Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

Не бійся! Я розумію та прощаю тебе. Які твої відносини з батьком?, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про правдивість у відносинах із батьком на прикладі історії з Євангелія від Матея 21: 28 розповідає отець Міхал Бранкевич.
Ця історія про двох братів вказує нам про два способи мислення. Перший брат був щирим хоч і категоричним, а другий мав поставу чимось подібну до фарисейської - ззовні усе виглядає гарно, але не в ділах. Хоч другий син і звернувся до батька визнаючи його авторитет проте не зміг виконати своєї обіцянки, - отець Міхал Бранкевич.

Кожен із нас у житті переживає ці два стани. Ми хочемо вести себе так, як би хотіли, щоб до нас відносилися люди тому й намагаємося вести себе відповідно. Але перший син був більше щирим багатьох із нас сьогодні хоч і дещо різким.

Може бути так, що ми зустрічаємося з людьми, які нас дратують, але через страх здатися грубими утримуємося від заперечень. Через це сьогодні в суспільстві популярне віртуальне спілкування де можна в будь який час вимкнути телефон. Так людина намагається уникати можливих конфліктів.

Наступне, на що вказує це Євангеліє - це відносини з Батьком. Це коли діти хочуть догоджати та подобатися батькам. Той син котрий різко відповів "не хочу" не побоявся, що батько його перестане любити. Його відносини з батьком були більш здоровими та опиралися тільки на досвід. Він досвідчив, що батько любить його незалежно від поведінки сина. Така поведінка хоч і ранить тата, але він приймає та любить цього сина попри все.

Другий син заховався - пообіцяв і не виконав. Може бути, що він не шанував тата та дозволив собі обманювати - це родинний рівень. Тому Христос і говорив, що прийшов принести вогонь, а не мир, коли повстане син проти батька і навпаки...

Це рівень відповідальності у відносинах з Богом. Коли ти усвідомлюєш, що Він тебе розуміє та знає і не буде дивуватися, що ти відмовиш Йому, адже згодом ти усвідомиш і ти виконаєш Його заклик.

Які ти маєш стосунки з Богом? Як ти Його шануєш? Євангелист хотів продемонструвати рівень відповідальності у відносинах із Батьком. 
Ти можеш сказати в пориві що не бажаєш робити так, як Він закликає, але згодом, переоцінивши ситуацію приймаємо Його волю.

На прикладі другого сина ми бачимо проблему сьогодення, коли людина бажає догодити усім на словах, але справами своїми є неправдивою. Митники та повії є публічними людьми, яким нічого приховувати себе - усім зрозуміло хто вони та чим займаються. Говорячи про митників та грішників Бог хоче засоромити нас. В час Христа вони не мали шансу зустрітися з людиною, яка скаже, що пробачає їхні діяння та розуміє їх.

Господь хоче сьогодні сказати тобі: Не бійся, Я розумію тебе та прощаю тебе. Не бійся бути щирим, приймати правду, що ти грішник і потребуєш допомоги. Тут Бог хоче з великої любові допомогти нам. Бог сьогодні говорить до нас, що не перестає любити тебе, але бажає змінити твоє життя, щоб ти перестав жити в гріху. Ісус Христос прийшов не тільки примирити нас із Собою, а в першу чергу примирити та обєднати нас із собою, прийняти себе.

Щоб виправити хиби обіцяти і не виконувати, бути всім добрими та милими потрібно практикувати звичку говорити "НІ". Тобто, коли ви не можете щось виконувати, або сумніваєтеся то ліпше пояснити, що тобі варто подумати над цим питанням. Потрібен час. Проте ви будете правдивими. 

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми отця Міхала Бранкевича

Відгуки

Отець Вальдемар Павелець про своє служіння на Радіо Марія Україна

Отець Вальдемар Павелець про своє служіння на Радіо Марія Україна

Багаторічний автор програм на Радіо Марія Україна, отець Вальдемар Павелець розповідає про те, чим для нього є служіння в студії Радіо Марія. Священник згадує час в який він відчув найбільшу потребу бути в студії Радіо Марія, це були перші місяці широкомасштабної війни росії проти України. Отець зізнається що було страшно, але бажання служити людям через хвилі радіоефіру перемогли страх.
Що говорить Церква про штучний інтелект?

Що говорить Церква про штучний інтелект?

Російсько-українська війна показує, що людство все більше використовує штучний інтелект. Проте цей напрямок розвитку не обмежується лише військовим застосуванням. Світові соціальні мережі, банківські системи та інші сервери поступово переходять під контроль неодухотворених засобів обчислення.

Які загрози несе штучний інтелект і що про це говорить Церква, ми говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.

"Егоїзм - головна причина подружніх зрад", - отець Міхал Бранкевич

"Егоїзм - головна причина подружніх зрад", - отець Міхал Бранкевич

Отець Міхал Бранкевич пояснює причини подружніх зрад. Згідно з дослідженнями, 85% випадків зради відбуваються на робочому місці. Ймовірність подружньої зради також залежить від професії. В зоні ризику насамперед перебувають лікарі, вчителі, підприємці (джерело: www.dailymail.co.uk).
"Мені знадобилося 4 роки, щоб прийняти рішення стати монахинею", - сестра Марія Люба

"Мені знадобилося 4 роки, щоб прийняти рішення стати монахинею", - сестра Марія Люба

"Бог не обрізає крила, а здійснює бажання": Про життєвий шлях та розпізнання покликання розповідає сестра Марія Люба зі Згромадження Служниць Святого Духа, м. Хмельницький.
"Діва Марія - дар Божий у нашому житті", - отець Станіслав Свурка

"Діва Марія - дар Божий у нашому житті", - отець Станіслав Свурка

Про Діву Марію, як дар Божий у нашому житті розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, смт. Томашпіль, модератор руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.