Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

В ефірі

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св. Літургії із парафії Піднесення Хреста (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

Просіть Бога про мир. "Не дозволяйте ненависті входити у ваше серце", - патріарх Єрусалиму, кардинал П’єрбаттіста Піццабалла

Поділитись з друзями
Про життя християн Святої Землі сьогодні розповідає отець Гжегож Вавжиняк - настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, РКЦ, м. Рівне, .
Бог дав мені протягом 8-ми років можливість жити та працювати в Ізраїлі. Спостерігаючи за війною в цій країні, атаки терористів та численні жертви ми переживаємо біль втрати. 8 жовтня 2023 року близько 3000 терористів атакували Ізраїль. У відповідь на агресією в Газу увійшли ізраїльські війська.

В Псалмі 182 читаємо "Просіть про мир для Єрусалиму". Чому стільки насилля та хто ж винний в цій жорстокості?

Коли звертаємося до Святого Писання то бачимо, що ця проблема з'являється ще в раю. Після гріхопадіння Адама та Єви відбулося розповсюдження гріха, що призвело до вбивства братом Авеля, а потім до численних воєн. Сьогодні ми бачимо багато розлучень в сім'ях, корупцію, зраду тощо. Тож, вчення диявола звучить і сьогодні ставлячи під сумнів волю Божу. Історія кожного народу має багато болю та воєн. Але історія спасіння говорить про нового Адама, який не прийшов зі зброєю. Він закликає любити ворогів та не любить насилля. Також, Христос вказує на корінь проблеми, яку перемагає на хресті.

Христос прийшов, коли Палестина (назва надана Римлянами) була в схожій на нашу ситуації. Коли ми говоримо "Свята Земля" то маємо на увазі місця повязані з історією Воскресіння. Сюди, зокрема, відносимо гору Синай, що в Єгипті. В час народження Ісуса ця земля була окупована римлянами. Сьогодні, християни Святої Землі малочисельні, близько 185 000 осіб. Серед них, більшість - це християни арабського походження (не всі араби мусульмани).

63% християн Святої Землі високоосвічені та мають вищу освіту. Часто їх переслідують не тільки мусульмани, але й юдеї.

Сектор Гази займає територію близько 1/3 Києва. Там проживає понад 90% мусульман. Християн в Газі близько 1000 осіб, діє 3 церкви: Православна, Римо-Католицька та Християн віри Євангельської Баптистів. Православний храм було знищено під час бомбардувань. У ІІІ ст. н. е. Газа була вельми важливим місцем для Християн. Там проживав Святий Іларіон - засновник багатьох монастирів.

Отець Гжегож Вавжиняк - настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, м. Рівне.

Слухати інші програми


Відгуки

"Він полюбив нас" ("Dilexit nos") - четверта енцикліка Папи Франциска

"Він полюбив нас" ("Dilexit nos") - четверта енцикліка Папи Франциска

Разом з о.Григорієм Рассоленко розглянемо загальну ідею та доторкнемось перших розділів нової Енцикліки Папи Франциска "Dilexit nos".
Ювілейний рік: що обовʼязково треба знати?

Ювілейний рік: що обовʼязково треба знати?

В 2025 році Католицька Церква буде святкувати Ювілейний Рік. Отець Олексій Самсонов в катехезі розповідає про сенс та знаки цього святкування, а також про особливі привілеї та ласки повʼязані із особливим часом благодаті Святого Року.
"Цим Антифоном варто постійно молитися", - с.Каміла Кармалюк про молитву Слався Царице

"Цим Антифоном варто постійно молитися", - с.Каміла Кармалюк про молитву Слався Царице

Сетра Каміла Кармалюк, вікарія Зромадження Сестрер Гонораток в Україні  продовжує тлумачити найдревніший в Церкві Богородичний Антифон "Слався Царице", а саме заклик: "Маріє, надія наша слався". Сестра Каміла навчає, що Церква в особі своїх вірних повинна покладати надію лише на Бога та на Пречисту Діву Богородицю.
"Єдиний хто з нею дружив - це святий Йоан від Хреста", - катехеза про історію дружби святої Терези Авільської

"Єдиний хто з нею дружив - це святий Йоан від Хреста", - катехеза про історію дружби святої Терези Авільської

В цій катехезі розпочинається новий розділ циклу "Молитва - історія дружби" в якому слухачі дізнаються про погляди на дружбу святої Терези Великої. Катехит багато говорить про дружні відносини святої Терези зі святим Йоаном Від Хреста та про те на чому базувалася їхня дружба. Священник розповідає, що характер святої Терези був таким, що єдиний хто з нею міг дружити це був святий Йоан від Хреста 
"Церковний рік представляє картину Євангелія," - катехиза отця Руслана Греха

"Церковний рік представляє картину Євангелія," - катехиза отця Руслана Греха

Про церковний новоюліанський календар, встановлення дати свята Пасхи та дні святкувань інших християнських свят розповідає в катехизі отець Руслан Грех.