Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Не бійся! Я розумію та прощаю тебе. Які твої відносини з батьком?, - отець Міхал Бранкевич

Про правдивість у відносинах із батьком на прикладі історії з Євангелія від Матея 21: 28 розповідає отець Міхал Бранкевич.
Ця історія про двох братів вказує нам про два способи мислення. Перший брат був щирим хоч і категоричним, а другий мав поставу чимось подібну до фарисейської - ззовні усе виглядає гарно, але не в ділах. Хоч другий син і звернувся до батька визнаючи його авторитет проте не зміг виконати своєї обіцянки, - отець Міхал Бранкевич.

Кожен із нас у житті переживає ці два стани. Ми хочемо вести себе так, як би хотіли, щоб до нас відносилися люди тому й намагаємося вести себе відповідно. Але перший син був більше щирим багатьох із нас сьогодні хоч і дещо різким.

Може бути так, що ми зустрічаємося з людьми, які нас дратують, але через страх здатися грубими утримуємося від заперечень. Через це сьогодні в суспільстві популярне віртуальне спілкування де можна в будь який час вимкнути телефон. Так людина намагається уникати можливих конфліктів.

Наступне, на що вказує це Євангеліє - це відносини з Батьком. Це коли діти хочуть догоджати та подобатися батькам. Той син котрий різко відповів "не хочу" не побоявся, що батько його перестане любити. Його відносини з батьком були більш здоровими та опиралися тільки на досвід. Він досвідчив, що батько любить його незалежно від поведінки сина. Така поведінка хоч і ранить тата, але він приймає та любить цього сина попри все.

Другий син заховався - пообіцяв і не виконав. Може бути, що він не шанував тата та дозволив собі обманювати - це родинний рівень. Тому Христос і говорив, що прийшов принести вогонь, а не мир, коли повстане син проти батька і навпаки...

Це рівень відповідальності у відносинах з Богом. Коли ти усвідомлюєш, що Він тебе розуміє та знає і не буде дивуватися, що ти відмовиш Йому, адже згодом ти усвідомиш і ти виконаєш Його заклик.

Які ти маєш стосунки з Богом? Як ти Його шануєш? Євангелист хотів продемонструвати рівень відповідальності у відносинах із Батьком. 
Ти можеш сказати в пориві що не бажаєш робити так, як Він закликає, але згодом, переоцінивши ситуацію приймаємо Його волю.

На прикладі другого сина ми бачимо проблему сьогодення, коли людина бажає догодити усім на словах, але справами своїми є неправдивою. Митники та повії є публічними людьми, яким нічого приховувати себе - усім зрозуміло хто вони та чим займаються. Говорячи про митників та грішників Бог хоче засоромити нас. В час Христа вони не мали шансу зустрітися з людиною, яка скаже, що пробачає їхні діяння та розуміє їх.

Господь хоче сьогодні сказати тобі: Не бійся, Я розумію тебе та прощаю тебе. Не бійся бути щирим, приймати правду, що ти грішник і потребуєш допомоги. Тут Бог хоче з великої любові допомогти нам. Бог сьогодні говорить до нас, що не перестає любити тебе, але бажає змінити твоє життя, щоб ти перестав жити в гріху. Ісус Христос прийшов не тільки примирити нас із Собою, а в першу чергу примирити та обєднати нас із собою, прийняти себе.

Щоб виправити хиби обіцяти і не виконувати, бути всім добрими та милими потрібно практикувати звичку говорити "НІ". Тобто, коли ви не можете щось виконувати, або сумніваєтеся то ліпше пояснити, що тобі варто подумати над цим питанням. Потрібен час. Проте ви будете правдивими. 

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми отця Міхала Бранкевича

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.

2025-07-10 00:00:00
"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.

2025-07-09 00:00:00
Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.

2025-07-04 00:00:00
"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.

Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.

Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.

Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.

2025-07-03 00:00:00
Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Про першу в своєму житті Сповідь та Таїнство Причастя розповідає у програмі "У ваших намірах" волонтер Радіо Марія Дмитро Вєтров. 
2025-07-02 00:00:00