Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Трансляція св. Меси із Катедри Успіння Богородиці м. Харків

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з Патріархом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

"Ми повиннi працювати над собою, щоб будувати бiльш зрiле суспiльство", - Валерій Маркус

Гіть програми "Люди Справи" - ветеран російсько-української війни, письменник, блогер, мандрівник та військовослужбовець Валерій Сергійович Маркус. Поговоримо про досвід, роздуми та історію написання книги "Сліди на дорозі", що стала справжнім феноменом.

Як виникла ідея написати книгу?

Книгу "Сліди на дорозі" почав писати ще у 2013 році. Спочатку це були короткі нотатки про те, що відбувалося навколо, або мої реакції на події. З початком війни вражень стало дуже багато, і у 2015 році я вирішив почати системно записувати спогади. Перший серйозний підхід до написання книги відбувся у 2016 році, коли я вже звільнився з армії. Пiсля подорожей Європою я остаточно завершив рукопис у лютому 2018 року.

У книзі ви пишете про родину, дитинство і життєві випробування. Чому саме цей час життя?

Моє дитинство було досить типовим для багатьох українців. Багато знайомих стикалися з проблемами, які є близькими багатьом людям – неповні родини, складнощі соціального становлення. Наприклад, половина моїх однокласників виховувалася в неповних сім’ях. Також я описую життя у суспільстві, де залишки радянського минулого ще відчутні, але ці традиції вже не мають фундаменту.

Радянське минуле вплинуло на сучасні родинні традиції. Як ви це бачите?

У Радянському Союзі життя було влаштоване так, що люди могли собі дозволити одружуватися рано – усе було забезпечено: робота, житло, соціальна допомога. Зараз ситуація зовсім інша. Старі традиції залишилися, але фундамент під ними зник. Це призводить до того, що люди одружуються за шаблоном, але потiм стикаються з проблемами, через якi розпадаються сім'і.

Ваша думка щодо примусової вакцинації і порівняння її з службою в армії, яке ви згадували?

Цікаво, що люди, які кричать про примусову вакцинацію і порушення конституційних прав, не піднімають це питання щодо строкової служби в армії. Служба в армії – це рік життя, а вакцинація займає 15 хвилин і допомагає зберегти здоров’я. Але протестів проти призову ми не бачимо. Це частина iнформацiйної вiйни: суспiльством часто манiпулюють на емоцiйному рiвнi.

Ви згадали, що наше суспільство має проблему низького емоційного iнтелекту. Як це проявляється?

Люди часто керуються емоціями, не усвідомлюючи цього. Пiд час виборiв, наприклад, ми бачили, як розколюється суспiльство. На жаль, багатьом важко аналiзувати і протистояти манiпуляцiям. Це спадок пострадянського минулого, який ще довго буде впливати на нас.

Як, на вашу думку, змiнити це?

Освiта, розвиток критичного мислення та пiдвищення рiвня емоцiйного iнтелекту. Тi, хто працюють з громадськiстю, мають розумiти свою вiдповiдальнiсть за вплив на людей. Емоцiї можуть як пiднiмати градус напруги, так i заспокоювати. Ми повиннi працювати над собою, щоб будувати бiльш зрiле суспiльство.

Що б ви хотiли побажати нашим слухачам?

Читайте, розвивайтеся, залишайтеся людяними. I завжди шукайте правду, навiть якщо це непросто. Свiт змiнюється, i ми маємо змiнюватися разом з ним.

Ветеран російсько-української війни, письменник, блогер, мандрівник та військовослужбовець Валерій Сергійович Маркус. 

Підготував автор та ведучий програми Люди Справи, Олександр Скрипченко

Слухати інші програми:

"Ми не могли залишитися осторонь". Історія покликання подружжя капеланів

"Ми не могли залишитися осторонь". Історія покликання подружжя капеланів

Ярослав Шкляр та Оксана Кисельова - подружжя капеланів Християнської Служби Порятунку (ХСП), яке допомагає військовослужбовцям у шпиталях і на фронті та несе слово Боже тим, хто цього потребує. Як вони стали на цей шлях, які виклики постають перед капеланами та що їх найбільше мотивує – в ексклюзивному інтерв’ю з Олександром Скрипченко.

2025-02-05 00:00:00
Реколекції Руху Назаретських Родин відбудуться у Томашполі

Реколекції Руху Назаретських Родин відбудуться у Томашполі

"З 14-16 лютого 2025 року відбудуться реколекції Руху Назаретських Родин. Це унікальна можливість присвятити час Богу, спільній молитві, аналізу та змінам у житті", - настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (смт Томашпіль), модератор Руху Назаретських Родин, отець Станіслав Свурка.
2025-02-04 00:00:00
Де Бог, якщо навколо стільки несправедливості та болю? На запитання відповідає брат Микола Орач

Де Бог, якщо навколо стільки несправедливості та болю? На запитання відповідає брат Микола Орач

"Часто чув від воїнів, які пережили травматичні події, або від людей, які стали свідками несправедливості: «Де Бог у всьому цьому?» І це питання варто поставити не лише для того, щоб отримати відповідь, а й щоб краще зрозуміти, хто ж такий Бог", - брат-францисканець Микола Орач, Парафія Преображення Господнього, м. Бориспіль. 
2025-01-31 00:00:00
"Немає негативних емоцій, адже усі вони важливі та позитивні", - Марек Дзєвєцький

"Немає негативних емоцій, адже усі вони важливі та позитивні", - Марек Дзєвєцький

Про книгу "Емоції" отця Марека Дзєвєцького розповідає фахівець зв`язків із громадськістю, магістр теології, редактор видавництва Святого Павла у Львові, Юлія Берт.

2025-01-31 00:00:00
Індульгенції у сучасному світі - шлях до очищення чи релігійний ритуал?

Індульгенції у сучасному світі - шлях до очищення чи релігійний ритуал?

"На отримання індульгенції впливають два фактори: внутрішній (бажання щиро висповідатися та відв'язатися від гріха якнайменшого) та зовнішній (помолитися "Отче наш", "Вірую", зробити діло, з яким пов'язаний відпуст)", - отець Костянтин Морозов.
2025-01-27 00:00:00