Слухати Радіо

23:00

Слово на кожен день

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Бог завжди на стороні грішника. "Бог нікого не засуджує - це людина може засудити себе саму", - сестра Фаустина Ковальська

Про Боже милосердя до грішників розповідає місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).
Господь на боці грішної люини, бо хоче її врятувати. І коли у своєму гріху я зайшов далеко то на моєму боці завжди Боже милосердя. Ісус дав сестрі Фаустині серце здібне дати цілковиту жертву життя. Цю велику благодать Він дав для порятунку душ. Сестра Фаустина у своєму журналі пише, що сумнівається, що Ісус її про це просив, і це понад її сил. Підраховано, що сестра Фаустина говорить 120 разів, що вона "бідність нескінченна". І коли слово, що "я найбільша бідність у світі", вирвати з контексту то може здатися, що це самоприниження. Але вона говорить так про себе до Господа Ісуса. Каже, що вона чиста бідність, думаючи про Ісуса. Вона промовляючи це завжди дивиться на Господа.

Але Ісус любить її просто, що вона є. Ісус ніколи їй не забороняє так про себе говорити, а навпаки навіть це підтверджує. Тобто милосердя перемінює бідність на жертву живої любові.

Задумайтеся, як я про себе говорю, думаю сьогодні? Коли розповідаю про себе то чи думаю про Нього, чи дивлюся на Ісуса? Коли людина каже, що нічого не варта то вона відволікає погляд від Ісуса та впадає в депресію. Сестра Фаустина завжди говорила звертаючись до Ісуса Христа.

Євангеліє пише про жінку, яку впіймали на перелюбі. Тут бачимо, що Бог завжди стає на боці грішника/ці. Тобто, Він міняється місцем із цією грішною жінкою так, як пізніше Він поміняється з Варавою. Тоді злочинець став вільним, а Ісус невільним. 

Справжня велич та мудрість знаходиться в любові Господній. І моя велич та мудрість може знаходитися в Його любові. Ісус грішникам дає мир та спокій і хоче зустріти Власним Серцем. Коли виникає велика напруга то Він намагається дати тишу, щоб людина зустрілася із самим собою. Напевно, є те, що не засуджує нікого бо Ісус хоче наблизитися до грішника: "Хай не лякається наблизитися до Мене душа слабка та з великим гріхом... Вона втоне у моєму милосерді". Сестра Фаустина пише: "Щоби почути голос Бога потрібно мати тишу в душі". А ми намагаємося зайняти себе чим завгодно, аби тільки не чути тієї тиші. А Ісус схиляється перед грішницею, щоб підняти Словом Свого милосердя.

"Бог нікого не засуджує - це людина може засудити себе саму", - пише сестра Фаустина. Найбільше засмучує те, що людина може відійти від Господа. Ісус не говорить жінці слів утіхи, але "Я тебе також не засуджую. Іди та більше не гріши". Бог завжди на боці грішника.

Місіонер-облат Непорочної Діви Марії отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів)

Слухати інші програми:
"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00