні, християни Святої Землі малочисельні, близько 185 000 осіб. Серед них, більшість - це християни арабського походження (не всі араби мусульмани).

63% християн Святої Землі високоосвічені та мають вищу освіту. Часто їх переслідують не тільки мусульмани, але й юдеї.

Сектор Гази займає територію близько 1/3 Києва. Там проживає понад 90% мусульман. Християн в Газі близько 1000 осіб, діє 3 церкви: Православна, Римо-Католицька та Християн віри Євангельської Баптистів. Православний храм було знищено під час бомбардувань. У ІІІ ст. н. е. Газа була вельми важливим місцем для Християн. Там проживав Святий Іларіон - засновник багатьох монастирів.

Отець Гжегож Вавжиняк - настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, м. Рівне.

Слухати інші програми


Відгуки

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

В інтернеті та засобах масової інформації можна зустріти багато заголовків на кшталт "Найсильніша молитва" або "Молитва, якою ти обовʼязково ти маєш молитися". Що говорить Святе Писання та Ісус Христос про молитву та як молитися, щоб твоє прохання було почуте Богом? На ці питання відповідає о. Олексій Самсонов.
Святий Бенедикт - покровитель Європи

Святий Бенедикт - покровитель Європи

"Благословляти все, що зустрічаємо та приймаємо у житті". Про Покровителя Європи - святого Бенедикта, з нагоди урочистості 11 липня, розповідає абатиса Клара Свідерська. Абатство сестер Бенедиктинок, м. Житомир.
Страх перед невідомим та мобілізація

Страх перед невідомим та мобілізація

Про мобілізацію та вплив інформаційної війни на суспільство дізнаємося у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - полковник Олег Домбровський, військовий експерт з питань морально-психологічної підтримки особового складу та інформаційної протидії.
"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

"В паломництві можна вимолити багато речей", - о.Вальдемар Павелець

В ранковій катехезі з отцем Вальдемаром Павельцем ви почуєте про богословські підстави паломництва. 
"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

Гість програми "Люди Справи" - доброволець, військовослужбовець, парамедик та волонтер Радіо Марія, Артем Семенець. "Наша проблема - вузький погляд на події в країні, адже відбувається багато позитивних змін".