Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

Святий Іван Дамаскин: "Погані вчинки від поганої мови, що бере початок від поганих думок"

Поділитись з друзями
Створено: 2023-10-23
Передача: Катехиза
Святий Іван Дамаскин. Про одного із найбільших отців Церкви розповідає священник парафії  Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів), отець Олег Кіндій.
Іван Дамаскин народився близько 675 року в Дамаску (територія Сирії) в арабській, християнській сім’ї знатного сирійського представника громадянської адміністрації. Отримав домашню «грецьку» освіту від раба, якого викупив батько. Працював митним адміністратором.

Ще до народження Дамаскина, його предки очолювали важливі пости фінансової системи Сирії. Дід Дамаскина Мансур ібн Сарджун – керівник податкової адміністрації Дамаску (зберіг посаду після візантійського імператора Іраклія з виплатою контрибуції в 1000 динарів). Батько Дамаскина - Сарджун ібн Мансур згадується як найхристиянська людина, логофет. Швидше за все дід та батько Івана Дамаскина за походженням сирійці, потрапили під вплив елліністичної культури. 

Проте, Дамаскин залишає світську діяльність, щоби знайти себе в духовній.  Приймає чернецтво в Палестині, в лаврі Сави Освяченого. Був дуже близьким до єрусалимського патріарха Івана. За свідченнями Феофана, Іван згадується як пресвітер та чернець. В одній із гомілій «Про засушену смоківницю» Дамаскина називають: «пресвітер святого Воскресіння Христа» (мова йде якраз про Гріб Господній в місті Єрусалим).

Останні роки життя Іван Дамаскин проводить в Єрусалимі, або ж околицях, де не зважаючи на мусульманське панування були збережені християнські святині. Не зважаючи на меншу масштабність паломництво до цих місць здійснювалися. Також це надихнуло Дамаскина до написання богословських праць, не виключно що деякі з них відносяться до того періоду, коли Дамаскин займав державну посаду в Дамаску.

Святий Іван Дамаскин. Цитати:
  • З мудрих ніхто не посміє зробити три наступні речі: до царів наближатися, пити отруту для спроби, довіряти таємницю жінці.
  • Краще по вогні й по зміях ходити, ніж жити з поганими порадниками.
  • Мудрий знає, як поводитися й там, де не має досвіду; дурний помиляється навіть у тому, що вчив.
  • Не довіряй своєї таємниці тому, хто пригощає тебе, до того як пізнаєш його вірність і дружбу.
  • Розумний здатний розуміти навіть думки ближнього, спостерігаючи за його поведінкою та обличчям.
  • Хворому не слід приховувати свою хворобу від лікаря, а біднякові приховувати свою убогість перед друзями.
  • Якби весь смисл посту був у їжі, то святими були б корови.
Слухати інші програми

Відгуки

"Чому Церква назвала 24-річну дівчину своєю вчителькою?" - катехеза о.Ігоря Шклярука

"Чому Церква назвала 24-річну дівчину своєю вчителькою?" - катехеза о.Ігоря Шклярука

"Віра - не для тих, хто є "супермен", але для тих, хто звичайна "маленька" людина." - говорить о.Ігор Шклярук в катехизі про Святу Маленьку Терезку. 
"Не відпускайте Розарій з рук та єднайтеся з Богом у безнадії", - брат Збігнєв Савчук

"Не відпускайте Розарій з рук та єднайтеся з Богом у безнадії", - брат Збігнєв Савчук

Про надію на підставі псалма 126 розповідає брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів (м. Красилів). "Навіть при безнадії та в сльозах продовжуйте читати Біблію. Великою підтримкою є щоденна участь у Службі Божій".
"Чоловік перестав пити коли я змінила своє занедбане життя" - свідчення спільноти Ал-Анон

"Чоловік перестав пити коли я змінила своє занедбане життя" - свідчення спільноти Ал-Анон

Як система 12 кроків допомогла кардинально покращити власне життя розповідає пані Софія - членкиня спільноти Ал-Анон. "Змінити в своїй поведінці те, що тільки погіршує ситуацію, і знайти здоровий спосіб реагування на проблему – це цілком реальні завдання. Збори Ал-Анон дають можливість вчитися на досвіді інших людей, які стикалися зі схожими проблемами".



"Тотальне марновірство та забобони - супутники тяжких періодів", - отець Микола Орач

"Тотальне марновірство та забобони - супутники тяжких періодів", - отець Микола Орач

"Забобонні люди схильні до інфантильності, адже так зручно перекласти власну відповідальність на стихії, явища та інші чинники". Про марну віру та магічне мислення розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль. 
Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького відповідального за музичне душпастирство молоді Кам'янець-Подільської Дієцезії. В цьому повчанні священник розповідає про класифікацію музики в Церкві, зокрема йдеться про релігійну, церковну, сакральну, та літургійну музику. Катехит будує свою науку на основі книги отця Іринея Павляка, де йдеться про літургійну музику після Другого Ватиканського Собору.